Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلام دوست عزیز
در بارداری اولیه طبیعی قطر کیسه زرده معمولا باید کمتر از ۶ میلیمتر باشد و شکل آن باید نزدیک کروی باشد. ولی لازم به ذکر است که این مشخصات از طریق سونوگرافی واژینال بهتر قابل تشخیص و اندازه گیری است. مامان عزیز طبق دستور درمانگرتان یک هفته دیگر سونو را تکرار کنید. انشالله هر چیزی که خیر و صلاح شماست نصیبتان شود

كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید و مرسی از برنامه خوبتون
من آخرین پریودم 22 شهریور بود، 29 مهر با آزمایش متوجه شدم حامله ام، 6 آبان رفتم سونو ک گفت 4 هفتته و ساک حاملگی دیده شد ولی گفت دو هفته بعد بیا برا پیگیری من 29 آبان رفتم سونو ک کیسه زرده دیده شد و سن حاملگی رو زد 6هفته و 4 روز ک ب حساب خودم و سونو قبلی باید 7هفته و دو روز میشد، و جنین دیده نشد و دکتر گفت ک بارداری پوچه. بنظر شما با وجود کیسه زرده میشه پوچ باشه.؟حالت تهوع و پادرد دارم. لکه بینی و درد هم ندارم خیلی نگرانم و پر وجودم استرس شده اگ جوابم رو بدین ممنون میشم

سلام دوست عزیز
متاسفانه با توجه به اختلاف فاحش بین سن جنین براساس تاریخ پریود و سن جنین براساس سونوگرافی و همچنین عدم رشد مناسب جنین در فاصله انجام دو سونو به نظر می‌رسد این حاملگی به سرانجام نخواهد رسید. عزیز دلم آرامش داشته باشید و به خدا توکل کنید انشالله هرآنچه که به صلاحتون هست براتون رقم بخوره
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
اندازه msd(ساک حاملگی) و کیسه زرده در سونوگرافی چند میلیمتر گزارش شده؟. اگر این اندازه ها رو ندارید میتونید مجدد یازده روز دیگه سونو رو تکرار کنید در صورتیکه جنین و قلب تشکیل شده باشد انشالله بارداری ادامه خواهد داشت
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
با عرض پوزش. بله منظورمmsdیا اندازه ساک حاملگی بود. در صورتیکه سونو شکمی بوده و ساک حاملگی بیشتر یا مساوی ٢۵ میلیمتر باشد و علائمی از فتال پل دیده نشود امیدی به سرانجام حاملگی نیست در مورد شما چون هنوز ساک حاملگی زیر ٢۵ میلیمتر است هنوز می‌توان امیدوار بود. ولی در نهایت نظر و تصمیم درمانگرتان تعیین کننده است. به امید ختم به خیر شدن این حاملگی🌺
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان