سلام زیر 25 باید سرکلاژ شود بین 25 تا 35 محدوده ی مرزی ست و فقط در صورتی نیاز به دوختن دهانه ی رحم(سرکلآژ) است که درمانگر شرایط بارداری را خاص بداند و احساس نیاز کند.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و سته نباشید من در هفته 27 هستم البته سونو مربوط به 2 اردیبهشت هست و من 15 ابان اولین روز پریودم بوده طول سرویکس من 3.3 هست دکتر بهم گفت باید خیلی مراقب باشم ممکنه زایمان زود رس بگیری و تا بچه نچرخه درست میشه من نگران شدم الان باید چیکارا کنم من پله زیاد دارم تو رو دا کمکم کنید خیلی نگرانم. چطوری میشه طول سویکس بیشتر بشه ایا اصلا میشه؟ببخشید من یلی زیر دلم سنگین هست باید چیکار کنم مشکلی هست یا عادی هست و دکتر دیگه واسم سونو ننوشت من واسه حساسیت ودم میگم ایا اگه من 19 خرداد باز یه سونو برم مشکلی پیش میاد در عرض 2 ماه 2 بار سونو رفتم؟ سونو معمولی نه 3 بعدی ضرر داره ماهی یه بار تا 9 ماهگی؟از 6 ماهگی؟لطفا زود جواب بدین

راستی علت اینکه از من از 36 به 33 رسیده چیه؟من در 13 هفتگی طول 36 بوده ممنون توروخدا زود جواب بدین من بارداریه اولمه راستی طبق 15 ابان که اولین روز پریودم هست من الان چند ماهم هست؟

با سلام و ممنون راستش تو پیغامی که دادم چند سوال پرسیدم لطفا همشو پاسخ بدید راستی من چند ماهمه طبق تاریی که دادم واستون ایا واسه بچه مشکل پیش میاد؟یعنی بچم تو ماهی هست که کامل باشه و سقط نشه؟

با سلام چرا جواب منو نمیدین من خیلی دلهره دارم و این اصلا واسه بچه وب نیست؟من لکه بینی ندارم راستی اگه با اوصافی که بالا گفتم لکه بینی پیدا کنم نشونه مردن بچه هست یا باید رحممو بدوزم

mina_mohammad نوشته شده:با سلام و سته نباشید من در هفته 27 هستم البته سونو مربوط به 2 اردیبهشت هست و من 15 ابان اولین روز پریودم بوده طول سرویکس من 3.3 هست دکتر بهم گفت باید خیلی مراقب باشم ممکنه زایمان زود رس بگیری و تا بچه نچرخه درست میشه من نگران شدم الان باید چیکارا کنم من پله زیاد دارم تو رو دا کمکم کنید خیلی نگرانم. چطوری میشه طول سویکس بیشتر بشه ایا اصلا میشه؟ببخشید من یلی زیر دلم سنگین هست باید چیکار کنم مشکلی هست یا عادی هست و دکتر دیگه واسم سونو ننوشت من واسه حساسیت ودم میگم ایا اگه من 19 خرداد باز یه سونو برم مشکلی پیش میاد در عرض 2 ماه 2 بار سونو رفتم؟ سونو معمولی نه 3 بعدی ضرر داره ماهی یه بار تا 9 ماهگی؟از 6 ماهگی؟لطفا زود جواب بدین
سلام
دوست عزیزم بین 25 تا 35 محدوده ی مرزی ست و زیر 25 خطرناک است. پس نگران نباشید .
طول سرویکس انتظار نداریم که زیاد شود اما مهم این است که تا پایان بارداری کوتاهتر نشود.
و لازمه ی آن پیگیری و یکسری مراقبت می باشد. مثلآً بهتر است کمتر از پله هایی که فرمودید بالاو پایین بروید (در حداقل ممکن) بسته به تشخیص پزشکتون ممکن است کاهش فعالیتهای دیگری نیز داده شود. در این حین باید سونوهای مرتب نیز انجام دهید.تا مدام از طول سرویکس مطلع باشیم.
با رعایت اینها و توکل به خدا جای هیچ نگرانی نیست . سعی کنید استرس رو از خودتون دور کنید شما در یک وضعیت عادی و رایج هستید و حالت عجیب یا وخیمی هم ندارید!
خود استرس بی جا می تواند به بارداری تون صدمه بزند عزیزم
خیر سونو هم اگر ضرورت داشته باشد ضرری ندارد که انجام دهید.
كارشناس مامايي فيروز

mina_mohammad نوشته شده:راستی علت اینکه از من از 36 به 33 رسیده چیه؟من در 13 هفتگی طول 36 بوده ممنون توروخدا زود جواب بدین من بارداریه اولمه راستی طبق 15 ابان که اولین روز پریودم هست من الان چند ماهم هست؟
شما 27 هفته هستید.کوتاه شدن دهانه ی رحم می تواند به دلیل نارسایی سرویکس رخ دهد که خود این نارسایی:عللش مبهم است ولي صدمات قبلي دهانه رحم (بخصوص در جريان ديلاتاسيون و كورتاژ)، مخروط برداري، كوتريزه كردن يا آمپوتاسيون سرويكس، ظاهرا در برخي از موارد دخالت دارند.
كارشناس مامايي فيروز

mina_mohammad نوشته شده:ممنون از جوابتون ببشید من ماه چندم هستم من وارد ماه هفتم هنوز نشدم درسته؟
سلام
اگر اولین روز آخرین پریود شما 15آبان ماه باشد پس شما امروز 25 اردیبهشت 27 هفته و 1 روز هستید.داخل ماه 7 هستید
كارشناس مامايي فيروز

mina_mohammad نوشته شده:با سلام سوال دیگم اینکه در چه مواقعه ای هست که زایمان سزارین اصلا انجام نمی شه ایا اصلا امکان داره بگن فقط باید و مجبوری طبیعی بدنیا بیاری؟
برخی از انديكالسيونهاي علمي سزارين مي توان به مواردي اشاره كرده از جمله :
- نمايش هاي غير طبيعي جنين .
- سزارين تكراري .
- تومورهايي كه سرو يكس را مسدود كرده است .
- بيماريهاي زمينه اي مادر از جمله ديابت حاملگي (در برخی موارد)
- عدم پيشرفت كه با توجه به سيرليبر و مراحل زايماني بايد آن را تائيد كرد.
- دكلمان جفت جهت حفظ سلامت جنين و حتي مادر .
- اختلالات بند ناف ، براي حفظ سلامت جنين .
- جفت سرراهي ، حفظ سلامت مادر و جنين .
- دسترس جنين ، براي حفظ سلامت جنين اليگوهيدروآمينوس و پلي هيدروآمينوس
- سابقه اعمال جراحي روي رحم و واژن
- ديسك بين مهره اي حتي در ريسك بين مهره گرديي . توصيه به c/s مي شود.
- ناهنجاريهاي جنینی
http://midwifery87sc.blogfa.com/post-11.aspx
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان