میزان مایع امنیوتیک

سلام.خسته نباشید...من هفته وارد هفته 28 حاملگی شدم که طبق اخرین سونوم در 18 بهمن نشان داد حدود 26 هفته و مثبت منفی 1 هفته...اخرین پریودم 10 مردا بوده...خواستم بدونم نرماله که هفتم کمه؟اخه من یه حاملگی ناموفق داشتم که دکولمان شدم و بچمم iugrبود. و دیگه اینکه اندکس مایع رو تو سونو زده 156 سانتیمتر،این مقدار زیاد نیست؟؟؟
با تشکر

Re: میزان مایع امنیوتیک

sahara نوشته شده:سلام.خسته نباشید...من هفته وارد هفته 28 حاملگی شدم که طبق اخرین سونوم در 18 بهمن نشان داد حدود 26 هفته و مثبت منفی 1 هفته...اخرین پریودم 10 مردا بوده...خواستم بدونم نرماله که هفتم کمه؟اخه من یه حاملگی ناموفق داشتم که دکولمان شدم و بچمم iugrبود. و دیگه اینکه اندکس مایع رو تو سونو زده 156 سانتیمتر،این مقدار زیاد نیست؟؟؟
با تشکر
سلام
مشکلی نیستً! در 18 بهمن ما 27 هفته و 1 روز بوده اید.در ثانی با افزایش سن بارداری، سن گزارش شده از سونو با سن مطابق با قاعدگی اختلافش زیاد تر هم می شود. به همین دلیل است که تاریخ زایمان را از سونوی اوایل بارداری مشخص می کنند.
مگر اندکس بالای 25 داشتید عزیزم؟
منظورتون از عددی که تایپ کردید 15 سانتی متر است عزیزم؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام.مرسی از جوابتون.خودم نگرانم که نکنه اندکس مایعم بالا باشه اخه میدونم که از 8 تا 12 نرماله..نه نوشته تو.سونوم 156 میلیمتر،معذرت میخوام اشتباه نوشتم..حالا میزان مایع نرماله؟؟؟
یه چیز دیگه اینکه اگه جنین زیاد تکون بخوره ،مشکلی نیست؟؟نی نی من تو طول روز یا شب فرقی ندارهه،کلا مدام در حال لگد انداختنه...

نه عزیزم فقط زیاد شدن ناگهانی حرکات جنین نیاز به مراجعه دارد .
در مورد مایع آمنیوتیک درست است که اغلب اندکس مایع ها بین 8 تا 12 است اما به خصوص زیر 20 و 3 ماهه ی سوم زیادی مایع و پلی هیدرامینوس تلقی نمی شود
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید از اینکه وقتتونو میگیرم، امروز به دکترم گفتم که بچه خیلی تکون میخوره اما اصلا جدیم نگرفت، میگه خوبه که ، اما خودم خیلی اذیت میشم، اخه من بارداری دوممه و فروردین امسال تو هفته 34 جفتم کنده شد که بچم زنده نموند.هم اینکه تو سونو اخرم بچه 31 هفته بود تشخیص iugrدادند...به خاطر همین تو اون بارداری انقدر تکونو احساس نمیکردم، برای این نگران شدم...امروز حساب کردم تو 10 دقیقه 27 بار تکون خورد ،نظر شما چیه?
من چه کار کنم?خیلی میترسم ازاینکه این بچه هم برام نمونه.
یه دنیا ممنون از جوابهاتون

آمپول تشکیل ریه جنین

سلام ...سال نو مبارک
میخواستم بدونم برای تشکیل ریه جنین که امپول تجویز میشه باید دگزا زد یا بتامتازون? من الان هفته 34 هستم و دکتر زنانم میگه دگزا و کارشناس مامایی که پیشش ویزیت میشم میگه بتامتازون...خلاصه سردر گمم..اصلا نمیدونم چیکار کنم ...به نطر شما کدومو بزنم و در چه هفته ای از بارداری?
لازم به ذکراست که من یکباربارداری ناموفق در هفته 34 داشتم که دکولمان شد...
با تشکر

به طور کل کورتیکواستروئید ها برای پیشگیری از مشکلات تنفسی نوزادان توصیه می شود مثلاً تزريق عضلاني 12 ميلي‌گرم بتامتازون هر 24 ساعت يکبار (دو تزریق)(زیر هفته ی 35 هم تجویز می شود).و دگزا هم طبق دستور خودش.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان