Re:لکه بینی در بارداری

سلام خسته نباشید خانم دکتر
من امروز هفته ۸ بارداری به روش ای وی اف هستم از هفته ۵بارداری تا امروز همش لکه بینی و گاهی خونریزی دارم هفته ۶بارداری رفتم سونو که ساک دیده شد جنین هم سالم بود ولی دکتر هم بهم گفت مشکلی برا لکه بینی نمیبینم شیاف و امپول پروژسترون استفاده میکنم روزی سه تا شیاف یک امپول ولی هنوز قطع نشده لکه هام بیشتر قهوه ایی هستند میشه راهنماییم کنید که مشکل ازچی میتونه باشه ؟

Re: ساك حاملگي و كيسه زرده

سلام دوست عزیز
بدون مشاهده سونوگرافی تشخیص علت لکه بینی مشکل است گاهی این لکه بینیها مربوط به هماتوم پشت جفت یا مربوط به محل قرار گیری جفت میباشد.در صورت امکان تصویر گزارش سونو را ارسال نمایید
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخیر خانوم دکتر عزیزم .من در هفته هشتم بارداری هستم و سن بارداریم هشت هفته و پنج روزه و دیروز سونویی رفتم که در اون صدای قلب جنین ۱۶۸ در دقیقه بود .یه سوال ازتون دارم من امشب خورشت کرفس خوردم اما شدیدا نگرانی ایا برای جنین خطرناکه؟

با سلام.من اولین روز از اخرین قاعدگیم ۹ بهمن بود.از اول بارداری هرازگاهی دل درد داشتم ،چندبار ازمایش بتا دادم نرمال بود.دیروز رفتم سونگرافی باتوجه ب پریودم سن حاملگیم ۵ هفته و چهار روزه ولی سونو گفت سن حاملگیم ۶ هفته و یک روزه ،ساک بارداری حاوی یول ساک دیده شد قطر ساک ۱۴ میلیمتر هست.و فاقد قطب جنینی واضح میباشد.چرا سن حاملگیم با سونو یه هفته جلوعه .این دل دردام بدون لک طبیعیه؟ و اینکه خعلی نگرانم میترسم بارداریم پوچ باشه ،ممنونم از پاسخگوییتون

سلام دوست عزیز
اختلاف بین سن حاملگی بر اساس سونو و تاریخ پریود فقط چهار روزه که خیلی مهم نیست. احتمال داره تخمک گذاری و به دنبال آن لقاح زود اتفاق افتاده باشه. ضمنا مامان عزیز وقتی قطر ساک حاملگی در سونوی واژینال بیشتر یا مساوی 16میلیمتر و در سونوی شکمی بیشتر یا مساوی 25 میلبمترشود انتظار داریم فتال پل یا قطر جنینی دیده شود که در مورد جنین شما قطر ساک حاملگی فقط14 میلیمتر است و دیده نشدن فتال پل امری طبیعیست
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید .من اخرین پریدیم ۲۵ دی ۹۹ بوده طبق اون باید ۸ هفته باشم .لکه داشتم ولی چیز سنگین برداشتم ترسیدم رفتم سونو گفت سن بارداری ۵ هفته و ۴ روز وMSD13.7mmهستید بردم پیش متخصص میگفت بچه ات رشد نداشته و باید سقط بشه شوهرم قبول نکرد و بخاطر شوهرم شیاف پروژسترون۴۰۰ و آمپول پروژستون ۵۰ برام نوشت شیاف هر ۱۲ ساعت آمپول هر روز .دارو ها رو هم مصرف میکنم ولی یک زمان قبل از شروع استفاده از دارو دل درد شدید میگیرم آیا این بچه مشکل داده و باید سقط بشه یا احتمال داره بمونه .درضمن یه هیپواکو کوچک باسایز 5*6*6 mmو حجم 0.1ccهم درمقابل ساک جنین هم دیده شده ممنونم اگه جواب بدید

سلام دوست عزیز
متاسفانه اختلاف سن حاملگی بر اساس سونو و تاریخ پریود کمی زیاد است و با توجه به داشتن لکه بینی احتمال سقط زیاد است ولیکن شما امیدتان را از دست ندهید و بعد از یک هفته تا ده روز سونو را تکرار کنید انشالله حاملگی ختم به خیر شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید.... من طبق سونوی آخر ۶ هفته و ۲ روز ساک ۱۸ میلیمیتر با کیسه زرده با سایز غیرطبیعی ۸ میلیمتر مشاهده شده بدون جنین و فتال پل و احتمال بالای بارداری پوچ رو دادن... و گفتن یه هفته دیگه سونو رو تکرار کنم که مطمئن شم.......... بنظر شما هیچ امیدی نداشته باشم؟ کسی بوده با شرایط مشابه من ولی جواب گرفته باشه؟
با وجود اینکه بخاطر فیبرومم شیاف میذارم میترسم سقط برام خیلی سخت باشه
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان