روند انجام ارتودنسی لینگوال

#1
 در اولین جلسه دندانپزشک با استفاده از قالبی پلاستیکی از دندان هایتان نمونه می گیرد. سپس این قالب به آزمایشگاه فرستاده می شود تا براکت های مخصوص هر دندان ساخته شود. برای آنکه براکت ها شکل خود را از دست ندهند، آنها را  به حالت موم می سازند و در محفظه پلاستیکی نگه می دارند. این روند کمی شبیه به درست کردن ژله و سفت شدن آن می باشد.
 طی جلسه ی دوم به پشت دندان ها چسب مخصوص زده می شود. حالا تصور کنید براکت های ژله مانند بسیار سخت شده اند و به محض چسبانده شدن روی دندان می توان محفظه ی پلاستیکی را دور انداخت. در نهایت دندانپزشک سیم های ارتودنسی (آرچ وایر) را نصب می کند.  این سیم ها فشار ملایمی وارد می کنند تا مکررا دندان ها به سمت جایگاه اصلی شان هدایت شوند.
  
آیا ارتودنسی لینگوال درد دارد؟یکی از دلایلی که بسیاری از افراد از درمان های ارتودنسی امتناع می کنند، احساس درد و آزردگی آن است. دلیل این آزردگی شایع در بریس ها، مقاومت در برابر اصطکاک ناشی از نیرو های قابل توجه است که از پیوند بریس ها روی دندان شما تاثیر می گیرند. وظیفه ی این فشار ها بازگرداندن دندان ها به جایگاه اصلی شان می باشد که متاسفانه این فشار باعث التهاب بافت های اطراف لثه نیز می شود. در بریس های معمولی فشار بسیار بالاست و از این رو میزان درد و آزردگی بیشتری متوجه بیمار می باشد. با اینکه در بریس های لینگوال فشار کمتری به دندان هایتان وارد می شود اما به دندان ها این امکان را می دهد تا آزادانه تر جا به جا شوند که این باعث بهبود روند ارتودنسی می شود.
 هرچه نیروی اصطکاک کمتری روی دندان ها ایجاد شود، فواصل بین جلسات تنظیم بریس ها توسط ارتودنتیست نیز بیشتر خواهد شد.
 
قیمت ارتودنسی دندان  سال 1401


ارسال پست

بازگشت به “رشد و تكامل در كودكان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان