جواب سونو و جفت پايين در هفته 13

با سلام جواب سونو در هفته 13
Alive fetus is seen in uterine cavity . FHR is normally seen.
Presentation at present is cephalic.
BPD (21MM) crl (70mm)
Gestational age is about 13 to 14w;according to BPD and CRL
EDD#5/101390
Estimated weight 64 gr
Amniotic fluid volume is in normal rang
Placenta is in posterior and low position aspect and its echo pattern is normal.
NT=1/2MM, it is normal rang, NB is normal too, but you know that these are not a definite tests to exclude the fetal anomaly , so comparing with other studies is necessary.
در ضمن پزشك سونو به من گفت جفت پايين بايد پياده روي كم و از پله بالا نرم. در صورتي كه هم منزل و هم محل كار من مسير هر كدام 15-تا 20 تا پله داره.
من كارمند هستم و روزي 5 تا 6 ساعت بايد روي صندلي بنشينم. اگر خطر ناكه مي تونم ديگه سر كار نرم .
1- آيا با اين استراحت مطلق جفت به سر جاش برميگرده؟
2- من دچار يبوست هستم و در موقع اجابت مزاج فشار بيشتري به خودم مي يارم به نظر شما به خاطر همين اين اتفاق افتاده؟
3- من در طول اين 2 ماه به علت يبوست شديد 2 بار از تنقيه استفاده كردم . آيا علتش اين بوده؟

دوست عزیز این حالت خوشبختانه خیلی مواقع تا قبل از هفته 37 برطرف می گردد توصیه های پزشک شما به جاست و برای جلوگیری از عوارض احتمالی باید حتما استراحت بیشتری داشته باشید و در صورت مشاهده لک بینی حتما مراجعه داشته باشید !استراحت مطلق لازم نیست ! امابالا رفتن زیاد یا پیاده روی زیاد توصیه نمی شود !
در ضمن تنقیه در باردری ممنوع است !
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
ممنون از راهنمايي هاتون.
من با دكتر گوارش صحبت كردم و براي يبو ست شربت منيزي و پودر ملين بهم دادن .
و ضمنا من تنقيه را نيز از ايشان سوال كردم دكتر گفت كه مشكلي نداره و در دوران بارداري تنقيه ممنوع نيست؟!

سلام
آرزوجان بهتر است مجوز تنقیه را از پزشک زنان تون بگیرید نه گوارش...چراکه برخی تحقیقات تاثیر تنقیه را بر زایمان زودرس اثبات کرده است و به طور کل در رفرنسهای زنان ممنوع است.
توصيه هاي تغذيه اي در يبوست
افزايش مصرف مايعات تا 10 ليوان در روز كه نيم ساعت قبل از غذا و 5/2 ساعت بعد از غذا توصيه ميشود.

مصرف منابع پر فيبر مثل ميوه، سبزي، غلات، حبوبات به خصوص ميوه های خشک مثل آلو، انجير، برگه‌ها

مصرف غذاهاي حاوي اسيدهاي آلي مثل مركبات

مصرف غذاهاي حاوي فروكتوز مثل عسل، آب سيب

مصرف مقادير مناسب چربي با غذا

اجتناب از مصرف داروهاي ملين

فعاليت بدني مرتب و ورزش مناسب

تغيير مکمل آهن
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان