Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلام لطفا جواب سوال منو زود بدين خيلي ناراحتم و نگرانم . من الان باردارم آخرين روز پريودم ١٣آذر بوده ديروز كه ١٩ بهمن بود اولين سونوگرافي رو رفتم جواب سونو اينطوري نوشته شده بود : رحم حاوي يك ساك حاملگي با فرم و راكسيون دسديوال طبيعي ديده شد fetalpoeو yolksac ديده نشدند كه در حال حاضر با توجه به اندازه ساك غير طبيعي تلقي نمي شود سن حاملگي بر اساس اندازه گيري msd:٣٠mm مطابق با ٦ هفته و٣روز از lmp است هماتوم در اطراف gs ديده نشد پس از ٢ هفتهسون گرافي ترانس واژينال توصيه مي شود.لطفا با اين جواب چند درصد احتمال حاملگي پوچ هست؟

سلام
این طور که سونوتون نشون می ده لقاح و بارداری کلاً دیرتر از زمانی که ما از آخرین قاعدگی تون انتظار داشتیم، بوده است. و 6 هفته گزارش شده. البته در خود این 6 هفته هم ما انتظار دیده شدن جنین و کیسه زرده را داریم.ولی برای قلب فقط زود بوده است.
در هر صورت تشخیص را باید با سونوی بعد با اختلاف 1 یا 2 هفته گذاشت.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون جوابمو دادين البته من آخرين پريودم روز١٣ آذر شروع شد و٥ روز طول كشيد اگر لقاح اول دي انجام شده باشه الان من در هفته ٦ هستم من نميدونم چه چيزي غير عادي هست آيا ضخامت ساك حاملگي غيرطبيعييه؟ به نظرتون من بايد براي كورتاژ آماده بشم و يا هنوز اميد هست كه جنين ديده بشه؟ ممنون ميشم جوابمو بدين من خيلي شوكه شدم.

نه عزیزم به طور قرار دادی سن حاملگی از اولین روز آخرین قاعدگی بیان می شود. یعنی این که می گویند مثلاً جنین از 5 هفته مشخص است یعنی 5 هفته بعد از اولین روز آخرین قاعدگی . و اگر قرار بود مثلاً لقاح مد نظر باشد گفته می شد مثلاً در 3 هفتگی جنین و در 5 هفتگی قلب و به همین ترتیب.
سونوی بعدی همچنان ضرورت دارد و اینکه حتی در صورت نیاز به سقط هم کورتاژ اولین گزینه نیست شاید اصلاً نیاز نباشد .
كارشناس مامايي فيروز

سلام من امروز دوباره رفتم سونو و تشخیص دادن جنین مرده و اصلا رشد نکرده و حتی ساک حاملگی هم کمی کوچکتر و چروک شده بود دکترم گفت باید سقط کنی و پیشنهاد استفاده از قرص رو داد حالا من می خواستم بدونم تا چه مدت می تونم منتظر باشم تا سقط خود به خود انجام بشه؟ و آیا امکانش هست اصلا خودش سقط نشه و مجبور به استفاده از قرص بشم سن حاملگی من نسبت به زمان آخرین پریودم 9 هفته هست من دوست ندارم از قرص استفاده کنم چون شنیدم اینطور سقط خیلی دردناکه به نظر شما اگه قرار باشه خودم سقط کنم بین قرص و کورتاژ کدومش بهتره ؟ ممنون میشم بازم راهنماییم کنیین.

متاسفم شهرزاد جان! امیدوارم بارداری بعدی سلامتی داشته باشید.
بله حتما باید استفاده کنید ممکن است خودش اصلاً شروع نشود(سقطهای فراموش شده همین جوری ایجاد می شوند دیگر)
مسلماً اولین خط: داروست و سپس اگر نشد کورتاژ(دارو تهاجمی نیست )
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشيد كه من همش سوال مي كنم امروز براي سقط از قرص استفاده كرده ٢ تا زيرزبوني و ٤ تا واژني طبق دستور دكترم به طور همزمان الان ٥ ساعت گذشته و هنوز خونريزي نكردم ٢٠ دقيق بعد از استفاده از قرص به شدت دل درد گرفتم و دستشوييم گرفت كه مجبور شدم برم دستشويي ممكنه قرصا بيرون ريخته باشن ؟ البته بعدش به مدت ٢ ساعت درد خفيف داشتم وباز ١٠ دقيقه بهشدت درد زير شكم و كمر وباز دستشويي كه اينبار اسهال شديد شدم اما باز بعد اون دردم آروم شد و هنوز خونريزي شروع نشده مي ترسم اين قرصا هم اثر نكنه و كارم به كورتاژ بكشه لطفا بگين تا چه مدت خونريزي نكردن طبيعيه؟ و چي كار مي تونم بكنم

شهرزاد نوشته شده:سلام ببخشيد كه من همش سوال مي كنم امروز براي سقط از قرص استفاده كرده ٢ تا زيرزبوني و ٤ تا واژني طبق دستور دكترم به طور همزمان الان ٥ ساعت گذشته و هنوز خونريزي نكردم ٢٠ دقيق بعد از استفاده از قرص به شدت دل درد گرفتم و دستشوييم گرفت كه مجبور شدم برم دستشويي ممكنه قرصا بيرون ريخته باشن ؟ البته بعدش به مدت ٢ ساعت درد خفيف داشتم وباز ١٠ دقيقه بهشدت درد زير شكم و كمر وباز دستشويي كه اينبار اسهال شديد شدم اما باز بعد اون دردم آروم شد و هنوز خونريزي شروع نشده مي ترسم اين قرصا هم اثر نكنه و كارم به كورتاژ بكشه لطفا بگين تا چه مدت خونريزي نكردن طبيعيه؟ و چي كار مي تونم بكنم
سلام
شهرزاد جان! آنرمال نیست که این ساعت به خونریزی افتادید . شیاف هم زود جذب می شود نگران نباشید. انشالله که با کمترین اذیتی انجام شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید.من تازه عضو شدم.ممنون میشم من و از نگرانی در بیارید
من دیروز که به دکترم مراجعه کردم سونو دادم و هفته 6 بودم.ساک حاملگی و کیسه زرده مشاهده شد.اما گفت جنین دیده نمیشه.آیا ممکنه اصلا جنین تشکیل نشه؟از دیروز بشدت ناراحتم.حتی سونو واژینال هم انجام دادم.آیا میتونم امیدوار باشم که تشکیل بشه؟یا دیگه راهی وجود نداره؟

شرمنده که مجددا مزاحمتون میشم.تو برگه سونوی من ؛دکترم اعداد و ارقامی ذکر نکرد.فقط این موارد رو نوشته:
ساک حاملگی داخل رحمی+yolk sac بدون قطب جنینی معادل 6 هفته
آیا اون اعداد و ارقامی که روی برگه چاپی از سونو که گوشه نوشته شده همین اطلاعات هستن؟اخه قطر ساک حاملگی رو بم نگفت دکتر.

probe
1=hcs-4710mv
10R 7-5mhz
2=hcs-436m
60R 3-5MHZ

ممنون اگه راهنماییم کنید و از نگرانی دربیام.باتشکر فراوان

سلام سرور جان نگران نباش.بهتره خودت یه تاپیک بزنی که کارشناس زودتر جواب بده.ضمنا برو بالای صفحه و روی کلمه کارشناس که سبز رنگه کلیک کن و براش پغام خصوصی بذار که زودتر جوابت روبده.نگران نباش این اختلافات و دیده نشدن جنین تو اکثر بارداری ها پیش میاد و مشکلی نیس.آروم باش چون نی نی به آرامش نیاز داره

سلام متینا جان.ممنون از آرامشی که بم دادی.من چون تازه واردم اصلا نمیدونم چطور تاپیک بزنم.اخه از دیروز انگار دنیا رو سرم خراب شده.اینقدر همه ذوق داشتیم.اما بشدت الان ناراحتم.الان روی کارشناس که کلیک کردم جایی برای پیام دادن نبود
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 42 مهمان