کاهش طول سرویکس

سلام
خانم بنده در هفته ی 18 بارداری طول سرویکسش 38 بود .
از دو هفته ی پیش احساس داشت که جنین خیلی پایین تکون میخوره و احساس سنگینی در پایین رو داشت تا اینکه رفتیم دکتر و پس از معاینه گفتش جنین خیلی پایینه و احتمالا زایمان زودرس داری و سونوگرافی نوشت و 4 تا آمپول پرولوتون 250 که گفت هر هفته یدونه بزن.که یدونه شو تا الان زده.سونو واژینال طول سرویکال رو 26 میلیمتر زد در 24 هفتگی. و دکتر گفت فقط باید استراحت کنی.حالا خیلی نگرانیم که یوقت بچه زود بدنیا نیاد.موندیم چکار کنیم خیلی استرس داریم.چکار باید بکنیم ؟ ایا کسی بوده که با این طول سرویکس 26 میلیمتر در 24 هفتگی بچشو نگه داره و به موقع بدنیا بیاد ؟

Re: کاهش طول سرویکس

سلام دوست عزیز. در هفته ۲۳ سرویکس من به ۲۰ میلیمتر رسید که دکترم دستور استراحت داد، بعد از سه هفته استراحت مطلق به ۲۵ رسید که دکترم توضیح داد که مایع وارد کانال شده بوده و حالا خارج شده به همین دلیل کمی افزایش داشته و اون موقع گفت باید سرکلاژ بشی. کاملا درسته در اون هفته خیلی ریسک داشت و همه گفتن که هر دکتری این ریسک رو نمیپذیره، اما خدا این دکتر رو وسیله قرار داد و دخترمو برام حفظ کرد. بعد از اون تا آخر بارداری استراحت مطلق بودم.
بازم سوالی داشتی خوشحال میشم کمکی کنم.
میدونم استراحت خیلی سخته چون تجربه کردم اما تنها راهش همینه. اصلا استرس نداشته باشید خدا کمک می کنه. دختر من در پایان هفته ۳۹ دنیا اومد.

الان حدود 10 روز هست استراحت مطلق میکنه. رفته خونه ی مادرش و روی تخت دراز کشیده.فقط واسه دسشویی و اینا پا میشه.خدا کنه که بچه قبل از 34 هفتگی نیاد.
از هفته ی دیگه هم وارد سه ماهه سوم میشه.منتها مشکل الان اینه که میگه انقباض دارم البته انقباضاش به ده تا در روز میرسه و درد هم نداره ولی بازم نگرانیم.

سلام انقباض در طول بارداری یه چیز طبیعیه.هم پشت ساق پا و هم شکم و ران.
خیار زیاد بخوره.باعث میشه انقباضش کم بشه.
نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..

phpa80 نوشته شده:الان حدود 10 روز هست استراحت مطلق میکنه. رفته خونه ی مادرش و روی تخت دراز کشیده.فقط واسه دسشویی و اینا پا میشه.خدا کنه که بچه قبل از 34 هفتگی نیاد.
از هفته ی دیگه هم وارد سه ماهه سوم میشه.منتها مشکل الان اینه که میگه انقباض دارم البته انقباضاش به ده تا در روز میرسه و درد هم نداره ولی بازم نگرانیم.
پس عاليست. فقط به ايشون آرامش بدهيد و متذكر شويد كه وضعيت خاص غير طبيعي ندارد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان