تفسیر نتیجه سونوگرافی

سلام خدمت کارشناس محترم و عزیز سایت.
من طبق محاسباتی که دکتر و خود شما برام انجام دادین امروز وارد 30 هفتگی شدم و برای سونو رفتم.
دکتر سونوگرافی بعد از اندازه سر بچه گفت توی 32 هفتگی هستم و ممکنه بچه سرش بزرگ باشه 8O 8O
بعد دور شکم رو اندازه گرفت و گفت توی 29 هفتگی هستم 8O 8O
و در آخر گفت که دستگاه میانگین تاریخ ها رو میده و گفت که 30 هفته و 6 روزه هستم 8O 8O
روی عکس سونو هم این موارد رو نوشته :
bpd 79.5mm
ga 32w0d
hc 289.8mm
ga 32w0d

چد تا سوال داشتم از خدمتتون.
با این تاریخ هایی که سونوگرافی بهم گفته تاریخ زایمانم رو چه طوری باید محاسبه کنم؟
دکتر تاریخ زایمانم رو زده 20 شهریور و یه سونوگرافی دقیق هم توی عید تو شهر خودم انجام دادم که اون گفت 16 شهریور.
حالا باید کدوم تاریخ رو در نظر بگیرم؟
چون من می خوام برای زایمانم برم شهر خودم می خواستم بدونم چطوری باید حساب کنم؟ :roll: :roll:

وزن بچه رو هم گفت 1510 گرم.
قدش رو که پرسیدم گفت قد بچه رو نمیشه الان اندازه گرفت.
وزن بچه ام نرماله؟ :roll: :roll:

Re: تفسیر نتیجه سونوگرافی

سلام
سونوهای این هفته ها برای تخمین سن جنین و تاریخ زایمان از نظر علمی به کار نمی آیند و سونوی زیر 13 هفته و پریود منظم به این کار می آیند.
من تاریخی که به شما گفته بودم از روی سونوی سن پایین بود یا پریودتون؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز.
شما تاریخی برای زایمان برای من نگفتید.
ولی من همون اوایل بارداری که رفتم پیش دکتر برام تاریخ زد 20 شهریور.
اولین روز آخرین قاعدگی من 13 آذر 92 بوده.
دکتری که من میرم پیشش تو مطبش دستگاه سونو داره و هر دفعه که میرم سونو انجام میده.
اولین سونو کاملی که من انجام دادم برای تست غربالگری بود.

اگر منظورتون غربالگری 3 ماه ی اول و NTست سنی که در آن ذکر می شود به دلیل اینکه حدود همان 12 هفته است ، برای تخمین سن ارزشمند است، از روی قاعدگی تون هم: 20 شهریور می شود تاریخ زایمانتون . البته بدیهی ست که ممکن اشت از 2 هفته قبل از آن هم در زایمان شروع شود .و شما از ابتدای شهریور آماده باشید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام به زهرا خانومی
عزیزم این تاریخ 20 شهریور تو 40 هفته تمامی ( از روی آخرین قاعدگی ) ولی از 38 هفته به بعد هر لحظه ممکنه درد زایمان بیاد سراغت. اگه میخوای طبیعی زایمان کنی و منتظر درد شیرین زایمان بمونی و سزارین نشی به نظرم از همون اوایل شهریور باید منتظر باشی و اگه میخوای بری شهرت هفته اول شهریور مناسبتره البته حتما حتما از دکتری که اینجا پیشش میری مشورت بگیر عزیزم و اول و آخر همه به خدای بزرگ توکل کن تا آنچه به صلاحت و ضامن سلامتی تو و نینی نازت هست برات رقم بزنه انشاالله... دلت رو از استرس خالی کن و بسپر دست خودش :D
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام کارشناس عزیز.
ممنون بابت پاسخ سوالات قبلم.
من امروز رفتم پیش دکتر، کترم داره از این شهر میره و قرار شده منو معرفی کنه به یه دکتر دیگه :( :(
وقتی ازش راجع به تاریخ رفتنم به اراک پرسیدم گفت 15 مرداد باید بری اراک :roll: :roll:
من 25 تیر ماه وارد 32 هفتگی میشم، به نظر شما 15 مرداد برای رفتن زود نیست؟ :roll:
خدا رو شکر شرایطم خوبه و هیچ مشکلی ندارم.
اگر شما بخواید برام یه تاریخی رو برای رفتن مشخص کنید چه تاریخی رو پیشنهاد می دید که هم ریسکش کمتر باشه هم مشکلی برام پیش نیاد؟ :roll: :roll:

راستش رو بخواهید عزیزم ! ما کلاً از 7 ماهگی به بالا توصیه به سفر نمی کنیم. و ریسک کم سفر در بارداری بین 3 تا 7 ماه است.
پس اگر قرار باشد ناچار باشیم لااقل به مادر می گوییم که در اولین فرصتی که از دستش بر می آید سفر کند (بدیهی ست که باید قبل از 36 هفته صورت بگیرد.)
كارشناس مامايي فيروز

سلام و برای چندمین بار ممنون.
من قرار شده برای 20 مرداد بلیط هواپیما بگیرم. فکر می کنم 20 مرداد من 35 هفته و 6 روزه هستم.
یعضی از اطرافیان میگن که پرواز برای جنین خوب نیست هم رو مغزش تأثیر می ذاره هم روی شنواییش. :roll: :roll: :roll:
من به خاطر این سفری که دارم به شدت دچار افسردگی و ناراحتی روحی و فکری شدم طوری که با کوچکترین حرف یا فکری به شدت گریه می کنم :( :( :(
به نظر شما برای بهتر شدن روحیه ام چکار کنم؟ :( :(
ارسال پست

بازگشت به “كودك بيمار و مراقبت بهداشتي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان