دوست عزیز سعی کنید در پست قبلی خود پست جدید را بگذارید تا شرح حال شما در دسترس باشد !
در پی سقط جنین، قاعدگی بعدی شما ممکن است ظرف 4 تا 8 هفته اتفاق افتد. " پس ازبازگشت یک سیکل قاعدگی عادی بعد از سقط، آمادگی باروری بر می گردد اما ، پیش بینی زمان بازگشت دوره قاعدگی طبیعی بعدی مشکل است.
با این حال به دنبال یک سقط جنین بدون عارضه و بدون خونریزی طول کشنده، اغلب زنانی که چرخه قاعدگی منظمی پیش ازسقط داشتند، بعد از 2-4 هفته تخمک گذاری داشته و ظرف مدت چهار تا هشت هفته بعد از اتمام سقط جنین نیز، پریود می شوند."
كارشناس مامايي فيروز

از شما کارشناس عزیزم نهایت تشکر را دارم از اینکه سوالهای ما را با حوصله پاسخگو میباشید. :)
هنوز بعد از سقطم که دیگر از 11 خرداد خونریزی ام تمام شده قاعدگی رخ نداده، آمادگی باروری نداشته ام؟ و از قرصهای اورژانسی هم که استفاده کردم در صد بارور نشدن را به صفر میرساند ؟؟؟
با توجه به اینکه من قبل از بارداری از قرصهای یاسمین استفاده می کردم سیکل قاعدگی ام منظم و 28 روزه شده بود. تخمک گذاری من چه زمانی اتفاق می افتاده است؟
راستی من هنوز در خودم تغییرات تخمک گذاری ( ترشحات مانند سفیده تخم مرغ،درد زیر شکم،درد پستانها و ...) را ندارم،یعنی پس هنوز تخمک گذاری ام شروع نشده ؟؟ و احتمال اینکه تخمک گذاری من هم بین 2-4 هفته دیگر باشد وجود دارد؟؟

الان من هم با توجه به اینکه سیکل قاعدگی بعد از سقطم شروع نشده و قرصهای اورژانسی را هم مصرف کردم برای دوره قاعدگی ام بین 4-8 هفته دیگر منتظر باشم؟؟؟؟ اگر تا چند هفته دیگر پریود نشدم آزمایش دهم یا بی بی چک استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟ :roll:

از اینکه خیلی سوال پرسیدم و وقتتون و گرفتم شرمنده ام واقعا" هیچ دوست خوبی مثل شما پیدا نکردم که باهاش مشکلم و در میان بگذارم بی نهایت سپاسگذارم.

سلام
دوست عزیز! با توجه به اتمام خونریزی در 11 خرداد ماه از همین تاریخ به بعد به مدت 6-8 هفته اگر بگذرد و هنوز قاعدگی رخ نداده باشد باید پیگیری کنید. اما نکته این است که در این مدت حتما و حتماً روش پیشگیری مطمئنی داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم

من بازم سوال دارم الان در هفته سوم بعد از پاک شدن سقط جنینم در 11 خرداد ماه هستم و اگر یادتون باشه برام مشکلی پیش اومد و قرص اورژانسی خوردم و الان از خوردن قرصهای اورژانسیم یک هفته گذشت و قاعدگی رخ نداده و شما بهم گفتید که 6 تا 8 هفته دیگر منتظر قاعدگی باشم و از آنجائی که من استرس دارم که یه موقع باردار نباشم آیا استفاده از بی بی چک الان موثر میباشد؟ آیا چیزی رو نشون میده؟ :roll:

سلام خسته نباشید

منظورتان را متوجه نشدم، من در 11 خرداد ماه خونریزی پس از سقط جنینم تمام شد و کامل پاک شدم و از آن موقع قاعدگی رخ نداده تا اینکه 20 خرداد مجبور به استفاده قرصهای اورژانسی شدم و تا کنون 8 روز از استفاده قرصهام گذشته باید پریود می شدم ؟؟

در زمانی که مجرد بودم قاعدگی های نا منظمی داشتم و اصلا" تاریخ مشخصی نداشت بعد از ازدواج و استفاده از قرصهای جلوگیری قاعدگی هام منظم و 28 روزه بود ولی اگر قرصها رو قطع میکردم باز هم نامنظم میشدمن در فروردین ماه 11فروردین شدم و 17 هم تمام شد و اردیبهشت باید 8 میشدم که نشدم دیدم باردارم و از 24 اردیبهشت برای سقط جنینم خونریزیم شروع و در 11 خرداد ماه به پایان رسید.

حال استفاده از بی بی چک فایده ای دارد ؟ :(

امیدوارم که جواب سوالتان را داده باشم!! با تشکر

دوست عزیز با توجه به شرح حالی که داده اید نمی شود به طور قطع نظر داد تنها راه اطمینان انجام آزمایش بتا است بعید به نظر میرسد بی بی چک کمک کند !
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم امیدوارم که حالتون خوب باشه چند روزی بود که نبودید :cry:

از راهنمائیتون خیلی ممنونم دیروز 31 که 11 روز از خوردن قرصهای اورژانسی گذشته بود آزمایش بتا دادم و 1 بود منفی .

آیا با گذشت 11 روز از خوردن قرصها احتمال دارد که جواب بتا احیانا" اشتباه یا مورد قبول نباشد؟؟؟

آیا لازم هست که 2 هفته دیگر هم باز آزمایش بتا بدم یا با بی بی چک ؟؟؟

خیلی خیلی سپاسگذارم :wink:

سلام دوست عزیز! ممنونم از محبتتون!
خیلی شک به بارداری در این میان پایین است اما مسلماً از آنجاییکه بعد از سقط قاعدگی رخ نداده و ما از زمان تخمک گذاری(تازه اگر رخ داده باشد) اصلاً اطلاع نداریم نمی توانیم به طور قطع و 100% رد کنیم.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان