لکه بینی در هفته دهم

سلام :cry:
من در اوایل هفته دهم بارداری هستم. دیشب لکه ای مشابه اوایل پریودی دیدم و دیدن لکه ها با مقدار کم تر و کم رنگ تر تا امروز صبح هنوز ادامه داره. من خیلی از این بابت نگرانم. خصوصا که امروز جمعه است و به دکتر و سونو دسترسی ندارم.
من در حال حاظر فولیک اسید و ASA مصرف می کنم. و دیشب که با دکترم تماس گرفتم، گفت قرص ایزوپرن (روزی 3 بار) رو هم اضافه کنم، و تا شنبه عصر که میرم سونو، استراحت مطلق داشته باشم.
این لکه بینی چقدر می تونه خطرناک باشه؟ تا شنبه عصر دل تو دلم نیست.لطفاً منو راهنمایی کنید و برام دعا کنید.

من منتظرم

خیلی وبلاگ خوب و مفیدیه. اما حیف که اینقد دیر جواب میدین. من که مردم از بس سر زدم و هی دیدم تعداد پاسخ ها هنوز صفره. اگه جوابی در کار نیست، حداقل بقیه دوستا که می خونن، دعا کنن واسم. فردا عصر میخوام برم سونو. دعا کنید مشکل خاصی نباشه، و به استراحت مطلق طولانی هم نیاز نباشه. چون من دانشجوی سال آخر فوق لیسانسم و الان شدیداً درگیر کار عملی پایان نامم هستم. اگه دکتر بهم استراحت مطلق بده تمووووم کارام به هم می ریزه. واسم دعا کنین.
ایشالله خدا به همه کسایی که منتظر مامان شدن هستن یه بچه سالم و صالح بده. :roll:

سلام
یاسمین جان! از اینکه سوال شما دیر پاسخ داده شد متاسفم و امیدورام از این پس در زمان مناسب پاسخگوی شما باشیم.
سونوگرافی شدید؟ چند هفته هستید؟ لکه بینی قطع شد؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز.
پنج شنبه شب گذشته (13بهمن) که آخر هفته نهم بود مقداری لکه خو قرمز (صورتی نبود، قرمز بود و بیشتر به قهوه ای می زد) دیدم. تا شنبه استراحت کردم و داروهام (ایزوپرن روزی 3 بار و فولیک اسید) رو استفاده کردم. شنبه رفتم سونو. همه چیز نرمال بود. جفت مشکلی نداشت. اکتویته و ضربان قلب هم نرمال بود. اما بنا به گفته دکترم، داروهام رو به همون ترتیب ادامه دادم. دوباره چهارشنبه شب این هفته (19 بهمن) خون دیدم ( که لکه بینی تا صبح هر زمان چک می کردن ادامه داشت. و بعد از اون قطع شد). دکترم گفته دوباره یه هفته استراحت مطلق داشته باشم و باز برم سونو.
شما فکر می کنید علت خونریزی چی باشه؟ آیا جای نگرانی داره یا نه؟ ممکنه مشکلی در ارتباط با جنین وجود داشته باشه اما تو سونو نشون نده؟ اگه پیشنهاد خاصی دارید از مطرح کردنش ممنون می شم.
از کمک شما پیشاپیش متشکرم. :?:

سلام
برخی بارداری ها به علت کمبود پروژسترون دار لکه بینی می شوند که در این صورت شیاف پروژسترون موثر است اما این برای هفته های باتدایی تر است مثلاً تا 8 هفته.
خونریزی پشت جفت یااطراف ساک هم می تواند این حالت را موجب شود اما در سونوی شما رویت نشده.
به هرحال چاره ای جز مراقبت دقیق نداریم و استراحت را نیز جدی بگیرید. سونوی بعدی کی خواهد بود؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز.
سونوی بعدی قراره 5 اسفند باشه. چون 5 اسفند آخر ماه 3 ام میشه، که اگه بشه جنسیت هم تعیین بشه. فعلاً از اون روز که خون دیدم تو استراحت مطلقم (یه هفته میشه). به نظر شما واسه مورد من واقعاً استراحت مطلق نیازه یا این که در کل استراحت داشته باشم و فعالیت زیادی نداشته باشم کافیه؟ چون استراحت مطلق واسه من واقعاً مشکله.

راستی یه سؤال: چند روزیه که احساس سرماخوردگی با سردرد شدید دارم. خوردن قرص سرماخوردگی یا استامینیفون به تعداد خیلی کم در این دوران مشکل داره؟
اگه مشکل داره چی می تونم جاش استفاده کنم.
مرسی.

سلام
در بارداری سرماخودگی هم ممنوع است عزیزم
در نهایت اضطرار که باشید فقط می توانید استامینوفن ساده مصرف کنید(که حتی این استامینوفن را هم از من می شنوید اگر واقعاً چاره ای نداشتید سراغش بروید)
آب میوه طبیعی حاوی ویتامین C از همه چیز بهتر است . در ضمن مراقب باشید تب نکنید اگر تب کردید از آنجا که عوارض تب بیشتر از مصرف داروست حتماً سریع به پزشک مراجعه کنید.
لااقل استراحت برای کشا استراحت لگنی ست( منع نزدیکی و از توال فرنگی به جای ایرانی استفاده کردن و بار سنگین بر نداشتن)
اضافه ب رآنرا باید درمانگر شما دقیق مشخص کند.
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنونم از توجه شما دوست عزیز.
از بخور شلغم استفاده کردم. سرماخوردگیم خیلی بهتره.
پس راه رفتن آروم یا نشستن کوتاه مدت نباید موردی داشته باشه؟ درسته؟
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان