يك شلغم بردار تميز بشورش...توشو يك مقدار خالي كن...بعد توش يك كم عسل بريز و تو يك ظرف دردار تميز بذار... چندساعتي كه موند يك ابي پس ميده..بخورش.... اسمش شربت شلغمه و دكترا خيلي تاكيددارن رو خاصيتش....ازصد تاانتي بيوتيك بهتره..من باردارم و امتحانش كردم..تاوقتي داروهاي گياهي وشيميايي مضراستفاده نميكني وبااب نمك و شلغم درمان ميشي خيالت راحت باشه
زمان بارداري رو ازروز اول پريود حساب ميكنن يعني همون 2ابان.... اما تاريخ زايمانت يكهفته بعده..متوجه شدي؟من 20تيراولين روز اخرين پريودم بود وي تاريخ زايمانم خورده27 فروردين

مرسي مريم جون
خيالمو راحت كردي باشه به توصيه ات عمل ميكنم.
با اين احتساب من سه ماهم تموم شده.حيف من هنوز كندر كامل نخوردم ادامه بدم ضرر داره؟يعمي چند روز هم كندر بخورم تاثير داره يا الان كه رفتم تو 4 ماهگي فايده نداره يا برام ضرر داره؟
البته دكترم مكمل ويتامين با امگا3 تجويز كرده،به نظرتون امگا 3 خاصيت كندر رو داره؟

نميدونم امگا 3خاصيت كندور رو داره يانه..ولي ميگن كندور بيشترين تاثيرشو تو ماه دو و سه داره و زياد هم نبايد مصرف بشه..من ماه دو خوردم
نوه خاله ام خيلي تيزهوشه..مامانش گفت من ماه هشت خوردم...نميدونم ...ولي بي تاثير نيست
ولي ضررنداره خوردنش..كندور باعث سفت شدن كمرم هست و براي جلوگيري ازدورازجونت سقط جنين هم توصيه ميشه

سلام من شنیدم مصرف کندر بیش از یک ماه باعث بیش فعالی در آینده و همچنین زایمان زودرس میشه.
برای سرماخوردگیت هم آب میوه جات طبیعی زیاد بخور. شلغم پخته هم همینطور. بخوور بده تا زکامت برطرف بشه. یه توصیه دیگه زیر پتو برو تا عرق کنی بعد یه دوش بگیر تا میکروبها از بدنت دفع بشه. منم توی ماه 4 سرماخوردم و دکترم گفت با همین چیزا خودت رو خوب کن بهتر از هر دارویی هست. انشاالله هرچه زودتر خوب بشی.

mer نوشته شده:كارشناس محترم و دوستان سلام
تو رو خدا كمكم كنيد دو سه روزه زكام شدم.سردرد و گلو درد با سرفه خلطي و آبريزش بيني دارم.نميدونم تب دارم يا نه ولي فكر كنم ندارم.دو روز استراحت بودم بهتر نشدم دكتر هم رفتم ولي ميترسم داروهاش رو مصرف كنم آخه هنوز سه ماهم كامل نشده.مواظب هستم.غذاهاي گرم ميخورم.آب نمك قرقره ميكنم.ميترسم به جنين آسيبي برسه.ممكنه؟
يه سوال ديگه هم اينكه ديروز رفتم سونو.همه چي نرمال بود ولي تو برگه هفته بارداريم رو 13 هفته نوشته بود و اندازه CRL: 67 MM نوشته بود يعني جنين تو هفته 13 اندازه اش6.7 سانتي متر هستش؟ولي من تو كتاب خونده بودم تا پايان سه ماهگي به 10 سانتي متر بايد برسه؟يعني جنين من كوچيكه؟
از طرفي من 2 آبان ماه پريود شدم و 9 آبان تموم شد.دكترم تو پرونده ام زمان زايمان رو 9 مرداد نوشته.من هفته هاي بارداريم رو بايد از 2 آبان حساب كنم يا بعد ازاتمام پريودم يعني 9 آبان؟
ممنون ميشم جوابمو بديد...
سلام
سن بارداری تون از اولین روز آخرین پریود نرمال، محاسبه می شود که برای شما تا امروز می شود:
13 هفته و 1 روز و تاریخ زایمانتون: 9 مرداد ماه 92
CRL کل قد بچه نیست بلکه طول سری دمی یعنی از فرق سر تا باسن است. برای شما هم با سن بارداری تون طبق پریود مطابق بوده است و نرمال است.
تب سنج تهیه کنید و هر روز تبتون رو بسنجید سرماخوردگی که به تب بیانجامد برای جنین به مراتب ضرر بیشتری از دارو دارد. مراقب انفولانزای فعلی هم باشید با کسانی که بیمار هستند و از نوع سرماخوردگی شون مطلع نیستید ارتباط نداشته باشید. هر روز آب لیمو پرتقال طبیعی بگیرید و به وفور مصرف کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوستان و كارشناس محترم
يه سوال و در واقع ه مشكل برام پش اومده كه مخواستم نظرتون رو بپرسم.الان يه ماه است كه بدون دليل هر از چندي خون دماغ ميشم يهو نصف شب بلند مشم يا صبح اول وقت،نميدونم چرا؟
بعضي وقتها هم سردرد دارم بدون دليل.البته از دكترم هم ميپرسم ولي ميدونيد يه جواب درستي به آدم نميدن كه،هر چي ميگم ميگه طبيعيه.
يه سوال ديگه من 16 ام وقت دكتر دارم اگه بگم سونو براي تعيين جنسيت بنوسه،جنسيت مغلوم ميشه؟يا زوده؟
يه سوال ديگه هم اينكه دكترم آخرين بار كه 18 ام ماه قبل بود برام سونوي سلامت جنين و رشد جنن رو نوشت و همه چي طبيعي و خوب بود،مخوام بدونم مطمئن باشم بچه ام مشكلي نداره يا اينكه شما سونوي سه بعد رو بعدها پيشنهاد ميكنيد كه برم؟

سونوی عادی سلامت جنین در 20 هفته رو باید داشته باشید دوست عزیزم!که جنسیت هم در این معلوم می شود.
برای خونریزی بی مورد هم باید پلاکت خون سنجیده شود (اگر آزمایش کاملتری بخواهیم BT , CTهم سنجیده می شود)
كارشناس مامايي فيروز

Re: نميتونم با بارداريم كنار بيام كمكم كنيد..

سلام دوستان،من الان هفته 24بارداریم و طول دوران بارداری ام همش با اضطراب و استرس ولی جدیدا دو روزیه خیلی عصبی ام و سردرد و گردن درد و تنگی نفس گهگاهی دارم و از ترس خیلی مایعات نمیخورم ،انگار موقع خوردن آب بیشتر تنگی نفس میگیرم،و فعلا هیچ حسی هم نسبت به بچه ندارم و حوصله هیچ جا رو هم ندارم و از افسردگی بعد زایمان هم میترسم و کلا ترس از زایمانو .... هم دارم،قبلا هم در دوره هایی اضطراب و ...گرفتم که با فلوکستین بهتر شدم،تو رو خدا راهنماییم کنید ،احساس میکنم نمیتونم این دوران رو به آخر برسونم،دعا و نماز و ...هم میکنم ولی آروم شدنم گذراست ،میدونم استرس رو بچه هم تاثیر بدی داره ولی نمیتونم شاد باشم،خیلی هم تلاش کردم ورزشهای یوگا و دعاهای ماههای بارداری رو هم خوندم
آخرین ويرايش توسط 1 on ایلیا, ويرايش شده در 0.

Re: نميتونم با بارداريم كنار بيام كمكم كنيد..

سلام
عزیزم توصیه دارم حتما از مشاور و روانشناس کمک بگیرید
گاهی ما توصیه های ساده ای را که در بهبود وضعیتمون موثر است نمی دونیم و می تونیم از کسانی که علم و تخصص اش را دارند کمک بگیریم.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “ویار ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان