اسيد رفلاكس و ترس و لرزش نوزاد در خواب

سلام
من يه پسر 7ماهه دارم كه از بدوتولد دچار اسيد رفلاكس نسبتا شديده و ناراحتي هاي زيادي رو تحمل مي كنه خواهش مي كنم راهنمايم كنيد.
1. از همون ابتدا وقتي روي زمين ميذاشتمش شديدا دست ها و پاهاش رو تكون مي داد كه تا همين الان هم اين كارو انجام ميده و حالا كه ياد گرفته سرشو از روي بالش بلند كنه اين كار هم به دست و پا زدن اضافه شده (وقتي به پشت مي خوابونمش سرشو از روي بالش بلند ميكنه محكم دوباره مي كوبه رو بالش) زماني هم كه به شكم ميذارمش رو زمين اصلا ثابت نمي مونه و دايم قل مي زنه.
2. من معمولا بعد از هر وعده 40-45 دقيقه روي شونم و توي بغلم نگهش مي دارم كه بالا نياره و سكسكه نكنه كه از 2 ماه قبل تا الان بهتر شده ولي خيلي بد و كم مي خوابه وقتي حتي يه آروغ كوچيك داشته باشه خيلي بد و بريده بريده نفس مي كشه چشماش نيمه باز مي مونه و دائم پلك مي زنه و با كوچيك ترين صدا مثل صداي تايپ كردن از خواب مي پره.
3. 3 ماهه كه فقط توي خواب شير مي خوره(به خاطر اسيد رفلاكسش مجبور شدم از شيشه شير استفاده كنم ديگه سينه نمي گيره) از يك ماه پيش ديگه تو خوابم شير نمي خوره فقط روزي يك يا دو بار كه هر بار هم بين 1 تا 2.5 ميلي ليتر شير مي خوره چون همين كه يه آروغ كوچيك ايجاد بشه از شير خوردن دست مي كشه وقتي بيداره من مجبورم كلي براش آهنگ بزارم تا حواسش به اون جلب بشه بعد با سرنك بهش غذا بدم (rice cereal+ شير خشك البته يه كم فقط rice cereal اضافه مي كنم كه خيلي رقيق نباشه) تازه كلي هم وسطش نق مي زنه كه نشون بده نمي خواد بخوره. اما من به زور بهش ميدم آخه 2 ماه قبل كه اين كارو نمي كردم قد و وزنش ثابت مونده بود.
4.خيلي مي ترسه از بيشترين چيزي كه مي ترسه آب و صداي آبه مثلا موقع عوض كردنش گاهي مجبور ميشم كمر به پايينشو زير شير آب بگيرم (توي حمام) شديدا دست و پا ميزنه چشماش گرد ميشه ضربان قلبش خيلي زياد ميشه يا وقتي مي خوام صورتشو با حوله تميز كنم يا وقتي توي آشپزخونه وقتي بغلش كرفتم تا شير آب رو باز مي كنم خيلي شديد دست ها و پاهاشو تكون ميده طوري كه گاهي كنترلش برام سخت ميشه.
5.بعد از همه اين مشكلات يه مشكل جديد هم اضافه شد. 2ماه قبل داشتم از خيابون رد ميشدم كه ماشين از پشت زد به كمرم(ضربه شديد نبود) و پسرم كه بغلم بود از دستم افتاد نفهميدم چي شد فقط ديدم كه با شكم و صورت روي زمين افتاده و خيلي وحشتناك داره گريه مي كنه فوري رفتيم بيمارستان اونجا چكش كردن از بدنش و سرش ايكس-ري گرفتن و گفتن كه خدارو شكر مشكلي نداره ولي اون روز و اون شب خيلي گريه كرد از همه چيز مي ترسيد مثلا وقتي شوهرم داشت شكايت مي كرد كه چرا اين اتفاق افتاده از پدرش مي ترسيد و شديد گريه مي كرد از هر صداي بلندي مي ترسيد.
6.فرداي اون روز وقتي داشتم مي خوابوندمش همين كه تازه خوابش برده بود و هنوز توي بغلم بود احساس كردم داره مي لرزه 2بار هر دفعه 3-4 ثانيه با فاصله 1-2 دقيقه كه برديمش بيمارستان ازش اي اي جي گرفتن گفتن بازم خدارو شكر چيزي نشون نداده. بعد از اون ماجرا خيلي بيشتر از قبل مي ترسه مثلا از صداي آژير آمبولانس و آتش نشاني ميزنه زير گريه و از هر جايي مثل بيمارستان وحشت داره مثلا براي واكسن 6 ماهگي كه برده بوديمش از همون اول شديد گريه مي كرد بعد از واكسنش تقريبا نيم ساعت بي وقفه گريه مي كرد تمام تنش و لباساش از عرق خيس خيس شده بود و آخر گريش داشت مي لرزيد كه از ناافتاد و خوابش برد حتي توي خواب هم مي خواست گريه كنه. موضوع خيلي مهمي كه منو نگران كرده اينه 3 هفته قبل تازه توي بغلم خوابش برده بود كه يه ماشين با صداي نسبتا بلند از بيرون رد شد اين دفعه كاملا احساس كردم سرش و شونه هاش مي لرزيد 3-4 ثانيه طول كشيد كه صداش زدم و قطع شد. 2بار ديگه هم شبيه اين داستان اتفاق افتاد يعني دقيقا زماني كه تازه خوابش برد با صداي بلند 3-4 ثانيه لرزيد كه صداش زدم و قطع شد(البته دقيق نمي دونم به خاطر صدا زدن منه يا خودش تموم ميشه چون از خواب بيدار نميشه) بار دوم 5روز پيش و سومين بار امروز.

خواهش مي كنم راهنماييم كنيد دارم از نگراني ديوونه مي شم ممنونم

Re: اسيد رفلاكس و ترس و لرزش نوزاد در خواب

سلام
خوبی عزیزم؟
آیا پسرتو پیش دکتر بردی؟
من احساس میکنم این حالتهای پسرت نشات گرفته از حالتهای روحی خودت تو دوره بارداری باشه
حتما حضوری پیش درمانگر برو و بذار پسرت معاینه بشه متخصص با معاینه بالینی بهتر کمکت میکنه.
بنطظر من زودتر از اینا باید اقدام میکردی
انشاءالله مشکلت حل بشه
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد
ارسال پست

بازگشت به “كودك بيمار و مراقبت بهداشتي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان