Re: عفونت بارداری

سلام کارشناس جانم وقتتون بخیر ..‌یه سوال من هفته ۲۰ بارداری ام .موقع رفتن توالت یکم توالتام طولانیه .موقع نشستن فشاری به جنین نمیاد ؟ همه ش نگرانم کاریش نشه چون شکمم بهش فشار وارد میشه بخاطر نشستن .... موقع پاشدن از توالت گاهی یک کوچولو درد میگیره زیر شکمم ولی باز خوب میشه .... ولی خیلی نگرانی کاریش نشه بچه

سلام به کارشناسای مهربون سایت .سال نوتون مبارک . یه عالمه سوال جم کردم یهویی بپرسم هی مزاحمتون نشم ....
۱. علائم نشت کیسه اب چیه؟
۲ . من هفته ۲۵ م بارداری ام .خواستم بدونم چرا گاهی وقتا تو شکمم احساس نبض دارم بخصوص وقتی به پهلوی چپ دراز میکشم تو پهلوی راستم این نبصه هست .
۳ . من یه بار تو هفته های ۱۱ اینا بود عفونت گرفتم نیستاتین ۱۴ تا مصرف کردم .باز الان دوباره سوزش واژن داشتم دکترم داد بهم منتها نمیدونم چرا شب که استفاده میکنم قرص رو صب که پا میشم لباس زیرم خیسه ... این خیسی برای کیسه اب نیست؟ خیلی نگرانم .کلا همش توهم نشت کیسه اب دارم .نگرانی اخر خفه م میکنه

سلام دوست عزیز
سال نوی شما هم مبارک. مامان عزیز شکم شما همیشه نبض داره واحساسش توسط شما نشانه هیچ مشکلی نیست. آب مربوط به کیسه آب، رقیق و گرم و بی بو و بی رنگه. ولی ترشحات بارداری لزج و چسبناک است. خیسی هم به دلیله مصرف داروست. در صورتیکه نگران پارگی کیسه آب هستی. برو دستشویی و ادرار کن و برای اینکه مثانه کاملا تخلیه بشه کمی به جلو خم شو بعد خودت رو بشور و کاملا خشک کن. بعد یه نوار بهداشتی بذار و چند تا سرفه کن حدود۱۵_۲۰ دقیقه بعد نوار رو نگاه کن اگر خیس شده بود ومثل ادرار بود ممکنه کیسه آب سو راخ شده باشه. ضمنا مدنظر داشته باش که کیسه آب غیر از زمان زایمان معمولا بدون دلیل پاره یا سوراخ نمیشه
كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیزای دل وقتتون بخیر .یه سوال من هفته ۲۶ بارداری ام دیروز نی نی م کم تکون خورد تا شب ولی شب تکون خورد منتها اومده بود پایین و با هر بار تکون خوردن از دیشب زیر شکمم درد میکنه و واژنم میسوزه این خطرناکه؟ احساس میکنم اومده پایین

سلام مه تاب عزیز
هر زمان که احساس کردید جنین کم تکان می‌خورد نیم ساعت بعد از وعده غذایی یک ساعت به پهلوی چپ دراز بکشید و دستتان را روی شکم بگذارید در صورتیکه چهار تا یا بیشتر تکان خورد خوب است در صورتیکه تکانها در پوزیشن گفته شده کمتر بود باید به درمانگرتان مراجعه کنید. اگر احساس می‌کنید جنین در شکمتان پایین آمده میتوانید از شکم بند بارداری استفاده کنید، استراحت نمایید و زیاد خم و راست نشوید و در صورت احساس درد زیر شکم بهتر است از جهت عفونت ادراری بررسی شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز وقتتون بخیر .یه سوال .من هفته ۲۸ بارداری ام .از اول بارداری وسیله نقلیه مون موتور بوده .چون شرایط کرونا بوده و از طرفی هزینه های اژانس خیلی زیاده و مام کارمون ترکسد تو کرونا .مجبور شدم موتور سوار شم .
ایا برای جنین مشکلی پیش اومده یا میاد؟
سونوهای انومالی و ان تیش سالم بودن همه الحمدلله .ولی نگرانم بسکه بازم تو نت مطالب مختلف هست و تنها سایتی که بهش اعتماد دارم شمایید .

سلام دوست عزیز
موتور سواری به خودی خود مشکلی برای جنین ایجاد نمی‌کند ولی اگر در اثر موتورسواری تکان‌های شدید ایجاد شود احتمال سقط و یا زایمان زودرس وجود دارد. تعداد دفعات موتور سوار شدن را کمتر کنید و راننده موتور با دقت و حداقل سرعت رانندگی نماید به خصوص الان که به انتهای بارداری نزدیک می شوید
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم که اینقدر باحوصله اید و با محبت خوشحالم که تو این روزها و ماه ها باهاتون اشناشدم وبعد از خدا ،شما قشنگترین دلیل ارامشم و کم کردن استرسم بودین هستین .چون هرچی تو نت سرچ مکنی بیشتر نگرانت میکنه و دکتر ادمم همیشه دم دستش نیست خدا الهی خیرتون بده . من اونقد ازتون سوال پرسیدم که دیگه خودم یه ماما شدم بسکه همه چیزو ازتون یاد گرفتم .باور کنید همین سوال دو سه تا مونده به اخرم داشت دیوونه م میکرد همونه که برا موتور سواری تو بارداری بود ...هرجای نت نگا کردم یا مطلبی ندیدم یا چرت و پرت نوشته بود. و چون مجبور بودم به سوار شدن نگران این بودم نکنه تکونای موتور جنین رو تکون بده و مغزش زبونم لال تکون بخوره و مایع توش جم بشه و ..... خلاصه گاهی با این افکار تا مرز دیوانگی رفتم .اما حصور شما ارومم کرد .اینکه گفتید جنین کاری نمیشه اروم شدم .اینکه همیشه نگرانی هامو تو کمترین زمان برطرف میکنید نشون میده خدا شمارو برا ارامش دادن خلق کرده.خلاصه که خییییییلی دوستتون دارم .برام تو این ماه دعا کنید که نی نی م سالم دنیا بیاد
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 26 مهمان