تفسیر آزمایش

سلام
1- من روز دوم پریودم آزمایش دادم دوره هام 30 تا 35 روزه
جواب
FSH 5.2
LH 17.13
prolactin 275.60 که نرمالش 127 تا 637 بوده. FSH جزء حالت Follicular phase بوده ولی LH جزء preovulatory phase بوده.
هر کدام از اینها چه معنی داره؟ آیا برای بارداری مشکلی ندارم؟
2- کمبود ویتامین d هم دارم رنج نرمالش 30 تا 100 است. من 4 آیا این موضوع ایجاد مشکل میکند؟ البته شروع به خوردن قرص ویتامین دی کردم.
ممنون میشم جواب بدید.

Re: تفسیر آزمایش

حدود سه سال پیش آزمایش دادم که گفت پرولاکتین توی مرزه
یه سال پیش دوباره آزمایش دادم که نرمال بود. ترشح شیر نداشتم. آخه میگن پرولاکتین حداکثر رنجش باید حدود 100 باشه. نگران شدم یکم.
LH نشانگر چیه؟ مشکلی ایجاد میکنه؟

nazijun نوشته شده:حدود سه سال پیش آزمایش دادم که گفت پرولاکتین توی مرزه
یه سال پیش دوباره آزمایش دادم که نرمال بود. ترشح شیر نداشتم. آخه میگن پرولاکتین حداکثر رنجش باید حدود 100 باشه. نگران شدم یکم.
LH نشانگر چیه؟ مشکلی ایجاد میکنه؟
رنج هر آزمایشگاهی متفاوت است نمی شود یک عدد رو بی هیچ مبنایی، مرز قرار داد.
در مورد lh: ممکن است کمی به نفع تنبلی تخمدان باشد اما تشخیص با درمانگر شماست.
تا 1 ماه پیش از آزمایش ، استفاده از داروی خاصی نظیر سایمتیدین و کلومیفن و لوودوپا و داروهای ضد بارداری و ...و یا عکس برداری هایی که از مواد رادیواکتیو استفاده شود نداشتید؟
كارشناس مامايي فيروز

نه هیچ دارویی مصرف نمی کردم.بعد از این آزمایش برای بارداری اقدام کردم.در زمان تخمک گذاری ولی دقیقا شش روز بعد از اولین اقدام یعنی روز بیست و چهارم پریودم دوباره زودتر از موعد پریود شدم.که نگرانم کرد.دلیل این پریود بی موقع چی میتونه باشه؟

اگر 1 بار باشد و یا سیکلهای بعد فقط 1-2 روز اختلاف داشته باشد بی نظمی تلقی نمی شود اما در حد 4-5 روز : بله ممکن است عدم تعادل هورمونی سبب شده باشد.
در صورت تکرار کوتاه شدن سیکل (اگر در آزمایش اخیرتون نبوده) کم کاری تیروئید و کم خونی باید چک شود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 52 مهمان