سقط جنين و دير شدن عادت ماهانه

با سلام و خسته نباشيد
من نياز فوري به كمك كارشناسان عزيز دارم من در اروپا زندگي ميكنم و دقيقا در حدود دو ماه پيش در هفته هشتم كورتاژ كردم و يك ماه و ده روز هم لكه بيني به صورت ترشح الوده داشتم وبعد از ان حدود ده روز پاك شدم و دقيقا در روز كه پريودهاي قبليم بود دو روز لكه بيني داشتم بعدش قطع شد الان كه نزديك دو ماه ميشه پاك هستم و پريود نشدم خيلي نگرانم البته روز سوم بعد از كورتاژ سونوي داخلي شدم كه گفتن همه چيز نرماله حالا نميدونم چه كنم دكتر هم گفت بعد از سه ماه ميتوني اقدام به بارداري كني اما نميدونم با وجود پريود نشدن اينكار ميشه كرد يا نه لطفاراهنماييم كنيد ممنون

Re: سقط جنين و دير شدن عادت ماهانه

سلام
دوست عزیز! گاهی تخمک گذاری زودتر از قاعدگی اولی که فرد متوجه آن شود؛ رخ می دهد. و بنابراین قبل از زمانی که اولین قاعدگی پس از سقط یا زایمان رخ دهد، نیز امکان بارداری هست. از اینکه باردار نیستید مطمئن هستید؟ یعنی روش پیشگیری داشتید در این دو ماه؟
سوال دوم اینکه پیش از سقطتون پریودهای منظمی داشتید یا اینکه تنبلی تخمدان و دیرکرد قاعدگی داشته اید؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: سقط جنين و دير شدن عادت ماهانه لطفففففا جواب بديد

با سلام خدمت كارشناس محترم من كماكان منتظر جوابم اخه يه مشكل ديگه اي كه برام به وجود امده اينه كه دل درد و سينه درد قبل از عادت را دارم اما مثلا يك روز صبح لكه ميبينم باز خوب ميشم تا ده روز ديگه باز يكم لكه ميبينم كه فكر ميكنم پريودم اما دوباره شبش از بين ميره للللللطفا من كمك كنيد من چون امدم به كشور ديگه و امكانات پزشكي اينجا را نميدونم فعلا نمي تونم دكتر برم

پس مشکل شما دیرکرد قاعدگی ست بدون سابقه بی نظمی در گذشته.
اقداماتی که در ایران اغلب در چنین مواقعی انجام می شود این است که ابتدا یک سونوگرافی برای اطلاع از وضعیت رحم و ... انجام می شود و اگر علت ثانویه خاصی کشف نشد، با آمپول پروژسترون و یا چند روز مصرف قرصهای پیشگیری و قطع آن ؛ قاعدگی ایجاد می کنند تا علی الحساب اولین قاعدگی را داشته باشید . سپس در صورت بی نظمی در سیکلهای آتی ، موقتاً از دارو برای منظم شدن استفاده می کنند.
كارشناس مامايي فيروز

دوستان عزيزي كه به اين پست سر ميزنيد بنده بعد از كلي تحقيقات فهميدم كه اين يه تغيير هورمنه و استرس نبايد داشت تا پريود شد و الحمدلله بعد از دو ماه و يك هفته پريود شدم بعد از اين كه بيخال شدم دقيقا از فرداش پريود شدم اميدوارم دوستاني هم كه مثل من بار اولشونه و استرس و اضطراب دارن همه چيز براشون به خوبي پيش بره
ارسال پست

بازگشت به “مشکلات شایع در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان