شوینده صورت چيست ؟ 

#1
شوینده صورت چيست ؟ 

 
تونر صورت چيست ؟
تونرها محصولاتي هستند كه بعد از شستشو و تميز كردن پوست، براي تنظيم pH آن مورد استفاده قرار مي‌گيرند. اين مرطوب كننده‌هاي مايع، در واقع سطح پوست را تقويت كرده و به شادابي، طراوت، نرمي و آبرساني آن كمك مي‌كنند.
اگر پوست چرب يا مختلط داريد، استفاده از يك تونر مناسب، چربي اضافي و مناغذ باز پوستتان را كاهش مي‌دهد. از سوي ديگر استفاده از تونرها براي پوست‌ خشك، حساس و نرمال، به كاهش قرمزي و پوسته پوسته شدن آن كمك مي‌كند.
چرا بايد از تونر استفاده كنيم؟
استفاده از يك تونر صورت مناسب بخش مهمي از فرايند مراقبت روزانه پوست است. اگرچه در گذشته باور بر اين بود كه اين نوع محصولات به دليل وجود الكل در تركيبات خود رطوبت پوست را از بين مي‌برند، اما واقعيت اين است كه يك تونر مناسب سرشار آنتي اكسيدان‌ها، تركيبات احيا كننده و ترميم كننده است كه پوست را تغذيه كرده و نقش مهمي در سلامت آن دارد.
تاثير يك تونر خوب در مراقبت از پوست
تونرهاي خوب با فرمولاسيون مناسب، سرشار از تركيبات مفيدي هستند كه مي‌توانند بر حس و حال پوست شما تاثير بگذارند. هدف استفاده از تونرها احيا و تغذيه پوست، پس از پاك كردن آرايش و شستشوي آن است. موضوعي كه مي‌تواند نقش مهمي در كمك به سلامت پوست ايفا كند.
حتي اگر از ملايم‌ترين شوينده صورت موجود در بازار هم استفاده كنيد، استفاده از يك تونر باعث مي‌شود مواد حياتي ( كه به واسطه‌ي استفاده از شوينده‌ها از پوست پاك مي‌شوند) مجدداً احيا شوند.
يك تونر خوب مي‌تواند به سرعت و به صورت اساسي مقدار زيادي از آنتي اكسيدان‌ها، عوامل تسكين‌دهنده‌ و تركيبات آبرسان حياتي و مورد نياز پوست را تامين كند.
استفاده از يك تونر مناسب نه تنها باعث تقويت ظاهر بافت سطحي پوست مي شود، بلكه به شادابي، نرمي و آبرساني آن نيز كمك مي‌كند؛ در عين حال آخرين آثار باقيمانده آرايش را نيز از پوست‌تان پاك مي‌كند.
با انتخاب درست تونر (با فرمول مناسب براي پوست‌تان) به مرور شاهد نتايج خوبي خواهيد بود. همان‌طور كه بسياري پزشكان پوست تصديق مي‌كنند امروزه استفاده از تونر، ديگر يك انتخاب نيست، بلكه يك ضرورت است.
فوايد استفاده از تونر چيست ؟
تونرها براي افرادي كه پوست چرب و مستعد آكنه دارند، يا كساني‌ كه به دنبال تميزي بيشتر پوست (پس از آرايش يا استفاده از يك محصول سنگين پوستي مثل ضدآفتاب) هستند، بسيار مفيد است.
پس از پاكسازي صورت و شستشوي پوست (حتي با استفاده از مواد شوينده ملايم) مدت‌ها طول مي‌كشد تا پوست، مواد مغذي يا حياتي كه به واسطه‌ي اين مواد، پاك شده يا از بين رفته اند را احيا كند. به همين دليل يك تونر خوب مي‌تواند نقش مهمي در زمينه احياي پوست، داشته باشد. با اين وجود مزاياي استفاده از تونرها، تنها محدود به اين موارد نيست.
 
ديگر مزاياي استفاده از تونر صورت عبارتند از:
1) بسته شدن منافذ پوست
كافي ست مقدار كمي تونر را بر روي يك پنبه‌ي نرم يا پد آرايشي ريخته، آن را بر روي پوست بكشيد تا چربي‌هاي اضافي پوست‌تان پاك شده و منافذ باز آن بسته شوند.
2) تنظيم سطح PH پوست
پوست ما به طور طبيعي اسيدي است (با PH بين 5 تا 6) اما به دليل خاصيت قليايي صابون، اين تعادل پس از شستن پوست از بين مي‌رود. هنگامي‌كه اين اتفاق مي‌افتد پوست بايد تلاش زيادي كند تا به حالت عادي بازگردد، اما استفاده از يك تونر مناسب مي‌تواند به تسريع بازيابي اين تعادل كمك كند.
3) ايجاد لايه‌ي محافظتي روي پوست
تونرها به بستن منافذ و سفت شدن شكاف‌هاي سلولي كمك مي‌كنند، در عين حال باعث كاهش نفوذ ناخالصي‌ها و آلودگي‌هاي محيطي به پوست مي‌شوند. اين محصولات، حتي مي‌توانند يك لايه‌ي محافظتي روي پوست ايجاد كنند تا از نفوذ كلر و مواد معدني موجود در آب لوله كشي (به پوست) جلوگيري شود.
4) مرطوب كردن پوست
برخي تونرها رطوبت را جذب مي‌كنند تا پوست را مرطوب نگه دارند.
5) شادابي پوست
تونرها همچنين مي‌توانند جايگزين شستن پوست شوند. اين كار باعث مي‌شود پوست شما احيا شده و طراوت خود را حفظ كند.
6) جلوگيري از ايجاد موهاي زيرپوستي
تونرها حاوي اسيد گليكوليك يا ساير آلفا هيدروكسي اسيدها هستند كه در جلوگيري از رويش موهاي زيرپوستي و نظافت آن ها موثرند.
تركيبات مفيد
تركيبات موثر و مفيد عبارتند از:
بهترين زمان براي استفاده از تونرها چه وقت است؟
بهترين زمان براي استفاده از تونرها بر اساس شكل زير بعد از تميز كردن و پاك كردن آرايش از پوست است. تونرها يك لايه‌ي پايه براي باقي محصولات مراقبت از پوست ايجاد مي‌كنند.
تركيبات مضر
از تونري كه حاوي اتانول، منتول يا ساير تركيبات تحريك كننده پوست است، اجتناب كنيد. عوارض اين تونر چيست ؟ تركيبات نام برده، باعث قرمزي و التهاب پوست شده و عليه مواد مغذي (كه پوست را سالم نگه مي‌دارند) عمل مي‌كنند.
تونر پوست چرب
تونرهاي مخصوص پوست‌هاي چرب يا مختلط، اغلب حاوي انواع تركيباتي هستند كه باعث تحريك پوست شده و آن را دچار مشكل مي‌كنند. همانطور كه تونرهاي مخصوص پوست‌هاي چرب يا مختلط حاوي تركيبات مضري براي پوست هستند، تونرهاي مخصوص پوست‌هاي نرمال تا خشك نيز از اين قاعده مستثني نيستند.
اگرچه در حالت ايده‌آل، اين محصولات بايد حاوي مواد محرك و مضر كمتري باشند، ولي در واقعيت اغلب آن ها، فرمولاسيون ضعيفي داشته و يا حاوي تركيبات عطري هستند.
تونرهاي معطر
ترجيحاً سعي كنيد از تونرهاي حاوي تركيبات عطري نظير: گلاب، مركبات و يا اسانس‌ها اجتناب كنيد. طبق اين گزارش، اين تونرها كه اغلب داراي برچسب “خوشبو كننده يا freshener” يا “پاك كننده يا clarifiers” هستند، براي صورت حكم ادكلن داشته و علت شايع واكنش‌هايي هستند كه تاثير منفي بر پوست دارد.


ارسال پست

بازگشت به “تغذيه با شير مادر و يا شيشه شير”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان