درون كاويته رحم يك جنين زنده با حركات فعال و پرزانتاسيون متغير(در حال حاضر سفاليك) با سن حاملگي 15+_1 wبر اساسbpdوflوacديده ميشود.
ميزان مايع امنيوتيك طبيعي است.
جفت گريد صفر در وضيعت خلفي قرار دارد. اكو و ضخامت جفت طبيعي است.
اثاري از هموراژي در اطراف ساك ح و خلف جفت ديده نشد.
طول سرويك 35mmاست(نرمال).int.osبسته است.
در بررسي ارگانهاي جنين انومالي واضحي ديده نشد. در تخمدانها ضايعه اي مشاهده نشد.
edc:90/1/26+_1w
fhr:144bpm
efw:118gr
sex:male

ميخواستم بدونم كلمات پرزانتاسيون متغير و سفاليك و براساسBPD,FL,AC و هموراژي انومالي واضحي ديده نشد و اون كلمات اختصاري پايين يعني چي و با عرض معذرت از سوالاي بي پايانم ايا در هفته ي 15 وقتي تشخيص پسر بودن ميدن تا چه حد ميتونه درست باشه يعني من كاملا ميتونم بهش اطمينان كم بازم از زحماتي كه براي ما مادران منتظر و پرسشگر ميكشيد ممنونم.

سلام
طینین عزیز! این یک سونوی نرمال و بیانگر سلامتی پسرکوچولوی شماست.
پرزانتاسیون : طرز قرار گیری جنین را نشان می دهد که آیا سر پایین و اندامها بالا قرار دارند یا بر عکس. سفالیک هم یعنی سر جنین پایین است و اندامها بالا.
BPD,FL,AC هم به ترتیب محیط دور شکم، طول استخوان فمور(ران) و بزرگترین قظز سر جنین می باشند که بر طبق اندازه گیری هر سه ، سن جنین را 15 +- 1 هفته تخمین زده اند.
هموراژی: خونریزی
آنومالی: هرگونه نقص یا اختلال در ارگانهای جنین
EDC: تخمین تاریخ زایمان است که 26 فروردین با اختلاف 1 هفته کمتر یا بیشتر می باشد.
FHR: ضربان قلب جنین(که خوب و نرمال است)
EFW: تخمین وزن جنین:118 گرم
در مورد جنسیت: در کتب تشخیص جنسیت را از 16 تا 20 هفته بیان کرده اند اما بعضی از مرکز تصیر برداری زودتر قادرند تشخیص دهند که واقعاً درصد اطمینان ما به آنهاب ه شدت بستگی به مهارت سونولوزریست و طرز قرارگیری جنین و ... می باشد.
كارشناس مامايي فيروز

از لطفتون خيلي خيلي ممنونم واقعا اگه شما نبوديد نميدونم بايد از چه طريقي جواب سوالاي بيشمارمو ميگرفتم ممنونم كه منو تو اين دوران ياري ميكنيد كارشناس محترم.

سلام كارشناس عزيز منم مزاحم هميشگي...
راستش غرض از مزاحمت ميخواستم نظرتون رو در مورد ازمايش تست سلامت جنينم كه بدين شرحه بدونم البته چون انگليسيه من هر جايي كه فكر ميكنم به نظرم مهمه مينويسم بازم ممنونم.
afp 22.00 iu/ml 0.96
hcg 2480 iu/ml 0.67
uE3 2/70 ng/ml 1/23
inhibin 16700 pg/ml 0/75

سلام
طنین عزیز! 4 فاکتور سلامت جنین چک شده است(hcg , آلفا فیتو پروتئین، اینهیبین A،استرادیول) به طور کل کوچولوی شمااز نظر ریسک بیماری های سندرمی و تریزومی های 18 و 21 و نقایص لوله عصبی بررسی شده است که در تمام آنها ریسک ابتلا پایین تر از حد تعیین شده و در نتیجه به لطف خدا نرمال می باشند.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

سلام كارشناس عزيز من هفته ي 22 سونو دادم هميشه تو سونو جفت خلفي مينوشت ولي تو اين سونو جفت فوندال-خلفي نوشت اين يعني چي ؟ با تشكر از پاسختون. و من از هفته ي 23 زير سينه ي چپم وقتي غذا ميخورم و يا دراز ميكشم درد ميكنه اين علتش چي ميتونه باشه كه گاهي با درد پشت همون ناحيه همراه ميشه؟ ميتونه از بالا رفتن سن بارداري و بزرگ شدن شكم باشه كه به قفسه سينه فشار مياره يا چيز جدي هست ؟اخه من 2 هفته ديگه نوبت مراجعه به دكترم هست. و ميشه در مورد ازمايش قند بارداري و نحوه انجام كه تك مرحله ايه يا 2 مرحله اي هست در هفته 26 كمي توضيح بديد؟ با تشكر از زحماتتون.

سلام
طنین عزیز! کاملاً طبیعی ست و یکی از حالت های قرار گیری جفت است.(رحم از بخش بالایی یعنی فونوس و بخش انتهایی یعنی سرویکس یا همان دهانه ی رحم تشکیل شده است)
اینکه جفت شما فوندال است یعنی در محل فونوس واقع است خلفی هم یعنی اتصال آن به خلف رحم و نه به جلوی آن است.
به طور کل به دلیل فشار رحم بالا آمده بر قفسه سینه کمی احساس تنگی در این منظقه طبیعی ست اما تشخیص و افتراق این درد از یک درد غیر طبیعی (مربوط به قلب یا معده)باید بالینی صورت گیرد.به خصوص در معده در بارداری از اهمیت بالایی برخوردار است.
به طور کل قند ناشتا که یک مرحله ای ست ضروری و گاهی قند ا ساعته نیز درخواست می شود(که البته الزامی در حالت عادی بر آن نیست)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 17 مهمان