آیا تابحال در سالنهای زیبایی لیزر موهای زائد انجام دادید؟

#1
بهتر است لیزر موهای زائد را در سالن های آرایشی حتی در صورتی که نرخ آنها ارزان تر از کلینیک های تخصصی باشد؛ انجام ندهید. چون در این صورت خودتان را در معرض خطر سوختگی ناشی از لیزر مو قرار می دهید.
 حتی انجام لیزر مو در خانه با استفاده از دستگاه های لیزر موی خانگی، شما را در معرض ریسک سوختگی جزئی و شدید قرار می دهد.
 چون لیزر موهای زائد نه تنها به علت اینکه پوستی لطیف و نرم را را به شما هدیه می دهد؛ محبوبیت پیدا کرده بلکه چون از رشد مجدد موهای زائد تقریبا به طور دائمی جلوگیری می کند؛ استقبال گسترده ای از آن شده است.
 چنانچه در اثر خطای تکنسین لیزر دچار سوختگی شدید حتماً باید مراقبت ها و احتیاط های لازم را پیش از ادامه جلسات لیزر مو رعایت کنی.د
 سوختگی شدید یا جزئی در اثر لیزر مو اصلا طبیعی نیست و در صورتی که چنین عارضه ای را مشاهده کردید می توانید از تکنسین لیزر شکایت کنید و غرامت درمان سوختگی خود را دریافت نمایید.
 انواع سوختگی بعد از لیزر موهای زائد 
 سوختگی خفیف :
 سوختگی خفیف درجه 1 پوست بعد از لیزر جز عوارض کوتاه مدت لیزر موهای زائد می باشد و در صورت ایجاد این اتفاق و برای درمان سوزش و قرمزی آن فرد می تواند از کمپرس های آب سرد و پماد زینک اکساید استفاده نماید.
 بعد از مراقبت ها این عارضه در حدود 3 الی 10 روز از بین خواهد رفت.
 تاول پوست :
 این عارضه شایع نبوده و به دنبال تیرگی پوست بر اثر لیزر موهای زائد  ایجاد می شود و در صورت مراقبت مناسب طی یک الی دو هفته بهبود خواهد یافت.
 برای درمان تاول و زخم می توانید از پمادهای آنتی بیوتیک استفاده نمایید.
 سوختگی درجه 1 :
 به سوختگی درجه 1 سوختگی سوپرفیشال نیز گفته می شود، این سوختگی می تواند تاثیرات منفی بر روی لایه های اولی پوست شما بگذارد.
 علائم سوختگی درجه 1 به راحتی قابل تشخیص می باشد، این علائم شامل تورم و درد ناحیه لیزر شده نیز می باشد. اگر این سوختگی در سطح وسیعی اتفاق بیفتد و درد زیادی داشته باشد باید بلافاصله مصرف دارو را شروع کنید تا سوختگی بهبود و درد شما تسکین پیدا کند.


ارسال پست

بازگشت به “ساير موارد”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان