ضمن سلام و خسته نباشید

باسلام خدمت کارشناس محترم میخواستم نظرتون رو در مورد سونو گرافی که در هفته ی 11 دادم بدونم مخصوصا قسمت طول سرویکسم ایا نرماله یا نه ؟دکترم گفته که حداقله اندازه ی نرماله. در داخل کاویتی رحم تصویر ساک حاملگی دارای جنین منفرد زنده با سن حاملگی 11 هفته دیده میشود. حجم مایع ساک در حد طبیعی است. طول سرویکس 31 م م و در حد نرمال است سونوی مجدد یکماه بعد توصیه میشود. nuchal.t 1/1 م م و nasal bone 1/5 م م و در حد طبیعی است. crl:43mm edc:90/01/25

سلام
سونوگرافی شما کاملاً طبیعی ست و سن جنین 11 هفته؛ طول دهانه ی رحم 31 که در محدوه ی مرزی ست(25تا35) اما در صورتیکه مادر لکه بینی و سایر علائم خطر را نداشته باشد و در سونوهای بعدی نیز کوتاه نشود مشکلی نیست.
اندازه گیری مایع پش گردن و اسخوان بینی هم دال بر نداشتن اختلالات کروموزومی جنین دلبند شماست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد میخواستم بدونم در طوله دورانه بارداری زن باید ترشحات سفید و بی بو و معمولی داشته باشه یا نه؟ چیز مشکوکی نیست ولی از زمانی که وارده هفته ی 12 شدم این ترشحات بیشتر شده که کمی منو دچار نگرانی کرده ممنون میشم پاسخگو باشید.

در ضمن من از زمانی که وارده هفته ی 12 شدم دمای بدنم بسیار بالا بود و همیشه عرق کرده بودم و گرما کلافه ام میکرد این دلیلش چی میتئنه باشه؟ من تاریخ اخرین پریودم هم 19 . 4. 89 بوده و این که میگم 12 هفته درسته ؟ و در ضمن در نزدیکی اگر مایع منی داخل واژن بریزه که برای جنین خطری نداره؟

سلام دوست عزیزم بله در دوران بارداری وجود ترشحات بی بو و سفید رنگ ردون همراهی با خارش یا سوزش کاملاً طبیعی ست.
سن بارداری طبق اولین روز آخرین قاعدگی: امروز چهارشنبه: 12 هفته و 4 روز می باشد.
سوالتون در مورد نزدیکی هم:نه عزیزم خطری نداره.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم من در جای جای این سایت خوندم که واسه بارداری تازه چند روز بعد از تاخیر در پریود ازمایش بتا و بی بی چک نشون میده و تقریبا اعداد بتای دوستان همگی پایین بوده من قبلا سیکلای قاعدگیم 26 روزه بوده و ا روز قبل پری شدنم بی بی چک + شد و ازمایش بتاهم فردای نیومدن پریود + شد و عددش 1000 بود در صورتی که شما میگید باید در هفته ی 4 بتا به 1000 برسه میتونم بدونم دلیلش چیه که از فردای نیومدن پریودم بتام 1000 بود با اینکه سیکل بلندی هم ندارم تقریبا؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
طنین عزیز اینجور که متوجه شدم شما در 4 روزی که 27 روز از اولین روز آخرین قاعدگیتان گذشته بوده آزمایش انجام دادید و بتای 1000 داشتید، خوب 27 روز همان 4 هفته است دیگه دختر خوب( فقط یک روز کمتر) در ثانی عزیزم رنج بتا در زمان مشخص برای هر شخصی حتی در 2 حاملگی از یک فرد متفاوت است و رنجهای بیان شده فقط محدوده را به ما نشام میدهد همانطور که دیدید رقم شروع رنج طبیعی 5 بود تا 400 الی 1000 که رنج وسیعی ست.
خلاصه اینکه دوست عزیزم این رقم جزو بتای بالایی که به خودی خود نگران کننده باشد و مار ا مشکوک به حاملگی مولار و ... کند نیست چه بسا که اصلاً در این سن از باردرای و با داشتن سونوهایی از یک حاملگی نرمال دیگر این شک معنا پیدا نمی کند.
موفق و موید باشید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 33 مهمان