mina_mohammad نوشته شده:با سلام سوال دیگم اینکه در چه مواقعه ای هست که زایمان سزارین اصلا انجام نمی شه ایا اصلا امکان داره بگن فقط باید و مجبوری طبیعی بدنیا بیاری؟
برخی از انديكالسيونهاي علمي سزارين مي توان به مواردي اشاره كرده از جمله :
- نمايش هاي غير طبيعي جنين .
- سزارين تكراري .
- تومورهايي كه سرو يكس را مسدود كرده است .
- بيماريهاي زمينه اي مادر از جمله ديابت حاملگي (در برخی موارد)
- عدم پيشرفت كه با توجه به سيرليبر و مراحل زايماني بايد آن را تائيد كرد.
- دكلمان جفت جهت حفظ سلامت جنين و حتي مادر .
- اختلالات بند ناف ، براي حفظ سلامت جنين .
- جفت سرراهي ، حفظ سلامت مادر و جنين .
- دسترس جنين ، براي حفظ سلامت جنين اليگوهيدروآمينوس و پلي هيدروآمينوس
- سابقه اعمال جراحي روي رحم و واژن
- ديسك بين مهره اي حتي در ريسك بين مهره گرديي . توصيه به c/s مي شود.
- ناهنجاريهاي جنینی
http://midwifery87sc.blogfa.com/post-11.aspx

كارشناس مامايي فيروز

با سلام و ممنون از پاسختون راستش من واستون یه پیام شخصی دادم البته میخوام کاملترش کنم
راستش من 2 اردیبهشت سونو دادم و وب بود طول سرویکس 33 بود فقط و نوشته بود وضعیت جنین چرخش نکرده در هفته 24 بودم الان هفته 28 هستم یعنی فردا میشه 28 من دلم درد میکنه گاها مثل سنگین شدن نافم کشیده میشه حس میکنم نمیدونم نافم به خاطر حرکت جنین هست؟ خلاصه درد زیر دلمم موقع وابیدن و نشستن اصلا نیست فقط موقع پهلو به پهلو شدن دستشویی داشتن راه رفتن و ایستادن هست این به علت چی میتونه باشه به اطر سرویکسم که کم شده؟من لکه بینی ندارم بچم حرکتش کمه کلا کم بوده از اول 20 اردیبهشت دکترم گفت صدای ضربان قلبش نرماله و خوبه.البته نگفتم دلم درد میکنه یادم نمیاد موقع سونو این دردا رو داشتم من مشکل دارم چی میتونه باشه لطفا زود جواب بدید :(

mina_mohammad نوشته شده:با سلام و ممنون از پاسختون راستش من واستون یه پیام شخصی دادم البته میخوام کاملترش کنم
راستش من 2 اردیبهشت سونو دادم و وب بود طول سرویکس 33 بود فقط و نوشته بود وضعیت جنین چرخش نکرده در هفته 24 بودم الان هفته 28 هستم یعنی فردا میشه 28 من دلم درد میکنه گاها مثل سنگین شدن نافم کشیده میشه حس میکنم نمیدونم نافم به خاطر حرکت جنین هست؟ خلاصه درد زیر دلمم موقع وابیدن و نشستن اصلا نیست فقط موقع پهلو به پهلو شدن دستشویی داشتن راه رفتن و ایستادن هست این به علت چی میتونه باشه به اطر سرویکسم که کم شده؟من لکه بینی ندارم بچم حرکتش کمه کلا کم بوده از اول 20 اردیبهشت دکترم گفت صدای ضربان قلبش نرماله و خوبه.البته نگفتم دلم درد میکنه یادم نمیاد موقع سونو این دردا رو داشتم من مشکل دارم چی میتونه باشه لطفا زود جواب بدید :(
سلام
عزیزم در مورد دردها توضیحاتی در پیغام خصوصی در پاسخ تون گذاشتم د رمورد حرکت جنین:
در هر ساعت چند حرکت دارد؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام حرکتشو حس نمیکنم گاهی زیاد گاهی کم یعنی تو هر ساعت باید حرکت حتما داشته باشه؟ حتی اه خواب باشه؟راستی امپول دگزامتازون و قرص که واسه انقباظات رحم میدن که انقباض نداشته باشه برای جنین بده در هفته 28؟عوارض داره؟
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان