ترشحات زرد در بارداری

کارشناس محترم با سلام
من در 6 هفته و 2 روز بارداری به سر میبرم(برحسب اولین روز آخرین پریود)و ترشحات زرد رنگ دارم که بدون بو و خارش هستند(زرد پررنگ)آیا این ترشحات خطرناک هستند؟؟و آیا تهدید به سقط می کنند؟؟؟
من آخر هفته 8 میتوانم با سونوگرافی صدای قلب را بشنوم یا در هفته 8(7هفته و چند روز) هم میتوان شنید؟؟؟
به نظر شما از شیاف پروژسترون استفاده کنم؟؟داروخانه ها بدون تجویز پزشک این شیاف را ارائه میدهند؟؟؟نحوه استفاده؟؟آیا شما صلاح در استفاده می دانید؟؟؟
بارداری اول من میباشد.

سلام عزیزم
در بارداری ترشحات زیاد می شوند . در صورتی که بدون بو و سوزش و خارش باشند نیاز به بررسی ندارد . فقط بایستی لباس زیر روزانه عوض شده و خود را کاملا خشک نگه داشته و از پوشیدن لباس های زیر تنگ و شلوارهای چسبان خودداری کنید . در صورتی که رنگ ترشحات با قبل فرق کرده و به سمت لکه بینی می رود قطعا بایستی با پزشکتان صحبت کنید به خصوص اگر همراه با زیر دل درد و کمر درد باشد . آخر هفته ی8 زمان بهتری برای مشاهده ضربان قلب جنبن است و حتی اگر در این زمان دیده نشود باز هم یک هفته ی دیگر مجددا این کار را انجام می دهند . شیاف پروزسترون بدون تجویز پزشک ممنوع می باشد و مصرف آن بایستی کاملا تحت نظر پزشک باشد . به طور کلی از مصرف دارو طی بارداری حتی مسکن ها و داروهای سرما خوردگی بدون مشورت با پزشک یا ماما ، خودداری کنید . نتیجه را به ما اطلاع دهید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام
دوست عزیز! از آشنایی با شما خوشبختم!
معمولاً ضربان قلب جنین در انتهای هفته ی 7 بارداری دیده می شود با این حال اگر هم دیده نشد فقط با تکرار سونوگرافی در هفته ی بعد از آن می توانیم تشخیص بگذاریم و تا پیش از آن سعی کنید بیهوده نگرانی به خودتون راه ندهید و از نتیجه هم مطلعم کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام

من 24 سالم و امروز 18 هفته بارداریم تموم میشه . حدود 2 هفته درد زیر دل به همراه مقدار کمی و بعضی اوقات ترشح زرد و سبزر رنگ بدون بودارم و با توجه به سابقه سنگ کلیه نمی دونم عفونت یا مشکل سنگ کلیه :cry: البته دردم مقداری کمتر شده در ضمن از هفته 9 شیاف پروژسترون 400 استفاده می کنم . می شه لطفا زودتر کمکم کنید . لطفا به ایمیل هم ارسال شود
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان