شیر پاستوریزه

سلام. چند تا سوال داشتم. از راهنماییهاتون سپاسگذارم.
دخترم 17 ماهشه. غذا میخوره. شیر مادرهم میخوره ولی حدودا 4 -3 بار در 24 ساعت چون من شاغلم و صبحها منزل نیستم. میخواستم بدونم خوردن شیر پاستوریزه مشکلی نداره. سرد خوبه یا گرم. آخه دخترم شیر گرم نمی خوره. شیر کم چرب بهتره یا پر چرب و خوردن چقدر شیر در روز باعث میشه کلسیمش تامین بشه. از راهنمایی هاتون بسیار متشکرم.

با سلام :
شیر پاستوریزه در کودکان زیر یک سال توصیه نمی شود اما بعد از آن منع علمی ندارد. استفاده از شیرها کم چرب توصیه نمی کنم زبرا مقدار پروتیین ؛سدیم ؛ پتاسیم بالا دارند کالری لازم برای کودک را تامین نمی کنند و در کنار آن چربی ها در این سن برای رشد کودک لازم هستند.مقدار مصرف برای کودکان 1-2 سال شیر کامل حدودا بین 400-600 ml روزانه میباشد.سرد و گرم بودن هم بسته به سلیقه کودک.

موفق باشید
دکتر میم

با سلام من نمیدونم این مشکلم و اینجا میتونم مطرح کنم یا نه ولی خیلی درهم بر هم بود نتونستم جای اصلیشو پیدا کنم بهر حال مشکل من تغذیه کودک 14 ماهم میباشد که از بدو تولد اشتهای خیلی کمی داشت 3 ماه شیر خودم وبع شیر خشک و بعد هم غذای کمکی و شروع کردم ولی اصلا چیزی نمیخوره کلی دکتر بردمش انواع شربتهای مولتی ویتامین که آهن داره میخوره ولی آهن خالی و بالا میاره کلا وقتی چیزی میذاریم داخل دهانش اگه شل و آبکی نباشه سریع بالا میاره یعنی همه چیز باید آبکی باشه تمام غذاها همه چیز باید میکس بشه موقع تولد 3 کییلوبود الان 9 کیلو است آیا دارویی هست که اشتهاشو تحریک کنه ؟ کمکم کنید

با سلام و تشكر از سوالتون
مطلب مهمي را پرسش نموديد ، مشكل مطرح شده در نزد مادران ، شايع مي باشد ، ملاك علمي از نظر ارزيابي رشد كودك ، در درجه اول وزن ميباشد كه با منحني رشد سنجيده ميشود وزن فرزند شما نزديك به طبيعي است ( حداكثر يك تا 2 كيلو گرم كاهش وزن دارد ) از طرفي در سن 11 ماهگي ، كودكان دچار كم اشتهايي مي شوند كه طبيعي بوده ، ظرف مدت كمي بر طرف مي شود ، كودك شما اين مرحله را پشت سر خواهد گذاشت ، پس كودك شما در وضعيت طبيعي به سر مي برد .
به علت كاهش رشد در 1 تا 6 سالگي ، اشتهاي كودك نيز كم مي شود ( علاقه به غذا كم مي شود وبه دنياي اطراف افزايش مي يابد ) ، تمايل كودك به غذاها تغيير نموده ، غذاهاي قبلي را پذيرش نمي نمايد يا فقط يك غذاي بخصوص را در هر وعده غذايي در خواست مي كنند كه مي توانند درنتيجه خستگي از غذاهاي تكراري و يا معناي جديدي از كشف و استقلال باشد . كنترل پيش از حد كودك ، موفقيت چنداني به همراه نخواهد داشت همانطور كه آزاد گذاشتن كودك هم بي نتيجه است زيرا كودك به زور غذا نخواهد خورد ، اين دوره موقتي بوده .
با تغيير عادات نامناسب ، به ارايه غذاهاي متنوع كه مورد علاقه كودك است ادامه دهيد ،‌اگر غذايي پذيرفته نشد به غذاي ديگري از همان گروه غذايي بپردازيد .
اگر كودكان 4 تا 6 مرتبه در روز غذا ميخورند ميان وعده هم با دقت انتخاب شود .ولي به كلوچه ، نوشابه گاز دار ، چيپس محدود نشود ( جهت دوري از پوسيدگي دندان ) بلكه ميوه تازه ،پنير ، سبزي خام ، شير ، آب ميوه ، كراكرهاي ساخته شده از دانه هاي كامل وساندويج كره بادام زميني است . از ارايه غذاي داغ به كودك پرهيز نماييد ، اكثر كودكان غذاهاي كم حرارت را ترجيح ميدهند ، بدليل اينكه بوي بعضي از غذاها بيشتر از طعمشان است كودك آنرا نمي پذيرد ، اكثر كودكان غذاهايي را كه در بشقاب با هم تماس داشته باشند و يا در قابلمه يا بشقاب مخلوط شوند نمي پذيرند . اگر به تدريج غذاهاي اشاره شده را مصرف نمايد نياز به مكمل ويا شربت خاصي نيست .
مشاور پزشكي فيروز

با سلام این مطلب و میذارم شاید به درد خیلیها بخوره اگه یادتون باشه من از بی اشتهاییه همراه با بالا آوردن دخترم نوشتم و اینکه اگه غذا شل و آبکی نباشه نمیتونه بخوره کلی دکتر بردمش که همه میگفتن خوب میشه بزرگتر بشه بهتر میشه دندون دراره غذا رو میجوه و میتونه چیزای درشت رو هم بخوره ولی هیچکدوم از این چیزا اتفاق نیفتاد تا اینکه اونو پیش یک فوق تخصص گوارش کودکان بردم وگفت که رفلاکس معده داره و باید خیلی زودتر می آوردینش از همون موقعی که دیدیئد نمیتونه غذا بخوره و الان دارو داده با اینکه فقط چند روزه داره میخوره خیلی تغییر کرده شما هم اگر چنین مشکلی دارید حتما به دکتر گوارش مراجعه کنید با آرزوی سلامتی برای همه

باسلام
فرزند منم تقریبا شرایط دلبند شمارو داره بااین تفاوت که اون 15ماهست
نمیدونید چه ویتامینهایی که بهش نمیدم که بلکه یه ذره بخوره
سندروس دادم بیبی جویس دادم آسماویت دادم واین آواخر دارم بهش ویتاریکس میدم و جینکو که همشون برای بچه های باسن بالاتر از 2ساله اما دکترا براش مینویسن نمیدونم این بچه رو چیکار کنم؟
این آخرین باری بردمش پیش یه متخصص دیگه گفت اگه بچت کم اشتهاست و مدفدعش بوی خیلی بدی داره از میکروبهای رودشه که کم اشتهاست و واسش میترونیدازول به همراه جینکو نوشت که میترسم بهش بدم
بچه منم هنوز ده کیلوه درحالیکه موقع تولد وزن خوبی داشت
به زور بهش شیر پاستوریزه پرچرب هم میدم اما هرروز فقط یه پاکت کوچیک رو صبح تا شب میخوره
لازم به ذکره که از 8ماهگی حتما ماهی یکبار سرمارو میخوره نمیدونم چرا؟
اگه بشه که بهم کمک کنین یک دنیا ممنون میشم
درضمن من تمام طرفندهای پخت غذاهای رنگی و بیرنگ و کم چرب وپرچرب و خلاصه همه جوره امتحان کردم این بچه هم کامل میکس شده نمیخوره هم درسته درسته.یک چیزی حد وسط ایندو مث آش یا سوپ والسلام
قبلا میخورد ولی حالا لب به گوشتم نمیزنه
ممنونم از همه شما

سلام خوبین؟لطفا به سوالات منم یکی جواب بده.
هرکجا هر سوالی مینویسم بی پاسخ میمونه
اگه یه لطفی بکنین یه متخصص محترم جواب منم بده یه دنیا ممنون میشم

سلام پسر من تا یکسالگی شیر خودمو خورد بعد تا 1 سال و 10 ماهگی شیر خشک و الان که 2 سال و 1 ماهه است شیر پاستوریزه میخورد تا یک ماه پیش همرام شیر سرلاک هم مصرف می کرد ولی الان فقط شیر مصرف میکنه واصلا غذا نمیخوره منو نگران کرده در ضمن مشکل کمبود وزن هم نداره الان 15 کیلوهولی لب به غذا نمیزنه وروزی 1 لیتر شیر میخوره لطفا راهنمایی کنید

سلام شیر پاستوریزه نه مواد مغذی ضروری کودک را فراهم می کند و نه بی ضرر است (به هر حال طبع سرد دارد و برای هضمش هم معده ی ما هم تلاش بسیاری می کند چه رسد به کودک.
بعد از آن شیری که الان در فروشگاهها به فروش می رسد واقعاً شیری نیست که مواد مغذی آنچنانی داشته باشد...سعی کنید با غذاها تنوع تغذیه اش را عوض کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

Re: شیر پاستوریزه

سلام و خسته نباشید.
پسر من دوهفته دیگه وارد هفت ماه میشه.هم شیر خودم رو میخوره و هم شیر خشک.رفلکس هم داره.دکتر شیر خشک رو منع کرده ولی پسر من شدیدا به شیشه وابسته هستش.اگر نباشه سخت میخوابه.میخواستم بپرسم میتونم به جای شیر خشک ک بهش با شیشه میدم کمی شیر پاستوریزه بدم؟اگر ن بنظر شما چی جایگزین شیر خشک کنم؟
سوال بعدی اینه ک میتونم الان شروع کنم بهش غذا بدم؟ممنون میشم جوابم رو هرچه سریعتر بدید.

Re: شیر پاستوریزه

سلام
بله عزیزم در پایان 6 ماهگی تغذیه تکمیلی آغاز می شود(شما کافیست اول شیر خودتون رو بدهید و سپس تغذیه تکلمیلی رو -طبق فوانین خودش_ به پسرتون بدهید.
بعد از 12 ماهگی هم اول تغذیه تکلمیلی بعد شیر مادر

شیرتون در حدی نیست که بدوشید و داخل شیشه بریزید؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: سلام وقت بخیر ببخشید دختر من 16ماهه هستش و کم غذا.بهش شیرخشک بدم یا شیر پاستوریزه ؟ روزی دو لیوان میخوره کدومشو بدم

KarshenaseMamaee نوشته شده:
دوشنبه 30 مرداد 1396, 11:17 am
سلام
بله عزیزم در پایان 6 ماهگی تغذیه تکمیلی آغاز می شود(شما کافیست اول شیر خودتون رو بدهید و سپس تغذیه تکلمیلی رو -طبق فوانین خودش_ به پسرتون بدهید.
بعد از 12 ماهگی هم اول تغذیه تکلمیلی بعد شیر مادر

شیرتون در حدی نیست که بدوشید و داخل شیشه بریزید؟
ارسال پست

بازگشت به “تغذيه كودك”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان