رابطه پوشک کامل و پرانتزی شدن پا

سلام خانم کارشناس و مامانا

من برای دخترم پوشک کامل مای بیبی استفاده میکنم،پاهاش حالت پرانتزی داره به نظرخودم طبیعیه و همه نوزادا اینطوری هستن ولی بعضی از نزدیکان میگن پوشک کامل باعث شده اینطوری بشه و اگه پوشکش کنم بدترمیشه.
به من پیشنهاد دادن تا مثل قدیمیا با کهنه بهداشتی پوشکش کنم چون میگن فاصله کمتری بین پاهای دخترم میندازه.
نظر شماچیه؟
شمابرای بچه هاتون چی مصرف میکنید؟

نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..

Re: رابطه پوشک کامل و پرانتزی شدن پا

عزیزم سلام
برای پسرم یکسال و نیمه که پوشک کامل مولفیکس استفاده میکنم و پاهاش پرانتزی نیست.
قبل از راه افتادنشون آدم احساس میکنه که پاشون انحنا داره ولی بعد که راه میوفتن به مرور خوب میشه نگران نباش
البته وقتی پاش رو زمین میذاری پنجه های پا باید به سمت بیرون باشن نه به داخل اگه اینطوریه یعنی به سمت بیرون قرار میگیره طبیعیه و اگه نه با دکترش مشورت کن پریا جون
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام صبا جوون.
ممنونم ازت که جوابمو دادی.
الان سرپا گرفتمش وخودش پاهاشو که گذاشت زمین پنجه پاش رو درست گذاشت اصلابه سمت داخل نبود.
به نظرخودمم پاش پرانتزی نیست زیاد فقط حدود2انگشت ساق پاش ازهم فاصله داره.
چون میدونن رو ملیکاحساسم هربارکه میان ی عیب میذارن روش و میرن فقط نگرانی برای من میارن.
ازطرفی هم میخوان شوهرمو حساس کنن که زنت به ملیکا توجه نمیکنه وپاهاش براش مهم نیست.
میگن چون ما در زمان قدیم مامی میکردیم بچه روتوهم اونکارو کن یکم بشور حاضری کارنکن.
ولی من زیربارش نرفتم گفتم تحقیق میکنم.
بازم ممنونم صباجان.
نه ماه انتظار،،،و یک عمر نگرانی،،،حس آزاد دخترانه را،،،به مهر مادری دادن،،،بزرگترین ایثار یک زن است..

پس اگه به داخل نمیذاره کاملا طبیعی هست و نگران نباش اصلا و اون میزان فاصله هم پای همه داره .
قدیمیا خیلی چیزا میگن که پایه علمی نداره تو برای اینکه احترام بذاری بگو باشه سعی میکنم انجام بدم چون متقاعد کردنشون کار سخت و شاید غیرممکنیه. ولی بعد کاری رو که فکر میکنی درسته و البته علمی و عقلانی هم هست انجام بده. آخرش بچه رو پدر و مادر بزرگ میکنن و سختی هاش برای اوناست دیگران از بیرون نگاه میکنن و یه نظری میدن.

سلام بر بري جون وصبا جون
بسر منم موقع راه رفتن بنجه هاي باش به بيرون بود خيلي نكران بودم كه جرا راست نميزاره يكمي به بيرون مايله
الان ديدم صبا جون شما نوشتين كه اكر بيرون باشه طبيعيه
ممنون دوستاي نازنينم
یا امام حسین کمکم کن

sa89324ba نوشته شده:پس اگه به داخل نمیذاره کاملا طبیعی هست و نگران نباش اصلا و اون میزان فاصله هم پای همه داره .
قدیمیا خیلی چیزا میگن که پایه علمی نداره تو برای اینکه احترام بذاری بگو باشه سعی میکنم انجام بدم چون متقاعد کردنشون کار سخت و شاید غیرممکنیه. ولی بعد کاری رو که فکر میکنی درسته و البته علمی و عقلانی هم هست انجام بده. آخرش بچه رو پدر و مادر بزرگ میکنن و سختی هاش برای اوناست دیگران از بیرون نگاه میکنن و یه نظری میدن.

اره واقعا.
خداروشکر که طبییه.ممنونم ازت صبا جونم. :D
راستی شما بچه رو قنداق کردین؟؟؟؟؟

alis_khoob نوشته شده:سلام بر بري جون وصبا جون
بسر منم موقع راه رفتن بنجه هاي باش به بيرون بود خيلي نكران بودم كه جرا راست نميزاره يكمي به بيرون مايله
الان ديدم صبا جون شما نوشتين كه اكر بيرون باشه طبيعيه
ممنون دوستاي نازنينم

سلام آلیس جون.خوبی؟نی نی خوبه؟
اره ملیکا هم همینطوریه.الحمدالله که سالمن. :D

paridaryai نوشته شده:
sa89324ba نوشته شده:پس اگه به داخل نمیذاره کاملا طبیعی هست و نگران نباش اصلا و اون میزان فاصله هم پای همه داره .

اره واقعا.
خداروشکر که طبییه.ممنونم ازت صبا جونم. :D
راستی شما بچه رو قنداق کردین؟؟؟؟؟
نه عزیزم قنداق کردن اصلا خوب نیست ممکنه توی کشیدن پا و صاف کردنش استخوان ران از لگن خارج بشه.
بچه باید آزاد باشه و دست و پا بزنه :wink:

ok :D
منم قنداق نکردم.ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی سر قنداق نکردن هم دارم حرف میشنوم. :(
نمیدونم ملیکا چند وقتش بشه دیگه دخالت از زندگیم برداشته میشه.

paridaryai نوشته شده:ok :D
منم قنداق نکردم.ولیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی سر قنداق نکردن هم دارم حرف میشنوم. :(
سلام پریا جان سکوت و سکوت
یه لبخند کوچک و سکوت
بهترین جواب :mrgreen:
خدایا هزاران مرتبه تو را شکر

سلام پریا جون خانمی جون منم شنیدم که میگم قنداق کردن برای بچه خوب نیس اما در مورد پوشک کردن چیزی نشنیدم دیگران هم اگه حرفی بزنن به دلیل تجربیات قدیم خودشون و دلسوزیشون واسه بچه اس شما مراعات کن. :D
موفق باشی دوست خوبم
وقتی پایین ترینم ،خدا امید من است.
وقتی تاریک ترینم،خدا روشنایی من است.
وقتی ضعیف ترینم ،خدا نیروی من است
وقتی غمگینم،خدا آرام جان من است
خدا...
Http://elahemehrabani.blogsky.com

پری جان ناراحت نباش عزیزم منم هرکی هرچی میگفت لبخند میزدم میگفتم باشه ولی میومدم خونه عمرا انجام میدادم
ساحل دلت را به خدا بسپار ، خودش قشنگ ترین قایق را برایت می فرستد

تاخدای بنده نواز است به خلقش چه نیاز ؟!!! میکشم ناز یکی ، تا به همه ناز کنم..

minoo1 نوشته شده:
سلام پریا جان سکوت و سکوت
یه لبخند کوچک و سکوت
بهترین جواب :mrgreen:

همین کارو میکنم وگرنه تا الان زندگیم فنا شده بود. :mrgreen:

Alale65 نوشته شده:من شنیدم استفاده از روروئک یکی از دلایلی که باعث میشه بچه ها پاشون پرانتزی بشه...البته نه برای همه بچه ها برای اونایی که استخوان بندی نرم و ضعیفی دارن

اره آلاله جون.واقعا صحت داره این موضوع.

elahe93 نوشته شده:
سلام پریا جون خانمی جون منم شنیدم که میگم قنداق کردن برای بچه خوب نیس اما در مورد پوشک کردن چیزی نشنیدم دیگران هم اگه حرفی بزنن به دلیل تجربیات قدیم خودشون و دلسوزیشون واسه بچه اس شما مراعات کن. :D
موفق باشی دوست خوبم

به روی چشم عزیزم. :D
ارسال پست

بازگشت به “عيوب مادرزادي و بيماريهاي دوران نوزادي تا كودكي”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان