درد و تهدید به سقط

یا سلام
اگه میشه جواب بدید خیلی نگرانم
من الان تو هفته 9 بارداری هستم
از هفته 6 لکه بینی داشتم و درد های زیر شکم
تو سونوگرافی هفته 7 قلب دیده شد اما گفتن که هماتوم وجود داره و استراحت دادن و شیاف سیکلو تجویز کردن(رکتال)با استراحت هم خوب نشدم 2 روز پیش هم که رفتم سونو گفتن رشد جنین خوبه اما هماتوم هنوز وجود داره و تهدید به سقط هم هست.دکترم گفت اینبار شیاف ها رو
واژینال استفاده کنم اما لکه بینی ها هنوز ادامه داره.با این توضیحات فکر میکنید چند در صد احتمال سقط برای من وجود داره؟ یه سوال دیگه اینکه این لخته های خونی که تو سونو دیده شده چه جوری از بین میره جذب میشه یا خارج میشه از بدن؟
با تشکر

سلام
دوست عزیز! کاش زودتر مطلعم می کردید که منتظر پاسخ مانده اید...
خیر لخته ها از بدن خارج نمی شود بلکه از ابین میرود.
درصد نمی توان بیان کرد، هر بارداری با دیگری متفاوت است
بارداری های زیادی با وجود لکه بینی ادامه پیدا کرده اند اما باید موبه مو توصیه های یک پزشک حاذق را اجرا کنید و تحت نظر باشید.
توکل به خدا...
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خیلی ممنونم از جوابتون
من مدام در حال استراحتم٬ از نظر روحی خیلی به هم ریخته ام٬مدام فكر میكنم كه الان سقط میكنم :( یعنی تهدید به سقط تا آخر بارداری با منه؟یا ممكنه به حالت عادی برگردم؟ استرس و نگرانی دست از سرم بر نمیداره٬با این شرایط چند وقت یك بار سونو لازمه برام

اگر لکه بینی ها ادامه داشته باشید ممکن است هر ماه سونو انجام دهید.
بسپارید به خدا دوست عزیزم!
من شخصی را دیدم که با همین هماتوم پشت جفت، تا آخر 3 ماه ی اول لکه بینی داشت اما پس از آن، بارداری با آرامش و راحتی را پیدا کرد... الان هم فرزندانش 1 ساله هستند :P
بازهم هر چه خدا بخواهد...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان