مشکلات ناشی از استفاده ی شیاف پروژسترون

سلام

من در هفته 6 بارداری هستم. 3 ماه پیش در هفته 7 سقط داشتم به همین دلیل اینبار دکتر از هفته 5 شیاف واژینال پروژسترون و قرص آسپیرین تجویز کرده. از وقتی شیاف ها رو استفاده میکنم، معده ام به هم ریخته و حالت تهوع در بعضی از اوقات روز به سراغم میاد. دیشب برای اولین بار استفراغ کردم که خدا رو شکر زیاد نبود.
میخواستم بدونم حالت تهوع و ناراحتی معده به دلیل استفاده از پروژسترون است یا به دلیل تهوع بارداریست؟

سوال دوم این که، وقتی شیافها رو استفاده میکنم، بعد از چند ساعت به صورت محلول سفید خارج میشن و من نگران میشم که اصلا چیزی جذب میشه یه نه. با اینکه من رعایت میکنم و بعد از گذاشتن قرصها حداقل یک ساعت دراز میکشم. در طول شب هم متاسفانه بیرون میریزه. چیزی که بیشتر من رو نگران میکنه اینه که همراه با بیرون آمدن قرصها مایع رقیق، بیرنگ و بی بو مثل آب از من دفع میشه به طوریکه یک شب از شدت خیسی لباسم بیدار شدم.
آیا این مساله طبیعی است؟

من ایران زندگی نمیکنم و دسترسی به دکتر مثل ایران ندارم ممنون میشم اگر زود جواب من رو بدید.

Re: مشکلات ناشی از استفاده ی شیاف پروژسترون

سلام
اغلب تهوع بارداری تشخیص داده می شود که حال همزمان با شروع شایف ها برای شما بوده اما علت را به خود بارداری نیست می دهیم و مصرف شیاف را به احتمال این چنینی قطع نمی کنیم.اصول موجعه با تهوع بارداری لازم است و در صورت شدید بودن تهوع از قرص دمیترون استفاده می شود.
در مورد شیاف: بله این مساله نگرانی ندارد. جذب می شود.(در ضمن شیاف رو از مقعد هم می توان استعمال کرد)
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از جواب شما کارشناس محترم

سوال دیگری که داشتم، من مبتلا به تالاسمی مینور هستم و سابقه سقط دارم. الان انتهای هفته 7 بارداری هستم و فولیک اسید 1 میلی گرمی مصرف میکنم.

میخواستم بدونم که آیا یک میلی گرم کافیه یا اینکه باید 5 میلی گرم مصرف کنم؟ آیا خطرناک است اگر الان دوز را بالا ببرم؟

ممنون از جوابتون

من زمانی که ایران بودم به ۲ دکتر مراجعه کردم, اولین دقت فولیک اسید ۵ میلی گرم رو تجویز کرد و دومی ۱ میلی گرم و من ۱ میلیگرم رو استفاده کردم. الان استرس گرفتم که نکنه اشتباه کردم و میخوام از امروز ۵ میلی گرم رو استفاده کنم. آیا مشکلی به وجود میاد ؟

سلام خسته نباشيد من در تاريخ27 /94/2 طبق سونوي اول 4هفته و 6 روز بودم و MSD4mmبود و همه جي نرمال بود جند روزي بود كه لكه ي اي به اندازه يك دانه ي نخود به رنگ کرم میدیدم رفتم دکتر سونوی دوم رو نوشت که و اندازه ي MSD 6.66mmاعلام کرد و در سونوی اول یک کیست در آدنکس راست به قطر 31 و در سونوی دوم به قطر 26 اعلام شد ولی من این دو سونو رو در شهر های مختلف انجام دادم که به سونوی اولی بیشتر اطمینان دارم ولی مشکلم ایجاست که او لکه کرم رنگ تبدیل به لکه قهوه ی و بعضی وقتها یه لکه قرمز کم رنگ میشود اما هیچ دردی ندارم و دکتر سونوی دوم گفت که رشد نکرده برو سقط کن اما بر طبق سونوی قبل رشد کرده من هنوز اقدام به سقط نکردم لطفا راهنمایی کنید تو شرایط بدی قرار دارم نمیدونم چکار کنم.در ضمن من الان شیاف سکلوژست و آسپرین مصرف میکنم و یک سقط در ۵ هفتگی یکسال پیش داشتم

سلام، سونوي دوم در تاريخ 94/3/4 انجام شد و سونوي اول در تاريخ 94/2/27 انةام شد. اخرين تاريخ پری من ۳ فروردین بود اما در ۴اردیبهشت یک خونریزی داشتم که پری نبود شبیهپری بود و تود به خود متوقف شد. الان که این متنو مینویست تاریخ 94/3/9 هستش وشب یک لخته ی کوچک دفع شد و باز تبدیل به لکه بینی شده اصلا درد یا خونریزی زیاد ندارم و باز از آسپرین وسکلوژست استفاده میکنم هر 12 ساعت. متشکرم من همچنان منتظرم و فکر میکتم اون لخته همون هماتون باشد که دفع شده. منتظر جوابتون هستم تا اقدام کنم خیلی ممنون

سلام
دوست عزیزم اینطور که متوجه شدم سونوی اولتون طبق تاریخ قاعدگی خوب بوده و کمبود رشد دیده نشده فقط سونوی دوم تطابق ندارد.و از نظر علمی یک سونوی نامتطابق به هیچ عنوان دلیل محکمی برای نیاز به القا سقط نیست! باید بااختلاف 1 هفته سونوی واژینال انجام شوددر مرکز دقیق) و آن وقت رشد بارداری در سونوی بعدی نسبت به سونوی قبل سنجیده شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیزم اینطور که متوجه شدم سونوی اولتون طبق تاریخ قاعدگی خوب بوده و کمبود رشد دیده نشده فقط سونوی دوم تطابق ندارد.و از نظر علمی یک سونوی نامتطابق به هیچ عنوان دلیل محکمی برای نیاز به القا سقط نیست! باید بااختلاف 1 هفته سونوی واژینال انجام شوددر مرکز دقیق) و آن وقت رشد بارداری در سونوی بعدی نسبت به سونوی قبل سنجیده شود روتین علمی اش این است عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

مرسی از جوابتون. خانوم دکتر عزیز من الان لکه بینیم خیلی کم شده از وقتی اون لخته ی خونی کوچک دفع شده و احساس شادابی و راحتی میکنم و لکه ها خیلی کم شده به طوری که به لباسمم یا پدم نمیخوره موقع پاک کردن با دستمال کاغذی میبینم. و علایم بارداری که از اول داشتم هنوز دارم مثل تپش قلب کم و نفس تنگی موقع فعالیت و حساسیت به بو و... در ضمن من در تاریخ ۹۴/۳/۹ یک بتا اچ سی جی انجام دادم تا مطمئن شوم كه اون هورمون از اخرين تستم كم نشده باشد كه جواب مثبت بود و زیاد شده بود نه کم درسته طبق اون جدول هفتگی برای اندازه hcgمطابقت نداشت کمتر بود اما از اول کم کم بالا میرفت شاید منم جزء افرادی هستم که میزان اچ سی جی انها کم کم بالا میرود. من نمیخواهم زود نا امید شوم هنوز که جنین هست و رشد میکنه چرا من خودم اونو بکشم اخه شاید اول بارداریمه رشدش کمه وبعد دفع این لخته رشد سریعتر و بیشتر شود. من نیاز به ارامش و روحیه دارم حتی اگه امیدم کم باشه.
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان