تهوع و بارداری

سلام کارشناس محترم
من الان 33 سالمه و بچه سومم رو باردارم. بچه اولم 16 سال پیش و بچه دومم 11 سال پیش باردار بودم اما اون موقع از همون روزای اول ویار و تهوع شدید داشتم . ولی لان با اینکه هفته 6 هستم نشانه ای از ویار ندارم . هفته پیش دکتر سونو داد که گفت رشد نکرده و الان یک هفته هست لک بینی دارم. و احتمال سقطم هم هست. می خوام بدونم به خاطر این هست که ویار ندارم یا نه ممکنه هر بارداری یه جور شرایطه خاصه خودشو داشته باشه. و ممکنه من یه بارداری کامل داشته باشم اما مثل دفعه های قبل نباشه و دچار تهوع نشم؟
با تشکر

سلام فهیمه جان! کاملاً احتمال این هست که بارداری شما یک باردرای سلامت باشد و احتمال خطری که می دهیم به دلیل نداشتن ویار نیست بلکه به علت لکه بینی ست(اما بارداری های طبیعی هم داشتیم که لکه بینی در پیشرفت بارداری با مراقبلت و ... قطع شده و در مسیر ایمن افتاده است)پس هنوز تشخیص سقط زود است عزیزم.
در ضمن باردرای اول و دمم یک فرد و یا بارداری ها افراد مختلف باهم متفاوت است و اصلاً هم نداشتن ویار نشان ایمن نبودن بارداری نیست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
اول از همه از شما کمال تشکر رو دارم که جوابم رو دادید من امروز سر کار بودم که دچار خونریزی شدم ولی بیشتر شبیه موقع پریودی هست و چند لخته حدود دو سانتی هم دفع شد اما خونریرزی خیلی هم شدید نیست دل درد و کمر درد هم دارم که البته از همون روزای اولم داشتم. آیا من سقط کردم؟ اگر سقط شده باشه با توجه به این که کارمند هم هستم نیاز به استراحت دارد یا نه می تونم سر کارم بروم.
ممنون
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان