مصرف سایکوتک

سلام خسته نباشید خانم دکتر خواهشا کمک کنید.من2دختر8و2ساله دارم.هفته گذشته بی بی چکم مثبت شد و دوشنبه گذشته بتام250بود.چون بنا به شرایطی که داشتم نمیتوانستم آن را نگه دارم جمعه گذشته 10قرص سایکوتک استفاده کردم9تاشو شیاف ویکی زیرزبانی.ولی فقط مقدار کمی همان موقع لکه بینی داشتم وبعد از آن هم نه درد ونه لکه بینی داشتم.شنبه به سونوگرافی رفتم هیچ اتفاقی براش نیفتاده بود هنوز سرجاش بود.ساک حاملگی به ابعاد10×11میلیمتر دیده شد.fetal poleو yolk sacنمایان شده و سن حاملگی تقریبی5هفته از l.m.p است.در آندکسها تغییرات پاتولوژیک مشاهده نشد.کنترل مجدد پس از یک هفته جهت بررسی رشد امبریو و رویت ضربانات قلب توصیه میشود.سونوگرافیم واژینال بود و ضربان قلب رو نشنید گفت گاهی اوقات بعد از 5هفتگی شنیده میشود.حالا سوال من اینه که اگه جنین زنده بمونه امکان داره که قرص تاثیز نامطلوبی روش بذاره؟و چنانچه ضربان نداشته باشه و یا داشته باشه ولی به خاطر اثرات قرص مجبور به سقط بشم به نظرتون چه کار کنم چه راهی میتونید پیش پام بذارید.ممنون

Re: مصرف سایکوتک

سلام
دوست عزیزم
خدا یکبار دیگه به شما فرصت داده و در واقع خیلی دوستون داشته که نگذاشته این کار اشتباه به نتیجه برسه...
سونوتون نرماله! از 7 هفتگی به بعد ضربان قلب رویت می شود و ...الان جای نگرانی نیست
نگران نباشید ...
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از جوابتون.فقط میخواستم بدونم که این قرصها تاثیری روی جنین داره یا نه.بعضی دکترا میگن داره بعضی هم میگن نداره.توی بعضی سایتانوشته که باعث ناهنجاری های مغزی یا نقص عضو یا نابینایی جنین میشه.میخواستم بدونم شما اطلاعی دارید.ممنون

بیشترین عارضه ی این داروها سقط جنین است و خداروشکر شما از این مرحله گذشته اید و ...
عوارض دیگری که برای این دارو ذکر می شود عوارضی ست که جنبه ی آماری در کل دنیا دارد و احتمال سالم بودن جنین همچنان زیاد است.
چه کار اضافه ای باید کرد؟ غربالگری های دوران بارداری را کامل انجام دهید(سونو و آزمایش های 3 ماه ی اول و دوم و نیز سونوی 3 بعدی)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان