درد زیر شکم در هفته 6 بارداری

سلام کارشناس محترم وخسته نباشید.
کارشناس عزیز من در ابتدای هفته 6 بارداری هستم گاهی اوقات احساس درد زیر شکمم دارم یعنی درد رحم که گاهی طرف راست و گاهی طرف چپم درد میکنه .میخواستم علتش رو بدونم و اینکه چی کار کنم خوب بشه و اینکه آیا این طبیعی یا نه؟
خیلی ممنون که به سوالم پاسخ میدید. :idea:

مریم

عزیزم منم مثل شما بودم رفتم دکتر گفت بیشتر استراحت کن کار سنگین نکن بار سنگین بلند نکن اگه دردش گاه گداری پیش بیاد چیزی نیست البته اگه عفونت نداشته باشی الان که هفته هفتم تموم شده خیلی بهتر شدم دیگه زیر شکمم تیر نمی کشه
بازم یه سر به دکترت بزن
راستی گلم برای سونو رفتی ؟

Re: درد زیر شکم در هفته 6 بارداری

danesh نوشته شده:سلام کارشناس محترم وخسته نباشید.
کارشناس عزیز من در ابتدای هفته 6 بارداری هستم گاهی اوقات احساس درد زیر شکمم دارم یعنی درد رحم که گاهی طرف راست و گاهی طرف چپم درد میکنه .میخواستم علتش رو بدونم و اینکه چی کار کنم خوب بشه و اینکه آیا این طبیعی یا نه؟
خیلی ممنون که به سوالم پاسخ میدید. :idea:
سلام به شما که به تازگی حس مادر شدن رو پیدا کردید و...الان هم ساسر کنجکاوید تا لحظه لحظه از سلامتی نینی اطمینان کسب کنید.
عزیزم مادران از اتبدا تا انتهای باردرای انواع و اقسام حالا و دردهای مختلف (البته خفیف) را در نقاط مختلف بدن تجربه می کنند . و گاهاً نگران می شوند. به طور کل باید بدانیم که ابتدائاً تشخیص هر دردی به شکل غیر بالینی اشتباه است. اما کمکی که از راه غیر بالینی می توانم به شما دوست عزیزم داشته باشم این است که دردهای بمهم خفیف زیر دل در بارداری اغلب طبیعی هستند اما درد شدید یا خفیف زیر دل یک طرفه، یا انقباضات شبه دوران پریود، و نیز تیز کشیدن به کشاله ران نیاز به مراجعه فوری دارد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام به کارشناس محترم .
خیلی ممنون که به سوالم پاسخ سریعی دادید . خدا رو شکر الان بهترم و دردهام خفیفه فقط نگران همین دردای خفیف بودم خدا رو شکر عفونت ندارم ببخشید که بی تابی میکنم آخه نگران نینیم هستم و نمیخوام براش اتفاقی بیفته .لطفا همه ما رو دعا کنید.
بازم از پاسخگویی سریعتون تشکر میکنم. :)
مریم

سلام پانید جان،ممنون گلم،شما هم مرقب خودت و نینیت باش . :)
خوشحالم که شما یه هفته از من جلوتری ،میشه هر اتفاقی که تو بدنت و نینیت می افته برام توضیح بدی .دوست دارم قبلش بدونم .
راستی من وقتی رفتم دکتر ،برام سونو ننوشت فقط اون آزمایشات روتین اول بارداری رو برام نوشت و گفت ماه بعد جوابشو همراه خودم ببرم.راستی شما چی ؟برات سونو نوشت؟
مریم

دانش عزیزم سلام بذار از اول برات تعریف کنم امیدوارم حوصله داشته باشی
من پریودی های منظم 26 روزه داشتم آخرین بار هم 7 فروردین پریود شدم و باید 2 اردیبهشت میشدم که نشد همون روز بی بی چکم مثبت شد البته خط کمرنگ فرداش یعنی 3 اردیبهشت رفتم آزمایش بتا 2 بود و منفی تا 7 اردیبهشت صبر کردم که دوباره برم آزمایشگاه توی این چند روز همه بی بی چک هام مثبت بود 7 اردیبهشت رفتم آز دادم بود 948
11 اردیبهشت رفتم سونو گفت فقط دیواره رحم ضخیم شده 2 هفته دیگه بیا
23 اردیبهشت رفتم سونو دوباره گفتن همه چیز نرماله و قلبش تشکیل شده و گفت 6 هفته و 6 روزه بعدشم برام آزمایشات روتین رو نوشت که امروز میرم جواب می گیرم
علایم من هم سوزش سر معده و سوزش شدید نوک سینه هام بود البته قبل از پریودی همیشه سینه هام درد می گرفت اما ایندفعه همراه با درد سوزش داشت و دوبار هم یه لکه کوچیک دیدم و درد های مبهم زیر شکم و یک طرف زیر شکم که البته الان بهتر شدم
الان فقط مشکلم یکم سردرد و خستگی زیاده همش دوس دارم بخوابم :roll:
(دکتری که من میرم خودش دستگاه سونو داره و انجام میده )

راستی گلم حتما باید زیر نظر یک بهداری باشی برای کارت واکسن و ...
در ضمن دکترم بهم گفت اگه دوست داری آزمایش ژنتیک هم می تونی بدی + عکس 4 بعدی از بچه . حتما راجع به این مسائل از دکترت بپرس و سونو هم بده ببین اانشاله جنین تشکیل شده باشه گلم عکس سونو را به همراه تاریخ دقیق اون بذار توی آلبوم نی نی خوشگلت البته+ جواب آزمایش اول + بی بی چک :P

سلام پانید جانم ،
عزیزم خیلی زحمت کشیدی حتما حتما به توصیه هات عمل میکنم. در مورد مشکت هم که میدونم طبیعیه حتما بدنت به خواب و استراحت نیاز داره که این طوری میشی .خودت رو زیاد خسته نکن . در ضمن ایمیلت هم رسید دستت درد نکنه .انشالله از این به بعد مزاحم میشیم . قربونت برم پانید جان مراقب خودت نینی نازت باش :wink: :wink:
مریم

سلام.ببخشید من هفته ۶ بارداری هستم.زمان اخرین پریودم ۲۹ فروردین بود.ازفردای روزی که فهمیدم باردارم دل درد و لک بینی دارم.بتام اول ۳۰۸ بود بعد۲۵۶ شد بعد ۳۹۸ شد.دوبارسونو واژینال شدم.سری اول چیزی ندیدن.سری دوم در رحم یک ساختمان کیستیک به نفع ساک حاملگی دیده شد.قطب جنینی واضح نبود.دوهفته بعد دوباره باید سونو قطب بدم.از دیروز لک بینی ندارم ولی دلم هرازگاهی درد میکنه.من میترسیدم خارج رحمی باشه که دکترسونو گفتن من خارج رحمی نمیبینم.و اینکه در سونو نوشتن ۴هفته هستم.دلیل این بتای پایین و دل درد و لک بینی که فعلن نیست چی میتونه باشه

سلام دوست عزیز
درد خفیف در اوایل بارداری و طی 12 هفته اول به دلیل افزایش حجم رحم و کشش رباط ها، یبوست و هورمون ایجاد می شود. این درد اغلب خفیف بوده و با تغییر موقعیت از بین می رود.ولی در مورد شما با توجه به لکه بینی و بتا پایین و سن حاملگی پایینتر از حد انتظار متاسفانه احتمال سقط هم مطرح است
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان