آیا رشد جنینم متوقف شده؟؟؟

سلام کارشناس عزیز خسته نباشید، من از اول بارداریم حالت تهوع و ویار و لکه بینی و درد و ... نداشتم الانم که هفته 10 بارداری هستم هنوز حالت تهوع ندارم، بنظرتون این نگران کننده س ؟ من خیلی استرس گرفتم نکنه بچم رشد نکرده؟ هفته بعد وقت دکتر دارم ولی تا هفته بعد از نگرانی میمیرم نمیدونم چکار کنم استرسم کم شه؟؟! 😢

Re: اندازه BPDجنین برای تشخیص سن و چگونگی رشد تا چند هفتگی معتبر است؟

باسلام
ممنون بابت پاسخگوییتون
میشه لطفا بیشتر توضیح بدید در مورد عدد بی پی دی؟ وزن جنینم خوبه تو هفته38 پس چرا بی پی دیش کمه و نوشته دوکیکوسفال،؟میشه ک جنین رشد کنه و جبران کنه این اختلافو؟ دولیکوسفال خیلییی مشخصه یا جزیه؟خواهش میکنم توضیح بیشتری بدید خیلی نگرانم

Re: آیا رشد جنینم متوقف شده؟؟؟

سلام دوست عزی
هر انسانی دو استخوان آهیانه- یکی در سمت چپ جمجمه و دیگری در سمت راست دارد. هر استخوان جداری مانند صفحه خمیده‌‌ای به نظر‌‌ می‌‌رسد که دو سطح و چهار ضلع دارد.
برای تصویربرداری و اندازه گیری قطر دور سر، سونوگرافیست با کمک ابزاری دقیق سعی می‌کند فاصله بین این دو استخوان را بسنجد. فرض کنید سر یک رشته را بالای گوش راست و سر دیگرش را بالای گوش چپ قرار دهید و رشته را از بالای سر عبور دهید. طول این رشته قطر سر را مشخص می‌کند البته تشخیص و نتیجه گیری با سونوگرافیست میباشد ولی اندازهbpd در جنین شما با استاندارهای رشد جنینی اختلاف زیادی ندارد.ضمنا در سونوگرافی اشاره ای به وزن جنین نشده معمولا در مواردی که وزن کم باشد سونوگرافیست حتما ذکر خواهد کرد
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت به خیر به کارشناس عزبز و محترم
من دراوایل هفته نوزدهم هست
متاسفانه هنوز حرکات جنین رو متوجه نمیشم
سوالم از خدمتتون این هست که احتمال سقط در پنج ماهگی به بعد چقدر هست و اینکه آید ممکن هست جنین در بدن مادر بدون علایم و خونریزی سقط بشه
لطفا راهنماییم کنید ممنون

سلام دوست عزیز
در صورتیکه این حاملگی حاملگی اول شما باشد بعد از هفته ۲۰ یا حتی ۲۲ متوجه حرکات جنین خواهید شد.نوعی از سقط به نام سقط فراموش شده وجود دارد که در آن محصولات حاملگی بعد از سقط در داخل رحم میماند و خونریزی وجود ندارد که البته به ندرت اتفاق میافتد و معمولا با علائمی مثل کاهش اندازه رحم ،ترشحات واژینال قهوه ای و از بین رفتن علائم حاملگی همراه است
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقت بخیر
آخرین تاریخ پریود من ۳۱ فروردین ماه بوده و در هفته ۶ بارداری سونو واژینال انجام دادم ولی دکتر گفتن زیر ۴هفته نشون میده. دو هفته بعد تکرار کردم و گفتن ۵ هفته و ۵ روز و جنین دیده شد اما ضربان نه. یک هفته بعد پس از پیاده روی لکه بینی داشتم که مجدد سونو واژینال انجام دادم و مجدد گفتن سن ۵ هفته و ۵ روز و ضربان دیده نشد. گفتن پس رشدش متوقف شده. الان یک هفته میگذره و بعضی روزها فقط یه بار در روز یه لک کوچولو دارم. دکتر بهم گفتن شاید چون هنوز کوچیکه خطا زده ولی به احتمال خیلی زیاد باید سقط بشه. سوالم اینکه اگر جای دیگه بخوام برم سونو چه زمانی برم؟ و اینکه اگر بخواد سقط بشه حتما باید دارو مصرف کنم. دردی ندارم و علائم بارداری بصورت خفیف دارم مثل قبل
ممنونم

سلام دوست عزیز
یک هفته بعد از آخرین سونوگرافی سونو را مجددا تکرار نمایید در صورتیکه جنین رشد نکرده باشد و قلب جنین دیده نشود به احتمال زیاد این حاملگی ختم به خیر نخواهد شد. معمولا در حاملگی های زیر ١٣ هفته سقط خودبخودی انجام خواهد شد و نیاز به مصرف دارو نیست و حتی ۴_٨ هفته بعد از مرگ جنین می‌توان فرصت داد تا خونریزی و دفع بقایای بارداری خود بخود اتفاق بیفتد
كارشناس مامايي فيروز

سلام، من تاریخ آخرین پریودیم 13 اردیبهشت بوده و سیکل قاعدگیم توی چند ماه آخر، 30 و دوسه روزه بوده حتی 35 روز... امروز رفتم برا سونوی ضربان قلب جنین، صدای قلب شنیده نشد... 15 روز پیش جای دیگ ای رفتم سونو، گفتن 5 یا 6 هفته س
امروز جواب سونوم این بود:
درحفره رحم و در ناحیه فوندال، تصویر ساک حاملگی دیده می شود ک حاوی کمپلکس فتال پل_یوک ساک می باشد.
Fhr مشکوک است
کیسه زرده ب قطر 4 میلیمتر دیده میشود
سن حاملگی براساس Crl=8/6 mm حدود 6 هفته و 6 روز محاسبه شد
راکسیون دسیدوا در اطراف ساک بارداری منظم است
فالواپ سونوگرافی جهت ارزیابی وضعیت Fhr توصیه میشود
میش راهنمایی م کنین؟ من 6 سال نازایی داشتم و خیلی نگرانم...

سلام دوست عزیز
نگران نباشید چون به طور قطع گفته نشده که fhr مشهود نیست بنابراین حدود ١١ روز دیگر مجدد سونو را تکرار نمایید در صورتیکه fhrیا ضربان قلب دیده شود انشالله حاملگی ختم به خیر خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان