shirazi_so نوشته شده:سلام کارشناس گرامی
من بسیار تمایلم کم شده و این موضوع من رو خیلی توفکر برده که ایا ممکنه بعد از زیامانم هم سرد شده باشم. چه کار باید بکنم. منم دخول نداشتم یعنی همسرم هم همین رو میخواد که دخول نباشه که احیانا به جنین اسیب نرسه .اما به غیر از دخول ارضا شدم منتها زیاد تمایل ندارم حتی در مواقعی که همسرم تمایل داره من تمایل ندارم .ممکنه بعد 4 ماه بهتر بشم؟
لطفا راهنمایی ام کنید.
سوگل جان! تمایلات جنسی در بارداری (همانند دوران غیر بارداری) بیش از مسائل جسمی به فاکتورهای فکری بستگی دارد. در نتیجه هیچ عاملی بیشتر از اصلاح تفکر خودتون و همسرتون به بهبود این وضعیت کمک نمی کند. به عیارتی مادام که زوج احتمال رسیدن آسیب به جنینشان را در نزدیکی بدهند هرگز نمی توانند میل طبیعی داشته باشند (بدیهی ست که از نظر علم سکسولوژی اثرات این کم شدن میل و در نتیجه کم بودن رابطه، روی رابطه ی جنسی و تمایلان آن پس از بارداری و چه بسا در کل دوران زندگی مشترک ؛ پابرجا خواهد ماند)
و توصیه می شود زوج در کنار نگرانی غیر علمی شون برای سلامت جنین؛ کمی نگران بحرانی که از نظر علمی حتماً رابطه ی جنسی شون رو در آینده تهدید می کنه ؛ باشند.
دوران قطع یا توقف رابطه جنسی از نظر علم سکسولوزی تا آنجا می تواند روی شدت میل در آینده تاثیر گذار باشد که همیشه مشاوران خانواده، به زنان توصیه ی اکید می کنند که چنانچه با همسرتون از نظر روابط غیر جنسی ، کاری یا ... مشکل داشتید به هیچ عنوان از قطع رابطه ی جنسی به عنوان وسیله ی جبران این ناراحتی استفاده کنید !!(حتی برای 3-4 روز) چراکه در ابتدا تظاهر به بی میلی می کنید تا ناراحتی که از همسرتون در دل شماست را با این ممنوعیت برای او؛ جبران کنید! اما پس از گذشت چند روز یا تکرار این حربه ، دیگر خود به خود بدون اینکه متوجه شوید میل قدیم را نخواهید داشت(هم شما و هم همسرتون)
این مثال با مورد شما فرق می کند اما از این جهت عرض کردم که بدانید منع بی دلیل حتی 4 روز ی این رابطه مورد انزجار علمی ست چه رسد به خدای ناکرده 9 ماه
(مگر اینکه واقعاً از نظر علم زنان مامایی ، زوج در بارداری ممنوعیت رابطه داشته باشند که در این صورت از قانون بالا مستثنا هستند)
كارشناس مامايي فيروز

سلام آیا پیاده روی اگه باردار باشم ضرر داره؟ یا سر پا ایستادن وقتی میهمان میاد وآشپزی کردن؟؟؟
ولایت علی ابن ابی طالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

سلام در حد نرمال ایستادن مشکلی ندارد اما کار مادر نباید کاری باشد که دائما ایستاده باشد.
همینطور نشستن های طولانی (مادر یا باید راه برود یا لم دهد مدل نشستن پشت میز به مدت طولانی به صلاح نیست.
پیاده روی تحت نظر درمانگر با سنجش وضعیت بارداری، مجوزش داده می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر عزیز ممنونم از پاسختان ولی ببخشید درست متوجه نشدم.. یعنی دخول به طور کامل صورت بگیرد بلا مانع است فقط نباید ضربه شدید وارد شود درسته!!
سوال دیگرم نیز این است منظورتان از پوزیشین ها به چه طریق باید باشد که به شکم صدمه وارد نکند!!
یا امام رضا..
تو که آخر گره رو وا میکنی!
پس چرا امروز و فردا میکنی!

کارشناس گرامی ممنون از پاسخگویی تون اما من درسته که تا به حال نزدیکی نئداشتم اما به روش دوران نامزدی ارضا شدم فقط کمی دیرتر از زمان انتظار بوده و با اینکه میدونم نزدیکی در موئاقع حساس اسیب پذیر هست اما خودم و همسرم تصمیم گرفتیم تا زیمان مشخص نشدن قلب به این روش بسنده کنیم .
با تشکر
در ناامیدی بسی امید هست
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 65 مهمان