بارداری و پریود

سلام خانم دکتر من 23 سالمه الان نزدیک به 7 یا 8 ماه اقدام به بارداری کردم و دکتر بهم قرص می ده، الان نزدیک به دو سه ماه وقتی پریود می شم خون ریزیم 2 روز یا 3 روز اول هستش و تا روز 7 پاک پاکم، در صورتی که قبلا اینگونه نبودم و تا روز 6 خونریزی داشتم. می خواستم بدونم علتش چپیست و در ضمن قرص های بارداری به نام نتنازول به مدت 3 دوره، فولیک سید به مدت 7یا 8 ماه، دوفاستون به مدت 3 دوره استفاده کردم و هنوزم باردار نشدم در صورتی که هم سونو گرافی دارم و هم آزمایش هایی که مربوز به قبل بارداری و خدارو شکر هیچ مشکلی نداشتم ولی هنوز باردار نشدم اگه امکان داره در مورد این مسئله هم توضیح بدید چرا باردار نمی شم. با تشکر زهره هاشمی

Re: بارداری و پریود

سلام
من یک ماه قبل آی وی اف داشتم و اکنون مدتی است لکه بینی دارم و تحت نظر پزشک
امروز لخته خون بدون درد دفع کردم و نگرانم
آیا چنین سقط شده؟
با اینکه 4 هفته از آی وی اف میگذره آزمایش بتام 1250 بود آیا طبیعیه در صورتی که 8 روز قبل 450 بود

جالبه امروز یه آزمایشگاه دیگه بتا دادم رقمش 36000 بود ! الان نگران لخته دفع شده هستم
ایا جواب آزمایش امروز کافی است یا باید باز تکرار کنم ببینم سطح هورمون تغییر میکنه یا نه
آیا ممکن سطح هورمون 36000 در اثر استفاده از شیاف سیکلوژست روزی سه بار باشد؟ یا این سطح هورمون فقط بابت بارداری است.
یعنی آزمایشگاه قبلی اشتباه کرده ؟
لطفا را هنمایی کنید
هنوز کسی جوابم را نداده
امروز سونو کردم و همه چیز طبیعیه و جنین قلب داره
ولب بار لخته دفع می کنم و می ترسم
ممکنه از دهانه رحم باشه؟
لطفا جواب دهید.

ممنون از راهنماییتان

هاشمی نوشته شده:سلام خانم دکتر من 23 سالمه الان نزدیک به 7 یا 8 ماه اقدام به بارداری کردم و دکتر بهم قرص می ده، الان نزدیک به دو سه ماه وقتی پریود می شم خون ریزیم 2 روز یا 3 روز اول هستش و تا روز 7 پاک پاکم، در صورتی که قبلا اینگونه نبودم و تا روز 6 خونریزی داشتم. می خواستم بدونم علتش چپیست و در ضمن قرص های بارداری به نام نتنازول به مدت 3 دوره، فولیک سید به مدت 7یا 8 ماه، دوفاستون به مدت 3 دوره استفاده کردم و هنوزم باردار نشدم در صورتی که هم سونو گرافی دارم و هم آزمایش هایی که مربوز به قبل بارداری و خدارو شکر هیچ مشکلی نداشتم ولی هنوز باردار نشدم اگه امکان داره در مورد این مسئله هم توضیح بدید چرا باردار نمی شم. با تشکر زهره هاشمی
سلام
دوست عزیزم با توجه به گذشت 7-8 ماه و شروع درمان برای خود شما، حتما آزمایش اسپرم داده اند همسرتون ؟درسته؟
كارشناس مامايي فيروز

خیر عزیزم شیاف به تیتر بتا اثری ندارد . چون فقط پروژسترون است .
احتمال خطای آزمایش هست یعنی به واقع شاهد بوده ایم...
اگر سونو طبیعی ست دیگر نگران نباشید! لکه بینی و خونریزی درست است که از فاکتورهای تهدید به سقط محسوب می شود اما بارها بارداری هایی با وجود این دوفاکتور به سلامت به انتها رسیده اند شما شیاف و استراحت رو داشته باشید و نیز با سونو از سلامت وضع بارداری و رشد جنین مطلع شوید ! اما در صورت ادامه خونریزی مراجعه مجدد لازم است . شاید داروی دیگری نیز لازم باشد.
در مورد سوالتون در مورد اینکه آیا خونریزی ممکن است ازداخل رحم نباشید و به زخم یا ضایعه روی دهانه ی رحم مربوط باشد: معاینه لازم است
كارشناس مامايي فيروز

هاشمی نوشته شده:سلام نه همسرم ازمایش نداده خودم هم به دکترم پیشنهاد دادم که بره ولی با چندتا سوال ساده گفت لازم نیست
سلام مجدد
دوست عزیزم از ضروری ترین اقدامات است یعنی یا زوج تا 1 سال هیچ اقدامی نمی کنند و صبر می کنند تا بعد آن اقدامات شروع شود یا اینکه هر زمانی زودتر از آن اگر قرار بر شروع پیگیری بود؛ اولین قدم!(در تمام منابع علمی) آنالیر اسپرم است.
و با هیچ شرح حال و ... نمی توان سلامت اسپرمهای مرد را تضمین کرد و فقط باید آزمایش دهند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیزم تجربه ثابت کرده حتی در کسانی که سک کاملا منظم دارند ممکن است 1 سیکل حتی 1 هته تاخیر داشته باشند. اما در هر صورت از اونجایی که زیر 1 هفته تاخیر بی بی چک منفی کاذب هم دارد ؛هنوز احتمال بارداری هست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تشخیص بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 41 مهمان