مراقبت براي جلوگيري از سقط

سلام من بازم اومدم با يك بارداري پر از نگراني
اميدوارم مثل هميشه شاد باشيد و سلامت
من باردار شدم.
تاريخ شروع آخرين پريودم 15 اسفند بود معمولا سيكل هاي من (جديدا)31 روزه بود .17 فروردين تست بتا دادم 5/37 بود ، 18ام (5 شنبه)دچار لكه بيني شدم با اين روند:مقدار كم ولي صورتي (2 ساعت اول) قهوه اي به صورت ترشحات زياد .همون روز شياف سيكلوژست (پروژسترون خارجي)استفاده كردم .فردا(جمعه) اوضاع خوب نبود خون تازه هم ديدم البته همه ان ها به حدي بود كه خيلي خيلي كم روي نوار بهداشتي ديده مي شد و خيلي زياد روي دستمال خشك كردن ديده مي شد.روز شنبه كم شد و روز يكشنبه كاملاً قطع شد.و من كل هفته رو استراحت مطلق داشتم.
و من روزي يك شياف سيكلوژست استفاده كردم.
21 فروردين دوباره آز بتا دادم 775 بود.و ديروز بالاخره دكتري كه تحت نظرش بودم از سفر اومد و اوضاع رو توضيح دادم بهم 30 تا شياف سيكلوژست(روزي 1 عدد) و 4 تا آمپول پروتون(هفته اي 1 عدد) 30 تا مولتي ويتامين (روزي 1 عدد )تجويز كرد و گفت مصرف اسيد فوليك 1 رو هم ادامه بدم.
و بهم گفت چون قبلا سقط داشتي (كارشناس عزيز يادتون كه هست)و الان هم لكه بيني هم داشتي احتمال سقط هست ،و گفت اين داروها مانع سقط مي شه.واسه تعيين وضعيت بارداري هم گفت 12 اريبهشت برم سونو.
الان سر كار ميرم موقعي كه مي شينم زير دلم درد ميكنه و گاهي اطراف نافم مي سوزه انگار زخمه.
نظرتون چيه؟زودتر نرم سونو؟
من مطمئنم سقط نمي شه !!
دوست دارم از راهنماييتون دريغ نكنيد.سپاسگزارم.
آخرین ويرايش توسط 1 on menisa, ويرايش شده در 0.

مرجان

سلام
مرجان عزیز! دقیقاً شما رو به خاطر دارم... امیدوارم بارداری سلامتی داشته باشید و هر چه زودتردر روند ایمن تری قرار بگیرید...
تشخیص با متخصص شما و تصمیم با شماست اما نظر من این است که در این شرایط لااقل اگر استراحت مطلق نیستید، شاغل بودن اصلاً توصیه نمی شود...!
سن بارداری شما الان 6 هفته و1 روز است (در سونو باید لااقل پل جنینی دیده شود ) منظورم این است که سونوی مفیدی خواهد بود اما اگر بخواهید یکباره از ضربان قلب مطمئن شوید باید 1/5تا 2 هفته دیگر صبر کنید.
می دونم که به بهترین اتفاقات فکر می کنید و خیالم از این بابت راحته...مراقب خودتان باشید و من رو بی خبر نگذارید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خيلي خوشحالم كه پاسخ شما رو مي بينم.
نگفتيد داروها مناسبند؟
راستي گاهي حالت تهوع كمي دارم و امروز خيلي بيشتر ،چيزي كه در بارداري قبلي خبري ازش نبود.
من كه لكه بيني ندارم، كارم هم ،تقريباً دائماً نشستم. و گاهي هم خيلي كم قدم مي زنم. و از نظر تغذيه هم مشكلي نيست مي تونم به خودم برسم.بازم نرم سر كار. ؟؟
ساعت 4 به بعد هم كاملا استراحت مي كنم .بازم نيام سر كار؟؟؟
با اين سن حاملگي باز خطر بارداري پوچ و يا خارج از رحم يا مولار هست؟مي تونه اين دردا مال يكي از اينها باشند؟
البته من مي دونم كه تقريبا هيچ مشكلي نيست فقط حرف هاي شما راحتم مي كنه
من به فالله خيرا حافظا و هو الرحم اراحمين اعتقاد دارم :D
مرجان

سلام
مرجان عزیزم! استراحت را از این جهت عرض کردم که به دلیل لکه بینی و خونریزی که ابتدای این بارداری داشته اید و سابقه قبلی بهتر بود 3 ماهه اول را کمی محتاط تر بگذرانید.
در مورد لکه بینی ها و داروها هم ممکن بود همان سیکلوژست کافی باشد اما به هرحال نظر درمانگر بالینی ارجح است. با روحیه خوبی که دارید مطمئنم این فقدان استرس کمک به سزایی به ایمن بودن بارداری شما خواهد کرد. خیلی از بارداری های سلامت همانطور که می دانید به دیلی کمبود پروژسترون و یا .. در هفته های اول لکه بینی را دارند پس دلیلی بر شک شما به باردرای غیر طبیعی فعلاً وجود ندارد عزیزم. البته مسلماً با داشتن یک سونو و کسب اطلاعات از چگونگی بارداری، مطمئن تر خواهیم شد.
من رو از خودتون بی خبر نگذراید. مراقب خودتون هم باشید
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان