لطفا" راهنماییم کنید

سلام کارشناس محترم
من الان 8 هفته و 6 روز از بارداریم میگذره. دیروز رفتم سونوگرافی.
دکتر سونو گفت من قلبو نمیبینم. سونوی واژنال هم انجام داد.
گفت سن جنین 7 هفته است که با سن بارداری نمی خونه. قلب رو هم نمیبینم. و این یعنی بارداری یه جایی متوقف شده.
در کل گفت ا ین به معنای ختم بارداری است.
من هنوز پیش دکتر متخصص زنانم نرفتم. ولی از دیروز نمی تونم بگم چه حالی هستم.
در ضمن هیچ علائمی از خونریزی هم ندارم.
میشه نظرتون رو بهم بگین.
متشکرم

سلام
دوست عزیز! در این سن از بارداری و به خصوص با سونوی واژینال باید قلب جنین دیده شود بنابراین حالی که دارید ، غیر قابل انتظار نیست اما توصیه می کنم در این زمینه خودتون به خودتون کمک کنید و تا قطعی نشدن وضعیت به خودتون استرس وارد نکنید. بعد از اون همه چیز رو به خدا بسپارید که از صلاح ما آگاهتر است...
اما به هر حال همیشه در چنین مواردی باید با یک سونوی دیگر به فاصله ی 1 هفته مطمئن شویم و هیچگاه با یک سونوگرافی تشخیص قطعی نمی گذاریم.
در مورد نداشتن لکه بینی هم درست که نشانه ی خوبی ست اما نداشتن آن هم لزوماً روند طبیعی بارداری را اثبات نمی کند چراکه واژه ای به نام سقط فراموش شده داریم که در آن با پسرفت علائم حاملگی روبرو هستیم، اندازه رحم بزرگتر نشده بلکه ممکن است کوچکتر هم شود.
در این راستا ممکن است محصولات حاملگی چند هفته در رحم باقی بمانند و مادر متوجه نشود و یا اینکه خود به خود دفع شوند.
پس لزوماً باید پیگیری کنید.
از نتیجه مطلعم کنید دوست عزیز
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

\سلام به کارشناسان خوب و دلسوز فیروز... من همیشه مزاحمتون می شم. الان هم با یک نگرانی دیگه در دوران حاملگی مواجه شدم. من در حال حاضر در هفته 19 حاملگی به سر می برم. در اوایل هفته 17 برای تعیین جنسیت سونو کردم که دکتر بعد از تشخیص جنسیت (پسر) و اندازه گیری مغز و سایر اجزا همه موارد را سالم خواند. تنها در مورد AP لگنچه کلیه های جنین که در این سن حداکثر نرمال و 4 میلی متر است اظهار نگرانی کرد. مقدار بسیار کمی ادرار هم در کلیه ها باقی مانده بود. متخصص سونوگرفی و زنان هر دو عقیده دارند که این مشکل در 90 درصد پسران اتفاق می افتد و به مرور زمان رفع می شود. اگر هم نشد پس از تولد با یک عمل ساده رفع می شود. اما من نگرانم چون جایی خواندم این مورد یکی از علائم سندروم داون است. دکتر به من گفت یک ماه دیگر یعنی 14 مرداد مجددا سونو را تکرار کنم. کمکم کنید. آیا شکا تا به حال با این مورد برخورد کردید؟ آیا اگر این مورد حل نشود ختم حاملگی اعلام خواهد شد. در ضمن من آزمایشات غربالگری و سونوی ان تی و آزمایش AFP هم انجام داده بودم که همگی نتایج خوبی داشت. من بی صبرانه منتظر شما هستم...

سلام مجدد. در مورد سوال که ازتون پرسیدم دقیقا چیزی که در برگه سونو نوشته بود و می نویسم که راحت تر راهنماییم کنید.
" قطر AP لگنچه هر دو كليه جنين در شرايط فعلي حداكثر نرمال و حدود 4mm است كه با توجه به سن جنين علاوه بر كنترل سونوگرافيك در اواخر حاملگي انجام ازمايشات بيوشيمي جهت R/O تريزومي ها ( با احتمال كم) نبز توصيه مي شود."
ترو خدا بگید یعنی چی؟ تریزومی ها مربوط به کروموزوم ها می شه. نه؟؟؟

سلام
همدم عزیز با موردی دقیقاً مانند شما برخورد نداشتم اما نگرانی تون قابل درک است ولی این مسلم است که تشخیص درست را متخصص شما می دهد که خوشبختانه شما را از این بابت مطمئن کرده است و اینکه سایر اقدامات تشخیصی که داشتید هیچگونه موردی به نفع بیماری های اختلال کروموزومی نداشته بسیار رضایت بخش است و این مورد سونوگرافی اخر فقط کمی شک به تریزومی ها(از جمله نقائص کروموزومی که در آنها به عنوان مثال کروموزوم 13 یا 18 یا 21 تکرار شده است=مورد 21 همان داون است)را مطرح کرده و پیشنهاد کرده که در سونوگرافی های تشخیصی بعدی دقت بیشتری شود.
اشنالله که هیچ موردی نیست عزیزم. بد به دلتون راه ندهید!
از خودتون بی خبرم نگذارید.
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان