هماتوم در ساک حاملگی

سلام دوستان :)
تاریخ آخرین پریودی من 92/03/31 بود یعنی در واقع باید 15 خرداد پریود میشدم که تا 31 به تاخیر افتاد.

92/05/14 دکتر واسم سونو نوشت .نتیجه سونو اینه:

تصویر یک ساک حاملگی دارای yolk sac و فاقد Embryo در رحم مشاهده گردید .
سن حاملگی بر اساس اندازه گیری :
GA=6W od وMSD) GS=10/4 mm
هماتوم حاملگی به ابعاد 56*31 mm در قسمت قدامی ساک حاملگی (حدود %50) محیط ساک را احاطه نموده -مشاهده گردید.
ضایعه کیستیک در محل آدنکس راست و چپ مشاهده نگردید.

اما چند تا سوال :

سن حاملگی رو دقیقا از اولین شروع پریودی زده مگه میشه هم باردار بود هم پریود؟

دکتر بهم 7 تا شیاف سایکلوژیست داده که هر شب استفاده کنم؟چرا؟چه تاثیری داره؟

احتمال زنده موندن جنین چقدره؟

در ضمن گفت استراحت کنم یعنی گفت کار سنگین نکن !! یعنی با استراحت لخته خون از بین میره؟

بعد از 10 روز هم سونو رو تکرار کنم.

با این احوالات امکان مسافرت کوتاه مدت 2 روزه برام ضرر داره یا نه؟

رفتم روز قبلش پیش ماما گفت مولتی ویتامین نخور 3 ماهه اول بارداری ممنوعه!!!!!!!دکتر گفت بخور !!!!!! گیج شدم

مرسی که جواب میدین :oops:منتظرم

Re: هماتوم در ساک حاملگی

مریم85 نوشته شده:سلام دوستان :)
تاریخ آخرین پریودی من 92/03/31 بود یعنی در واقع باید 15 خرداد پریود میشدم که تا 31 به تاخیر افتاد.

هماتوم حاملگی به ابعاد 56*31 mm در قسمت قدامی ساک حاملگی (حدود %50) محیط ساک را احاطه نموده -مشاهده گردید.

اما چند تا سوال :

در ضمن گفت استراحت کنم یعنی گفت کار سنگین نکن !! یعنی با استراحت لخته خون از بین میره؟

رفتم روز قبلش پیش ماما گفت مولتی ویتامین نخور 3 ماهه اول بارداری ممنوعه!!!!!!!دکتر گفت بخور !!!!!! گیج شدم

سلام... :D اول بهت تبریک میگم..برای دوستای منم که منتظرن دعا کن عزیزم
چون تاریخ دقیق تخمک گذاری و در پی اون بارداری نامعلومه سن بارداری وتاریخ زایمان رو براساس اولین روز اخرین پریود حساب میکنن ودراصل دوهفته اولش خبری از بارداری نیست ولی این یه چیز قراردادیه
منم موقع بارداری شیاف سیکولوژیست میذاشتم برای ازبین رفتن اون لخته خون تو رحمت و جلوگیری از سقطه..حتما سرساعت مصرفش کن
دکترچون بهت استراحت داده پس باید استراحت لگنی داشته باشی یعنی مسافرت و نزدیکی و... ممنوع.حتی مسافرت دوروزه
مولتی ویتامین هم معمولا ازماه 4 شروع میشه ولی اگه وزنت کمه و بی اشتها هستی دکتر زودتر شروع میکنه
انشالله توکل به خدا استراحت کن و بیشتر دراز بکش که خطر رفع شه

سلام دوست عزيز مبارك باشه
شيافي كه بهت داده باعث ميشه جنينت تكون نخوره وباعث سقط نشه يعني جاش محكم ميشه جاي نگراني نيست استراحت داشته باش ومراقب خودت باش ايشالله به سلامتي اين دوران رو پشت سر بزاري
يا ارحم الراحمين ويا اكرم الاكرمين

سلام دوستان مرسیییییییییییییی که جواب دادین :)

عیدتون هم پیشاپیش مبارک. :D

ایشاله بحق این آخرین روز این ماه مبارک خدا به همه منتظران نی نی هر چه زودتر نی نی های سالم و صالح عطا کنه .الهی آمیـــــــــــــــــــن.

چرا اصلا هماتوم بوجود میاد؟ممکنه در اثر زمین خوردن باشه؟چون من 3 هفته پیش یا شایدم بیشتر بشدت زمین خوردم (روی سرامیک سر خوردم )یک لحظه فکر کردم لگنم شکست. چندین روز هم کمردرد داشتم.

در ضمن من ناراحتی معده دارم یعنی طوری که اصلا نمیتونم گرسنه بمونم و بعد هم که چیزی میخورم احساس سنگینی میکنم به همین دلیل عرق نعنا زیاد میخورم شنیدم ضرر داره آره؟اگه آره پس چیکار کنم من؟

یه چیز دیگه اینکه من تو یک ماهی که نمبدونستم باردارم چندین بار قرص سرماخوردگی و بروفن خوردم اشکالی واسه جنین پیش نمیاره؟

بازم از جوابهای دلگرم کننده تون بسیار سپاسگزارم.

سلام عزیزم مبارکت باشه انشالله بسلامتی بچتوبغل کنی.
ببین عزیزم دکترا واسه رن باردار ایبوپروفن توصیه نمیکنن.انشالله چیزیت نمیشه فقط بادکترت درمیون بذارنترس.
عزیزم ازت یه سوال دارم لطفاکمکم کن.
من تقریبا 4 هفته ای میشه که باردارم امروز از صبح وقتی به دسشویی میرم کمی لکه به رنگ قهوه ای خیلی کمرنگ میبینم.بنظرت درزنان باردار این مسیله عادیه یا واسه جنین خطرناکه؟الان هم لکه بینی خیلی کمترشده مثل صبح نیست.

سلام نفس جان شما هم همینطور عزیزم .تبریک میگم ایشاله بارداری بدون خطری داشته باشی.
شاید لک لانه گزینی باشه که میگن طبیعی.ه
من متاسفانه خیلی در این زمینه اطلاع ندارم به نظرم بهترین راه مشورت با یه پزشکه.
دکترم بهم گفت در صورت خونریزی سریع بهش مراجعه کنم .
یا حتی اگر دکتر در دسترس نیست اینجا پست بذار دوستان متخصص حتما کمکمت میکنند.
تنها چیزی که میدونم اینکه نباید استرس داشته باشی ایشاله که مشکلی نباشه و دوران بارداری خوبی داشته باشی.

سلام دوستان

من یه مشکل اساسی دارم قبلا هم معده ام مشکل داشت یعنی باید زود به زود غذا میخوردم .
الان تو بارداری بعد از یه ذره خوراکی که بخورم -فرق نمیکنه چی باشه-معده درد شدیدی میگیرم
با اینکه سعی میکنم خیلی آروم و بمقدار کم بخورم ولی بازم ورم معده و سنگینیش خیییییییییییییییییییلی اذیتم میکنه
با عرق نعنا یه کمی و بعد از مدت طولانی بهتر میشه
خسته شدممممممممممممممم کم میخورم گرسنه ام همش. تو این چند روزه 1 کیلو وزن کم کردم.

طور خدا بگید چیکار کنم؟

میگم نونت نبود آبت نبود بارداریت چی بوددددددددددددددددددددددددددددددد.

مریم85 نوشته شده:سلام دوستان مرسیییییییییییییی که جواب دادین :)

عیدتون هم پیشاپیش مبارک. :D

ایشاله بحق این آخرین روز این ماه مبارک خدا به همه منتظران نی نی هر چه زودتر نی نی های سالم و صالح عطا کنه .الهی آمیـــــــــــــــــــن.

چرا اصلا هماتوم بوجود میاد؟ممکنه در اثر زمین خوردن باشه؟چون من 3 هفته پیش یا شایدم بیشتر بشدت زمین خوردم (روی سرامیک سر خوردم )یک لحظه فکر کردم لگنم شکست. چندین روز هم کمردرد داشتم.

در ضمن من ناراحتی معده دارم یعنی طوری که اصلا نمیتونم گرسنه بمونم و بعد هم که چیزی میخورم احساس سنگینی میکنم به همین دلیل عرق نعنا زیاد میخورم شنیدم ضرر داره آره؟اگه آره پس چیکار کنم من؟

یه چیز دیگه اینکه من تو یک ماهی که نمبدونستم باردارم چندین بار قرص سرماخوردگی و بروفن خوردم اشکالی واسه جنین پیش نمیاره؟

بازم از جوابهای دلگرم کننده تون بسیار سپاسگزارم.
سلام
نگران نباشید اما از این پس مراقب باشید تا به جط استامینوفن ساده آنهم در ضرورت مسکن روتین دیگری مجاز نیست.
باید دفعات غذارا زیاد اما با حجم کم مصرف کنید .
ضربه خوردن در بارداری کلاً از بی خطر تا از بین برنده ی ایمنی بارداری ممکن است رخ دهد . که این ایجاد مخاطره خودش نشانه هایی دارد از درد و خونریزی یا سونویی که ...
كارشناس مامايي فيروز

مریم85 نوشته شده:سلام دوستان :)

اما چند تا سوال :

سلام
در 3 ماهه ی اول همان اسید فولیک کافیست.
مسافرت تا پیش از ایمن شدن بارداری ممنوع است.
بله احتمال ایمن شدن بارداری با استراحت شما و نیز مصرف شیاف(برای جبران کمبود احتمالی پروژسترون) هست و نباید نگران باشید.
محاسبه سن بارداری به طور قراردادی از نظر علمی از همان روز اول قاعدگی آخر حساب می شود و این یک قرار داد است نه اینکه در آن زمان جنینی در کار بوده باشد. و اینکه مثلاً گفته می شود بارداری 40هفته و 2 روز است هم با همان قرار داد مطابق است یعنی 40 هفته و 2 روز پس از اولین روز آخرین قاعدگی و ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام مرسی دوستان که جواب دادین

این جواب سونو جدیدمه:
there is a single alive intrauterine fetus with CRL 9.5 mm compatible with 7W 0D
position is float
heart beat is normal
placenta is circular
amniotic fluid is adequate
there is a 12.5 *17.7 mm subchorionic hematoma

اما سوالای من:

این یعنی چی؟البته دکتر گفت خوبه خیلیم توضیح نداد.

واسه معده هم به من قرص دایمتیکون جویدنی و رانینتیدین داد هر 12 ساعت یک بار .نگفت قبل غذا یا بعدش

واسه نخوردن لبنیات گفت کم چرب ولی من اصلا نمیتونم بخورم باید چیکار کنم ؟ گفت اگر نه که باید قرص کلسیم بخوری آیا نوع خاصیه فعلا برام ننوشت گفت سعی کن لبنیات مصرف کنی ولی من بجز 20 گرم پنیر در روز چیزی از لبنیات نمیت.نم بخورم ؟
آیا خواب رفتم پا میتونه دلیلی بر کمبود یا نیاز به کلسیم باشه؟

مررررررررررررررررررررررررررررررررسی

سلام
سونوتون نرماله البته هماتوم (خونریزی پشت جفت) با اندازه ی زیر 2 سانت هم دیده شده
اگر لبنیات مصرف نمی کنید به هیچ وجه. باید مکمل مصرف کنید. اما خواب رفتگی می تونه مربوط به کم خونی یا غلظت خون باشه. و کمبود کلسیم اغلب به دردهای استخوان و ... می انجامد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان