Re: مشکلات ناشی از استفاده ی شیاف پروژسترون

کارشناس عزیز مرسی از جوابتان اما شاید رشد کم باشد و قلب جنین در ۸ هفته دیده نشود اون موقع باز همون حرفهای نا امید کنده. من صبر کردم تا هفته های اخر برم. یه سوال ممکنه جنین سقط بشه و من هیچ و هیچ دردی نداشته باشم و علایم بارداری بیشتر شود تا کمتر از روزی که اون لخته دفع شده تکرار ادرار و جوش صورت اضافه شده.

علائم اگر ویار باشد :بله . شک به بهتر شدن وضعیت بارداری را ایجاد می کند اما علائم دیگر برای این سن ، این کمک را نمی کنند.
در مورد زمان سونو: یک بارداری اگر نرمال باشد حتما و حتما در 1 هفته ، رشد 1 هفته ای را دارد!و از طرفی در حدود 8-9 هفته حتماً جنین و کیسه زرده و قلب در ساک بارداری رویت می شود(واژینال که 1 هفته زودتر تشخیص هم می دهد) از همین رو با اختلاف1 هفته از سونوی قبلی اگر واژینال سونو شوید تشخیص می تواند قطعی شود. البته تشخیص با درمانگر شماست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من هفته 8 بارداری هستم. به علت مشاهده لکه های قهوه ای دکتر بهم شیاف پروژسترون تجویز کردند. با مصرف آنها لکه بینی ام قطع شد ولی شب ها که استفاده می کنم تا فردا ظهرش هروقت از جام بلند میشم سردرد دارم. میدانم که از عوارض اش می باشد.به نظر شما این سردرد مشکلی برای من ایجاد نمی کند؟ و اینکه حالا که لکه بینی قطع شده آیا نگرانی هم برطرف شده؟ جنین من در سونوگرافی هفته 8 ضربان قلب هم داشت.

سلام
قطع لکه بینی فاکتور بسیار امیدوار کننده ای ست (برای سلامت بارداری)
البته تشخیص قطعی وقتی ست که مدت زمان بیشتری را به همین شکل بگذرانید و سونوی بعدی تون هم نرمال باشه.
در مورد سردرد (از آنجاییکه شدت دردی که ذکر می کنید با مصرف کننده های دیگر متفاوت است و کمی شدید است، حتما درمانگرتون رو مطلع کنید.که تغییر دارو یا تغییر دوز یا بررسی اینکه نکند مشکل از این دارو نباشد؛ انجام شود(مثلاً تغییرات فشارخون، قند خون، کم خونی و ...) نباشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام. خیلی ممنونم از پاسخ دهی سریع شما. این نشان دهنده اهمیت شما به خانم های باردار می باشد و خیلی ممنونم. سردرد من خوب شد.شاید عادت به دارو نداشتم .دل دردم هم خوب شد. فردا میرم پیش دکتر خودم ببینم چی میگن ایشون. در ضمن من از ابتدای بارداری فشارم 9 رو 5 یا 10 رو 5 بود. کلا فشارم همیشه نرمال بوده فقط توی دوران بارداری یکم پایین بود. همین که حالم خوب شده خیلی خوشحالم.خیلی نذر امام حسین کردم وخیلی دعا کردم.نمیدونم انگار به بچه دو ماهه ام وابسته شدم

سلام سمیراجان!
خداروشکر واقعاً ! خوشحالم کردید !امیدوارم که تا انتهای بارداری در پناه امام حسین علیه السلام، باشید و کودک سالم و صالحی رو به دنیا بیاورید.
اگر کمکی از دست من بر می آید بفرمائید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشد
من هفته 7 بارداری هستم از هفته 6 لکه بینی خیلی کمی در طی روز داشتم و دکترم شیاف پروژسترون داد و گفت تا هفته 12 باید هرشب استفاده کنی ولی من با وجود استفاده از شیاف هنوزم لکه بینی دارم خیلی میترسم باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟

سلام من هفته ۲۰ بارداری هستم طول سرویکسم قبلا ۳۶ بود ولی الان یه ماهی میشه که ۳۲ شده کمتر و بیشتر نمیشه رفتم دکتر بهم امپول هیدروکسی کاپروات داد هفته ای یدونه ۳ تازدم تا حالا رفتم یه دکتر دیگه زنان گفت یه کم عفونت داری که بهم کرم و آزیترومایسن و شیاف سیکلوژست نوشت شیاف سیکلوژست مگه برای عفونت هست؟؟مگه همون پروژسترون نیست؟حتی رفتم پرسیدم ازش گفت نه بخاطر عفونتت نوشتم!!
ممکنه دکتر اشتباه کنه؟ من خیلی نگرانم چون الان هم از شیاف استفاده میکنم هم امپول نه لکه بینی دارم نه چیزی؟ هم شیاف پروژسترون هم امپولش خطر برا جنین نداره؟؟؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان