سلام
دوست عزیز! برخلاف تخمک، عمر اسپرم زیاد است و طبق منابع حتی تا 4-7 روز بعد از مقاربت در مخاط دهانه ی رحم یافت می شود و بنابر این حداقل تا 48 ساعت و حداکثر تا 4 روز بعد از نزدیکی در صورت تخمک گذاری، امکان لقاح وجود دارد.(البته برای افزایش احتمال باروری ما روی 48 ساعت آن حساب می کنیم )
و از آنجایی که عمر تخمک کم است و نهایتاً 1 روز می باشد به قصد بارداری نزدیکی باید از 2 روز پیش از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری و نهایتاً روز پس از آن صورت گیرد.
اما در مورد سوال دوم: افزایش وزن معناداری در ارتباط با نزدیکی وجود ندارد...
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 2 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.

كارشناس مامايي فيروز

سلام
یه سوال دیگه هم دارم که اگه لطف کنین جوابش رو بدین ممنون میشم .
اینکه آیا امکان پریود شدن یه زن باردار هم وجود داره ؟ و اگه جواب مثبته حداکثر تا چند ماهگی این اتفاق میوفته ؟

سلام دوست خوبم (من قبلا با اسم مستانه مزاحم شما می شدم ) یه سوال داشتم:
من این ماه با دو روز تاخیرپریود شدم و البته ÷ریودم هیچ شباهتی به قبل نداره خیلی کم و سیاه شده با توجه به این که دکترم به دلیل بزرگ و حساس شدن تخمدانها داروهای منو قطع کردن ممکنه این نوع خونریزی از عوارض کلومیفن و استرومارین باشه ؟ آیا این نگران کنندست ؟
ممنون از اینکه با حوصله پاسخ میدین 8)

سلام
دوست عزیز با قطع داروهای هورمونی خیلی رایج است که تغییراتی در الگوی قبلی قاعدگی بروز کند. اما تشخیص با درمانگر شماست. چراکه از طرفی با مواجه شدن با یک قاعدگی بسیار اندک اولین اقدام باید مطمئن شدن از عدم بارداری باشد.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز سلام من دیروز رفتم پیش یک دکتر جدید بهم گفت تشخیص دکترت و داروهایی که بهت داده صد در صد غلط بوده و با داروهایی که مصرف کردی بارداریت خیلی عقب می افته برام قرص ویتامین ای . امگا 3 . و اسپیرونولاکتون 25 نوشته من خیلی نگرانم باید حرف کدومو باور کنم تورو خدا کمکم کنید . :cry:

سلام . من بازم پیش دکتر دیگه ای رفتم بهم متفورمین داد و یک سری آزمایش نوشت در ضمن برای شوهرم تست اسپرم نوشت . می خوام به این دکتر اعتماد کنم و درمانش رو انجام بدم نظر شما چیه ؟

سلام
دوست عزیز! مسلماً درمانی که از سوی دو پزشک بالینی متفاوت تجویز می شود به صورت غیر بالینی و مجازی نمی وشد بر هیچ کدام از انها صحت گذاشت اما در چنین مواقعی بهترین اقدام ، انتخاب یک پزشک حاذق است که پس از این باید به او اعتماد کرد و وگرنه عزیزم اگر 10 پزشک هم تعویض کنید در کمل تعجب درمانهای متفاوت می گیرید.
از نظر من بهترین اقدام آنالیز اسپرم است که قبل از تحمیل هرگونه درمانی به مادر باید انجام شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 10 روز بریودم عقب افتده ولی تست بی بی چک من منفی بود در ضمن جلو گیری هم معمولا طبیعی و بدون استفاده از وسایل مربوطه هست و الان 1ساله ازدواج کردم حالا به نظر شما علت ایت تاخیر چیه؟؟؟

سلام
مونای عزیز اگر این تاخیر بی سابقه است حتماً با آزمایش خون مطمئن شوید چراکه بی بیچک بسیاری از بارداری ها را تشخیص نمی دهد.
اما اگر ساقبه داشته در صورت بود بارداری باید به دنبال علت آن باشید.
كارشناس مامايي فيروز

پريود من منظمه شايد 1 يا 2 روز جلو بيفته اما براي اولين باره که 3 روز به تاخير افتاده
لطفا راهنمايي کنيد
من علايم خاصي ندارم يه مقدار کمرم درد ميکنه يه کمي هم حالت تهوع دارم
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 32 مهمان