نميتونم با بارداريم كنار بيام كم

سلام دوستان و كارشناس عزيز
اگه يادتون باشه من رفتم آزمايش و خدا رو شكر باردارم.سونو هم رقتم و الان هفته هشت رو تموم كردم.دو هفته پيش هم سونو رفته بودم و هم پيش دكتر،قلب جنين ميزنه و همه چي نرماله.لكه بيني داشتم كه دكتر بهم شياف داد روزي يدونه و گفت اگه لكه بيني ات قطع شد يك روز در ميون يكي استفاده كن و الان هم دارم استفاده ميكنم و قطع شده.
ولي مشكلي كه هست بدنم و روحيه ام با بارداري كنار نيومده.ميخواستم مشكلاتم رو ليست كنم تا اگه ميشه بهشون جواب بديد و بهم كمك كنيد:
از نظر جسمي خيلي بهم ريخته ام:
1-غذا ميل چنداني ندارم تا ميخورم معده ام درد ميكنه و غذا سنگيني ميكنه.رفلكس معده دارم هر وقت دراز ميكشم (حتي اگه مدت زيادي از خوردنم گذشته باشه غذا برميگرده)حالت تهوع دارم ولي شديد نيست و بيشتر درد معده اذيتم ميكنه.
2-شير نميتونم بخورم ولي ماست ميخورم ولي به مقدار كم
3-بعضي وقتها زير شكمم و يا سمت چپ تير ميكشه و اذيت ميكنه
4- حس ميكنم بدنم خيلي سنگين شده و بهم خيلي فشار مياد.(قبل حاملگي شكمم بزرگ بود و متاسفانه نتونستم آبش كنم)الان هر كي شكم منو ببينه انگاري 6 ماهه ام
5- شبا خوب نميتونم بخوابم دستها و پاهام كرخت ميشه انگاري خواب رفته و مجبور ميشم كلي مالشش بدم تا آروم بشه.(آزمايش بارداري كه ابتدا دادم هيچ مشكلي نداشتم)
از نظر روحي هم كه هم بخاطر جسمم كلافه ام و هم حس ميكنم افسرده شدم،حوصله ندارم و دلم نميخواد با همسرم ارتباط داشته باشم.ميل جنسي ام هم كه اصلا ندارم بخصوص وقتي رفتم دكتر و بهم گفت كه بخاطر لكه بيني فعلا نزديكي نداشته باشم.
نميدونم تا كي اين وضعيت(عدم ارتباط جنسي بايد ادامه داشه باشه؟)بايد ادامه داشته باشه،همسرم بي چاره اون هم نميدونه چيكار كنه.
ممنون ميشم كمكم كنيد...

سلام عزیزم
خوشحالم که همه چی خوبه منظورم سونو و آزمایشه :D
دردایی که گفتی طبیعیه :D
هر فرد بارداری دردای خاصی داره همه این دردایی که گفتی من هم تو بارداری اولم و هم تو این بارداریم تجربه کرده ام بمرور زمان دردا برات عادی میشه بخاطر نی نی نازت ( که از خدا میخوام نصیب همه منظران بشه) تحمل میکنی.
سعی کن هر چی میلت میکشه بخوری :D
درد معده من هم داشتم که از سه ماهه دوم کم شد :D
به دکترت بگی شربت معده بهت میده
قرض زنجبیل و دمیترون هم برای تهوعت خوبه :D
انشاءالله هر چه زودتر به این دوران عادت کنی و بسلامتی و خوشی سپری کن :D
من امروز هفته 26 تموم میشه اگه سئوالی باز به ذهنت میرسه بپرس اگه بتونم کمکی کنم خوشحال میشم :D
بخودت تلقین کن که این دوره کوتاهه و میگذره جالب اینجاست که بعدا حسرت خواهی خورد که چرا قدر این دوران شیرین رو ندونستی :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

به همسرت هم بگو که این فقط مشکل تو یکی نیس همه مادرا این مشکل رو دارن که بزودی برطرف میشه :D
امیدوارش کن تا براش قابل تحمل باشه :D
سعی کن بعد از غذا خوردن یه کمی پیاده روی کنی :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

سلام نگران نباش همه مشکلاتت طبیعیه.بشین باخودت تجزیه و تحلیل کن تا از لحاظ روحی باهاش کنار بیای.راستی نباید روی شکم و پشت بخوابی ها.یا روی دست راست بخواب یا چپ.
* ملیکای من هدیه خدا و بیمه آقا امام رضا (ع) *

ممنونم خدا جون... واسه این تجربه منحصر به فرد که شبیه هیچ حس دیگه ای نیست...

سلام دوست عزیز
همه این مشکلات طبیعیه و کلا توی سه ماهه اول بارداری برای همه کم و بیش این مشکلات وجود داره.
از نظر میل به غذا نگران نباشید ، تغییرات هورمونی مربوط به بارداری باعث اون میشه حتی بعضیا مثل من توی سه ماهه اول وزن هم کم میکنند و این طبیعیه. هرغذایی را که میل داشتید بخورید تا حالت تهوع هم کمتر بشه. از ماه چهار به بعد انشاالله میلتون هم به غذا بیشتر خواهد شد.
درد زیر شکم (مثل پریود) هم از مشکلات این سه ماهه است و اگه شدید نباشه یا با خونریزی و لکه بینی همراه نباشه مشکل خاصی نیست و برای بهتر شدنش باید استراحت بیشتری داشته باشید و از کارهای سنگین و پله و پیاده روی طولانی پرهیز کنید البته اینا توصیه های پزشکم هست که به منم اوایل بارداریم گفته بودن.
دوست عزیز منع ارتباط جنسی برای بسیاری از خانوم ها توی دوران بارداری مخصوصا اوایلش توصیه میشه بخاطر لکه بینی و اینکه جفت و جنین هنوز محکم نشده اند. مطمئن باشید همسرتون برای سلامتی شما و فرزندتون اینو درک کرده و میتونن تحمل کنن، باهاشون راجع به این موضوع صحبت کنید...
همه چیز رو به خدا بسپارید و ازش آرامش بگیرید...

دوستاي خوبم ممنون
وقتي كسي تو شرايطي مثل منه و كسي مياد درد دل هاتو ميشنوه ،حتي يه جمله كوتاه بهت ميگه نميدونيد چقدر آروم ميشه.ديروز از درد معده ام وقتي رسيدم خونه حالت تهوع گرفتم و از درد زدم زير گريه.شوشو بي چاره كلي ناز منو خريد تا گريه نكنم.انشالله همه مامانايي كه ني ني شون هنوز بدنيا نيومده راحت و بدون مشكل اين دوران رو سپري كنن و ني ني هاي سالم و صالح بدنيا بيارن... :wink: :D

سلام عزيزم
قدر لحظه لحظه اين دوران رو بدون بعد دلت براش خيلي تنگ ميشه عزيزم من كارمندم خيلي عذاب كشيدم الان دختر خوشگلم جيگر مامان 8 ماهه است ولي الان خيلي خيلي دلم برا اون دوران تنگ شده اگه بتونم دلمو باز ميكنم دخترمو ميذارم توي دلم خيلي دوسش دارم به اينا فكر كن ببين چقدر برات عزيز ميشه اگه به عزيزت فكر كني همه اين درد ها و مشكلات يادت ميره اميدورام بارداري خوبي داشته باشي برا همه فيروزه اي ها دعا كن

سلام مریم جان عزیزم درسته که این دوران سختی های زیادی داره ولی به شیرینیه بعدش می ارزه . عزیزم نگران نباش یکی از دوستای من دقیقا مشکلات شمارو داشت ، اضافه وزن قبل از بارداری هم داشت و خیلی ورم کرده بود و چاق شده بود اما از ماه 4 ورمش کم شد و تازه الان شکمش کوچکتر هم شده اصلا ورم نداره و ویارش هم از بین رفته ، عزیزم هر مرحله از بارداری مشکلات خاص خودش رو داره ولی از همه چیز مهمتر اینه که کوچولوت سالمه ایشالا بقیه این دوران برات بی دردسر بگذره مواظب خودت و نی نی باش.

Re: نميتونم با بارداريم كنار بيام

mer نوشته شده:سلام دوستان و كارشناس عزيز
اگه يادتون باشه من رفتم آزمايش و خدا رو شكر باردارم.سونو هم رقتم و الان هفته هشت رو تموم كردم.دو هفته پيش هم سونو رفته بودم و هم پيش دكتر،قلب جنين ميزنه و همه چي نرماله.لكه بيني داشتم كه دكتر بهم شياف داد روزي يدونه و گفت اگه لكه بيني ات قطع شد يك روز در ميون يكي استفاده كن و الان هم دارم استفاده ميكنم و قطع شده.
ولي مشكلي كه هست بدنم و روحيه ام با بارداري كنار نيومده.ميخواستم مشكلاتم رو ليست كنم تا اگه ميشه بهشون جواب بديد و بهم كمك كنيد:
از نظر جسمي خيلي بهم ريخته ام:
1-غذا ميل چنداني ندارم تا ميخورم معده ام درد ميكنه و غذا سنگيني ميكنه.رفلكس معده دارم هر وقت دراز ميكشم (حتي اگه مدت زيادي از خوردنم گذشته باشه غذا برميگرده)حالت تهوع دارم ولي شديد نيست و بيشتر درد معده اذيتم ميكنه.
2-شير نميتونم بخورم ولي ماست ميخورم ولي به مقدار كم
3-بعضي وقتها زير شكمم و يا سمت چپ تير ميكشه و اذيت ميكنه
4- حس ميكنم بدنم خيلي سنگين شده و بهم خيلي فشار مياد.(قبل حاملگي شكمم بزرگ بود و متاسفانه نتونستم آبش كنم)الان هر كي شكم منو ببينه انگاري 6 ماهه ام
5- شبا خوب نميتونم بخوابم دستها و پاهام كرخت ميشه انگاري خواب رفته و مجبور ميشم كلي مالشش بدم تا آروم بشه.(آزمايش بارداري كه ابتدا دادم هيچ مشكلي نداشتم)
از نظر روحي هم كه هم بخاطر جسمم كلافه ام و هم حس ميكنم افسرده شدم،حوصله ندارم و دلم نميخواد با همسرم ارتباط داشته باشم.ميل جنسي ام هم كه اصلا ندارم بخصوص وقتي رفتم دكتر و بهم گفت كه بخاطر لكه بيني فعلا نزديكي نداشته باشم.
نميدونم تا كي اين وضعيت(عدم ارتباط جنسي بايد ادامه داشه باشه؟)بايد ادامه داشته باشه،همسرم بي چاره اون هم نميدونه چيكار كنه.
ممنون ميشم كمكم كنيد...

سلام
اين حالاتتون خيلي در بارداران رايج است و فقط كافيه بدونيد كه طبيعي ست و با داشتنشون نگران نباشيد. تغذيه تون رو ريز ريز و طي چند مرحله بخوريد و سيب با پوستي كه تميز شسته ايد پيش از غذا و نير مصرف آب نيم ساعت پيش از غذا و عدم مصرف مايعات تا 2 ساعت بعد غذا كمك مي كند. منع نزديكي هم با قعط طولاني لكه بيني و ايمن شدن بارداري تون برداشته مي شود.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون كارشناس محترم و ساير دوستان كه كمكم كرديد.
يه سوال ديگه هم داشتم و اون اينكه آيا كندر رو زودتر از دو ماهگي ات بخوري ضرر داره؟
آخه من سن حاملگيم رو اشتباه حساب كردم و هنوز دو ماهم تموم نشده بود فكر ميكردم دو ماهه ام تموم شده و شروع كردم به خوردن كندر كه تازه فهميدم هنوز 10 روز مونده تا دو ماهم تموم بشه فعلا چند روزي نميخورم نميدونم نگرانم نكنه ضرري براي جنين داشته باشه؟؟

سلام
نه عزیزم نگران نباشید کلآً بهتره بیشتر از 1 ماه مصرف نکنید.
سر این که این یک ماه ماه 1 یا دو یا 3 باشد اختلاف نظر است اما اغلب در ماه دوم توصیه می کنند.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم خيالم راحت شد
نازلي جونم سعي ميكنم كنار بيام ولي خيلي سخته.نسبت به بو حساس نيستم فقط از بوي گوشت بدم مياد،ولي همچنان رفلكس معده دارم سعي ميكنم توصيه هاي كارشناس محترم رو رعايت كنم تا كمتر اذيت بشم.لكه بيني هم يه ماهي ميشه ديگه ندارم.
ممنونم

كارشناس محترم و دوستان سلام
تو رو خدا كمكم كنيد دو سه روزه زكام شدم.سردرد و گلو درد با سرفه خلطي و آبريزش بيني دارم.نميدونم تب دارم يا نه ولي فكر كنم ندارم.دو روز استراحت بودم بهتر نشدم دكتر هم رفتم ولي ميترسم داروهاش رو مصرف كنم آخه هنوز سه ماهم كامل نشده.مواظب هستم.غذاهاي گرم ميخورم.آب نمك قرقره ميكنم.ميترسم به جنين آسيبي برسه.ممكنه؟
يه سوال ديگه هم اينكه ديروز رفتم سونو.همه چي نرمال بود ولي تو برگه هفته بارداريم رو 13 هفته نوشته بود و اندازه CRL: 67 MM نوشته بود يعني جنين تو هفته 13 اندازه اش6.7 سانتي متر هستش؟ولي من تو كتاب خونده بودم تا پايان سه ماهگي به 10 سانتي متر بايد برسه؟يعني جنين من كوچيكه؟
از طرفي من 2 آبان ماه پريود شدم و 9 آبان تموم شد.دكترم تو پرونده ام زمان زايمان رو 9 مرداد نوشته.من هفته هاي بارداريم رو بايد از 2 آبان حساب كنم يا بعد ازاتمام پريودم يعني 9 آبان؟
ممنون ميشم جوابمو بديد...
ارسال پست

بازگشت به “ویار ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان