سونوگرافی های مهم در بارداری

سلام خانم کارشناس عزیز 

وقتتون بخیر 

من هفته 31 بارداری دکترم برام سونوگرافی آنومالی نوشته بود  وزدن جنین 1500 اعلام شد آیا در این سن مناسب هست وزن جنین ؟  دکتر سونو گرافی در مورد بند ناف هیچ گونه اشاره ای نکرده من همش نگران بند ناف هستم که دور گردن جنین گیر نکرده باشه ! فقط گفت همه چی خداروشکر خوبه 
لطفا میفرمایید سونوگرافی های واجب در چند هفتگی هست که باید انجام بشه ؟

من یه بار هفته 28 هم آزمایش دفع پروتئین داده بودم به خاطر اضافه وزن ناگهانی که بعد معلوم شد که ترازو مطب مشکل داشته و عوضش کردن 

دفع پروتتینم لب مرز بود ، آیا لازمه تکرار کنم و در چند  هفتگی دوباره تکرار لازمه ؟ 

سوال دیگه ای هم داشتم دکتر خودم بیشتر تشویق میکنه برای زایمان سزارین اما من میخوام تلاشم رو بکنم تا به صورت طبیعی زایمان کنم و در ضمن یه مبلغ اضافی هم برای زایمان چه طبیعی چه سزارین میگیرن !
از دوستانم پرسوجو کردم یه خانم دکتر معرفی کردن که طبیعی محور هست و بیشتر تشویق میکنه تا به صورت طبیعی زایمان انجام بشه ، 
به نظر شما بهترین موقع برای مراجعه به ایشون کی هست ؟ 
سوال دیگه ای داشتم در مورد  ماما همراه آیا لازمه ؟ من کلاس های بارداری رو شرکت کردم و به صورت ذهنی اماده زایمان طبیعی هستم !

همچنین ممنون میشم در مورد افتادگی رحم راهنماییم کنید ایا ممکنه بعد از زایمان طبیعی افتادگی رحم پیدا کنیم ؟

Re: سونوگرافی های مهم در بارداری

سلام دوست عزیز
وزن جنین برای این سن حاملگی مناسب بوده .ضمنا در صورتیکه مشکلی در مورد بند ناف وجود میداشت حتما در سونو اعلام میشد هرچند در اکثر موارد پیچیدن بند ناف دور گردن جنین بی خطر است.در صورتیکه ادم و افزایش وزن یا هرکدام از علائم فشارخون در بارداری را دارید پروتئینوری باید چک شود.بهتر است از یک ماه قبل از تاریخ زایمان نزد پزشک مورد نظرتان پرونده تشکیل دهید.مامای همراه کمک موثری خواهد بود .و احتمال افتادگی رحم بسیار پایین است
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس وقتتون بخیر

من الان هفته 33 بارداری هستم 

آزمایش دفع پروتئین 24 ساعته دادم جوابش
urine volume 24 hrs :
3200 بوده و رنج آزمایش گاه 800-20000
urine protein 24 hrs :
225.9 و رنج آزمایشگاه <140

همیشه فشارم نرمال بوده و افزایش وزن بین دو مراجعه هم نرمال بوده .
میشه راهنمایی کنید باید چیکار کنم ؟ خیلی نگرانم برای بچم مشکلی پیش نیاد یه موقع ؟
یعنی دچاره  پره‎اکلامپسی شدم ؟
چه عوارضی داره برای درمانش باید چیکار کنم ؟
البته نمیدونم این عدد ها نسبت به رنج ازمایشگاه بوده است 

سلام دوست عزیز
معمولا در صورتیکه پروتئینوری بیش از ۳۰۰ میلی گرم یا بیشتر در ادرار ۲۴ ساعته باشد باید احتمال پره اکلامپسی را مطرح کرد.در صورتیکه هیچ کدام از علائم خطر را نداشتید علت درخواست پروتئین ۲۴ ساعته به جه دلیل بوده است؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس عزیز
ممنون از وقتی گه میزارید و به سوالات ما پاسخ میدهید .
مقدار دفع پروتئینوری در ادار 24 ساعته من در چه حدی هست ؟ آیا خیلی از نرمال بیشتر است .
البته این رنجی که آزمایشگاده داده به نظرم برای افراد غیر باردار است

علت درخواست هم ، یک بار بین دو مراجعه افزایش وزن داشتم که درخواست ادرار 24 ساعته دادن دکتر که دفع پروتئین نداشتم ، بعد معلوم شد ترازو مطب مشکل داشته و عوضش کردن ، شاید دکتر مجددا برای چک کردن درخواست ادار 24 ساعته دادن .
ولی دیگه بین هر دو مراجعه هم فشارم نرمال بود هم اضافه وزنم .

سلام دوست عزیز
در موارد غیر بارداری میزان پروتئین در ادرار ۲۴ ساعته حدود ۱۵۰ میباشد ولی در دوران بارداری به دلیل تغییراتی که در قسمتهای مختلف بدن ابجاد میشود الگوی دفع پروتئین نیز تغییر میکند و در صورتیکه به بیش از ۳۰۰ میلیگرم برسد غیر عادی تلقی میشود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان