تاخیر در رشد جنین

سلام خدمت کارشناس محترم
من در تاریخ 21مرداد دو جنین هشت سلولی انتقال دادم و داروهام روزی 5 عدد استرادیول 2 میل و 1عدد آسپرین و هر 12ساعت آمپول پروژسترون و ویتامین E و 1عدد قرص پردنیزولون و 1عدد فولیک اسید و روزی 2 عدد گلوکوفاژ و 7 شهریور اولین تیتر بتا 219 بود و 48 ساعت بعد تکرار شد که 624 بود و دکتر گفت همه چیز خوبه تا دو هفته دیگه سونو بدم و شب قبل از سونو دچار خونریزی شدم و همون شب از شیاف پروژسترون استفاده کردم و خونریزی قطع شد و فردا به تاریخ 23 شهریور سونو یک ساک به قطر 6mm بدون جنین رویت شد و دکتر دیگری که بنا به دلیل عدم دسترسی به دکتر خودم ، گلکوفاژ و ویتامین E و D را گفت قطع کنم و قرص calecicare و شیاف سیکلوژست روزی 2 عدد و هفته ای 1 عدد آمپول پرولوتون را تجویز کردند و مجدد 6 مهر سونو و قطر ساک 13mm بدون جنین و مجدد 19 مهر سونو و قطر ساک 20 mm و CRL:5.5 و ده روز دیگه 30 مهر سونو و قطر ساک 24mm و CRL:11mm و دکتر گفت با توجه به اندازه جنین و ساک چون فعالیت قلب مشاهده نشده در نتیجه missed abortion هست . دارم دیوانه میشم . اگه زودتر جواب من رو بدید ممنون میشم . در ضمن هیچ درد و لکه بینی ندارم و در سونو ذکر شده که کانال سرویکس بسته است و شکل ساک هم صاف و منظم هست . منتظر پاسخ شما هستم . ممنونم.

Re: تاخیر در رشد جنین

آیرا نوشته شده:سلام خدمت کارشناس محترم
من در تاریخ 21مرداد دو جنین هشت سلولی انتقال دادم و داروهام روزی 5 عدد استرادیول 2 میل و 1عدد آسپرین و هر 12ساعت آمپول پروژسترون و ویتامین E و 1عدد قرص پردنیزولون و 1عدد فولیک اسید و روزی 2 عدد گلوکوفاژ و 7 شهریور اولین تیتر بتا 219 بود و 48 ساعت بعد تکرار شد که 624 بود و دکتر گفت همه چیز خوبه تا دو هفته دیگه سونو بدم و شب قبل از سونو دچار خونریزی شدم و همون شب از شیاف پروژسترون استفاده کردم و خونریزی قطع شد و فردا به تاریخ 23 شهریور سونو یک ساک به قطر 6mm بدون جنین رویت شد و دکتر دیگری که بنا به دلیل عدم دسترسی به دکتر خودم ، گلکوفاژ و ویتامین E و D را گفت قطع کنم و قرص calecicare و شیاف سیکلوژست روزی 2 عدد و هفته ای 1 عدد آمپول پرولوتون را تجویز کردند و مجدد 6 مهر سونو و قطر ساک 13mm بدون جنین و مجدد 19 مهر سونو و قطر ساک 20 mm و CRL:5.5 و ده روز دیگه 30 مهر سونو و قطر ساک 24mm و CRL:11mm و دکتر گفت با توجه به اندازه جنین و ساک چون فعالیت قلب مشاهده نشده در نتیجه missed abortion هست . دارم دیوانه میشم . اگه زودتر جواب من رو بدید ممنون میشم . در ضمن هیچ درد و لکه بینی ندارم و در سونو ذکر شده که کانال سرویکس بسته است و شکل ساک هم صاف و منظم هست . منتظر پاسخ شما هستم . ممنونم.
سلام
دوست عزیزم ! با توجه به اینکه حدود 10 هفته از انتقال گذشته است ، و هنوز قلب رویت نشده در حالیکه می بایست 4 هفته قبل رویت می شد(لااقل)تشخیص همان است متاسفانه.
امیدوارم همدلی من رو بپذیرید دوست عزیز! اما باورش درست که :این که در همین ابتدا رشد بارداری معیوب بوده ، نشان می دهد که بهتر شد که زودتر به سمت خاتمه پیش رفته عزیزم. اگر دیرتر این اتفاق می افتاد؛ ضربه اش برای شماو همسرتون بیشتر می بود.
امیدوارم به زودی بارداری سلامت دیگری رو خبر دهید !
كارشناس مامايي فيروز

سلام من طبق پریودم و سونوی ان تی الان 38 هفته ام ولی این ماه آخری سه بار سونو رفتم هر کدوم 2 هفته یا 10 روز کمتر نشون دادن. هفته دیگه 12 مهر وقت سزارین دارم یعنی 39 هفتگی ولی وزن بچه دیروز تو سونو 2409 بود ولی دکتر سونو گفت مشکل خونرسانی یا گرفتگی عروق نداره چیکار کنم این انقدر کوچیکه در ضمن تغذیه هم خوبه.
آیا تو این یک هفته کاری میشه کرد؟
کسی تجربه داشته کمکم کنه؟
کارشناس عزیز راهکار شما چیه؟
علتشم چی میتونه باشه؟

دوست عزیزم علت سزارینتون چیه؟ انتخابیه؟
منظورم این است که حداقل تا 40 هفته صبر کنید تا زمان بارداری کامل شود و جنین در این هفته های آخر خوب وزن می گیرد.
طبق اولین روز آخرین قاعدگی چند هفته اید؟
كارشناس مامايي فيروز

حاملگی دومم هستش . اولی هم سزارین بودم
دکترم گفت 39 هفته عمل میکنم
طبق اولین روز آخرین پریودم الان 38 هفته ام که سونو 2 هفته کمتر نشون میده
من تا هفته اخر هم صبر کنم نهایت 200 گرم بیشتر شه . کلا نمیدونم چرا انقدر کم وزن گرفته
دختر اولم 3100 بود

دوست عزیزم در چنین مواردی مادر اگر تغذیه خوب و مصرف مکمل و .. داشته باشد و از نظر خونی( انعقادی و ...) نرمال باشد و یا دیابت و فشارخون بارداری و ... مطرح نباشد؛ و جفت نیز هیچ مشکلی نداشته باشد(با سونوی با دقت) یعنی سرراهی نباشد و جداشدن زودرس نداشته باشد؛ ممکن است سونوی داپلر انجام می شود که خونرسانی جفت بررسی شود(چراکه جفت مسئول تغذیه است )
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان