سرعت کم افزایش بتا بارداری

سلاممم. خدمت کلرشناس محترم
من باردار هستم و احساس میکنم بارداری من با بارداریهایی که اطرافم میبینم کمی متفاوته....
من مهر تصمیم گرفتم واسه بارداری اقدام کردم...از سه ماه قبل هم آزمایشهای قبل بارداری و آنتی بادیارو  دادم...یکساله که قرص لووتیروکسین بخاطر کمکاری تیرویید مصرف میکنم ..چون مهر تصمیم به بارداری داشتم از خرداد ماه هم فولیک اسیدو شروع کردم و هم قرص متفورمینو البتهاز دوران مجردی pco هم بودم...که همون خرداد دکتر زنان سونوی واژینال انجام دادم  گفت تخمدانهای سالمی داری و فقط تو یکی از تخمدانهات چند تا کیست خیلی کوچولوه که با متفورمین از بین میره...پریودای نامنظمی هم دارم...و تخمک گذاریم هم هر 40روز یکباره
آخرین تاریخ پریودی من 2مهرماه بود ...البته من خودم قرص کلومفین هم خوردم از روز 5قاعدگی شبی دو عدد...از 10ام به بعد هم تا 22مهر یک شب درمیان نزدیکی داشتم
موعد پریود روز 2آبان بی بی چک یک خط کمرنگ و نشون داد 
روز 6آبان یک آزمایش تیتراژ دادم که متاسفانه 48ساعت بعدش میشد جمعه که دیگه ولش کردم دنبالشو نگرفتم...5آبان بتای من 65 بود
روز 13آبان خونریزی در حد لکه بینی داشتم به اورژانس مراجعه کردم میشد حدود 5هفتم سونوی شکم کردن گفتن یه توده کوچولو  که گفتن ساکه ولی چون هفته پایینه مشخص نیست
شیاف پروژسترون مصرف کردم.. 17آبان آز تیتر دادم شده بود 406
که گفتن زود اقدام کردی احتمالا لقاحت دیر بوده و با این اندازه هورمون ساکی دیده نمیشه
رفتم سوندی واژینال سونو ساکی ندید...و اندازه رحم 15مبود
19دوباره آز تیتر دادم شده بود 444
یعنی خیلی کم بالا رفته بود...مشکوک شدن به ep
یک نکته هم بگم که توی سونوی واژینال داخل لوله چیزی دیده نشده بود
رفتم پیش خانم دکتر ربیعی که مسءول بخش ivfبیمارستان فاطمیه همدان هست..ایشون معاینه کردن و گفتن علایم ep رو نداری و سونوی واژینال کردن و جواب سونو نوشته بود ضخامت آندومتر 24و یک توده ای شبیه ساک دیده شد...
آز تیر بتام امروز که 21 آبانه شده 638

نگرانیم اینه که چرا بتا دیر میره بالا؟؟؟ اصلا همچین چیزی طبیعیع؟؟؟ من خودم فکر میکنم نرمال نیست

میترسم اگه بمونه هم رشدش کم  نشه...خیلی نگرانم

شما توی مریضاتون همچین موردی داشتید که بچه ی سالمی بدنیا آورده باشن؟؟

ممنون میشم اگه جواب بدید

Re: سرعت کم افزایش بتا بارداری

سلام
دوست عزیزم! با توجه به مثبت شدن آزمایش بتا در 6 آبان ماه، پس باید حساب کنیم که لااقل در آن زمان شما 4 هفته بارداری(طبق قرارداد محاسبه ) را داشته اید؛
اما پیشرفت بتا همانطور که فرمودید، مناسب نبوده؛ همچنان ناچاریم سونوی واژینال با اختلاف 1 هفته را تکرار کنیم و در مرکزی دقیق ، هم رحم هم لوله ها برسی شوند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان