یه سواله فوری دارم.....................

با سلام
قبل از هر چیز اگه احیانن سوالم تکراریه معذرت می خوام چون هر چقدر گشتم مشابه سوالی که داشتم پیدا نکردم
من23 سالم هست و تقریبا 8 روز هست که لکه بینی دارم درست چند روز قبل از شروع پریودیم!!در ضمن همه اینها با یک کیفیت نبوده ولی در کل نسلت به پریودیم خیلی کمتر هست
من و نامزدم برای پیشگیری از روش منقطع استفاده می کنیم البته گاهی که نزدیکی مشکوک داشته باشیم از روش اورژانسی هم کمک می گیریم
قبلا هم گاهی اینطور میشدم ولی همیشه اینجوری نیست الان بابت این قضیه خیلی استرس دارم و نمی دونم باید چه کار کنم ...
چند تا سوال دارم:
اول اینکه آیا امکانش هست که باردار باشم.چون جایی خوندم لکه بینی ناشی از لانه گزینی حداکثر 1 یا 2 روز هست و اگه مربوط به این قضیه نیست من باید منتظر پریودی باشم یا اینکه تا دوره بعد خونریزی ندارم؟
در طول این مدت 5 بار از بی بی تست استفاده کردم و هر 5 بار منفی بود بدون تکرار تست آیااستفاده از این تستها با شرایطی که گفتم زود انجام شده و باید منتظر بمونم تا جواب درست بگیرم؟
در طی یک سال یا یک ماه حداکثر چند بار مجاز به استفاده از روشهای اورژانسی هستیم؟
من نمی دونم اگه حامله باشم باید چه کار کنم آیا دارو یا چیزی هست که از ادامه بارداری تخمک جلوگیری کنه؟

سلام
دوست عزیز! در موارد خونریزیی غیر طبیعی رحمی اولین شکی که باید از نظر علمی بکنیم شک به حاملگی ست و در تشخیص آن هم بی بی چک اولاً دقت کمی دارد(بسیاری از بارداری ها را تشخیص نمی دهد) ثانیاً باید 1 هفته پس از موعد قاعدگی از آن استفاده کرد و نه زودتر!
همانطور که خودتون هم می دونید 8 روز برای خونریزی لانه گزینی زیاد است اما با این حال از نظر علمی اول باید احتمال حاملگی را رد کنیم و اگر نبود بررسی کنیم که چه علت این لکه بینی مابین سیکل رخ داده و یا اگر قاعدگی رخ نداد بررسی کنیم که چرا الگوی قاعدگی شما به این شکل تغییر بافته(یکسری علل طبی می توانند حجم خونریزی را کم کنند)
اما شما دوست عزیز چه کنید؟
تا موعد قاعدگی صبر میکنید و چنانچه قاعدگی رخ نداد و لااقل 4 روز تاخیر داشتید یک مراجعه بالینی انجام میدهید و با آزمایش خون چک می کنید.
در صورت مثبت بودن( که البته امیدورام طبق خواسته تون این مورد نباشد) هیچ روشی رو پیشنهاد نمی کنم تنها راه شرعی و عرفی همان روش اورژانس است که پیش از لقاح اسپرم و تخمک وارد عمل می شود کهمسلماً شما الان از موعد استفاده از آن گذشته اید.
در صورتیکه هم که قاعدگی رخ داد باز نیاز به بررسی مشکل طبی ست که چرا این خونریزی مابین سیکل رخ داده است؟
یک نکته:گاهاً به دنبال استفاده از روش اورژانس بی نظمی اندکی در قاعدگی رخ می دهد نشیر تاخیر یا جلو افتادن قاعدگی با تغییر الگوی آن اما اینکه قاعدگی شما را کلاً به یک لکه بینی 8 روزه تبدیل کرده باشد بعید است)
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ممنون از شما امروز دیگه پیش متخصص رفتم و اون هم همین حرفهای شما رو زد با این تفاوت که ایشون گفتن به احتمال خیلی زیاد مربوط به استفاده نامنظم از روش اورژانسی و استرس هست
ولی مشابه حرفهایی که شما گفتین یه تست بارداری برای چند روز بعد از موعد قاعدگی پیش نهاد کردن
در ضمن ممنون می شم اگه فقط بگین آیا روشهای سالم و مطمئن در دسترسی توی این مرحله برای جلوگیری از ادامه روند رشد جنین هست؟

سلام دوباره!
در مورد روش اورژانس به خاطر داشته باشید که حدااکثر دفعات مجاز استفاده از روش اورژلنس در هر سیکل قاعدگی فقط 1 بار است و تاکید می کنم که این ورش باید در حداقل دفعات ممکن در طول دوران باروری یک زن استفاده گردد و هزگز نباید با تکیه بر آن، در اتخاذ روش پیشگیری مطمئن تاخیر انداخت!
روش پیشگیری از نوع نزدیکی منقطع هم 24% احتمال شکست دارد و در شرایط شما اصلاً روش مطمئنی نیست. پس چنانچه باردار نبودید، حتماًسرایعاً روش مطمئنی اتخاذ کنید.
در مورد روشی که درخواست کردید به هیچ وجه مایل نیستم در این زمینه راهنمائی برسونم و پیشنهادم به شما دوست عزیز اینه که راهی رو انتخاب کنید که بتونید برای پیشبردش از خدا کمک و دلگرمی بخواهید.
دوست عزیز! امیدورام که اصلاً بارداری به طور کل منفی باشد اما در این امتحان زیبا عمل کردن از آن شماست!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام من 15 فروردين رابطه داشتم البته من باكره ام ودخول كامل نبود ومني روشكمم ريخت دوروزبعدپريودشدم بعده پريود 2سري قرصه مدركسي پروژستون خوردم هر2سري پريودشدم وبعدشم خودم پريودشدم 10روزجلوانداختم البته قبله رابطه ام پريودم نامنظم بود ازمايشه بتاهم دادم منفي بود بيبي چكم منفي بود 2ماه بعده رابطه سونورفتم واسه كيست اماهيچي نداشتم ممكنه باچندبارپريوديم باردارباشم اخه بعضياميگن ميشه توروخداكمك كنيددارم ميميرم ازاسترس اخه مگه لكه بيني ميبينن حاملها نه پريود مگه نه؟من ممكنه باردارباشم

با سلام
دوست عزیز! گاهی و با شیوع کم افرادی را داریم که تا 2-3 سیکل در زمان قاعدگی شان پریود میشوند اما این قاعدگی الگویی متفاوت از قاعدگی های دیگردارد و بیشتر به صورت لکه بینی ست.
تشخیص قطعی بارداری فقط با آزمایش خون است اگر آزمایش دادید و منفی بوده است و پریودهای شما مثل همیشه است فعلاً نکته ای به نفع بارداری وجود ندارد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

باعرضه سلام مجدد ببخشيدامكان داره كسي قرصه مدركسي بخوره پريودبشه بازحامله باشه اخه دكترگفت اگه حامله باشي بعده مصرفه قرصها پريودنميشي واسه همينه توحاملگي قرصهاروميدن تاجلويه سقطوبگيره اخه خواهره خودمم حاملست مصرف ميكنه اماپريود نميشه امامن بعده مصرفه قرصها هرسري پريودميشم ممكنه حامله باشم ببخشيداخه نگرانم
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 38 مهمان