بهترین روش پیشگیری از بارداری بعد از زایمان

سلام به کارشناس عزیز سایت و دوست های گلم.
به نظر شما بهترین روش پیشگیری از بارداری بعد از زایمان چیه؟
دکترم کاندوم رو پیشنهاد کرد که شوهرم به شدت از کاندوم بدش میاد و خودمم حساسیت دارم.
روش طبیعی رو هم پیشنهاد کرد که اونم درصد ریسکش خیلی بالاست.
به نظر شما کارشناس عزیز و دوست های گلم چه روشی می تونم استفاده کنم که روش شیردهی تأثیر نذاره؟
می تونم از قرص های پیشگیری از بارداری مثل تری فازیک استفاده کنم؟ :roll: :roll: :roll:

یه سوال دیگه هم دارم؛
پسرم الان 17 روزشه و هنوزم از نافش خون میاد البته خونریزیش شدید نیست ولی بیشتر وقت ها روی لباس لکه خون هست.
نیازی به مراجعه به پزشک هست یا طبیعیه؟ :roll: :roll:

Re: بهترین روش پیشگیری از بارداری بعد از زایمان

سلام زهرا جون.
لکه خون ناف پسرت طبیعیه.دختر منم تا حدودا 8 روز بعد از افتادن نافش لکه خون ازش بیرون میومد.
* ملیکای من هدیه خدا و بیمه آقا امام رضا (ع) *

ممنونم خدا جون... واسه این تجربه منحصر به فرد که شبیه هیچ حس دیگه ای نیست...

سلام کارشناس عزیز
خسته نباشید. من در اقدام برای بارداری هستم خواستم بدونم اگه بعد از تخمک گذاری( قبل از اینکه معلوم بشه باردارم یا خیر) استخر برم اشکالی داره یا نه؟
و یه سوال دیگه اینکه اگه این مدت دراز نشست برم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟ منظورم از مشکل اینه که مثلا لانه گزینی انجام نشه یا قبل از اینکه بفهمم باردارم سقط بشه و پریودی بیاد. الان سه ماهه اقدامم و خبری نیست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
http://ghasedakemehr.blogsky.com

z.m2000 نوشته شده:سلام به کارشناس عزیز سایت و دوست های گلم.
دکترم کاندوم رو پیشنهاد کرد که شوهرم به شدت از کاندوم بدش میاد و خودمم حساسیت دارم.
به نظر شما کارشناس عزیز و دوست های گلم چه روشی می تونم استفاده کنم که روش شیردهی تأثیر نذاره؟
می تونم از قرص های پیشگیری از بارداری مثل تری فازیک استفاده کنم؟ :roll: :roll: :roll:

یه سوال دیگه هم دارم؛
پسرم الان 17 روزشه و هنوزم از نافش خون میاد البته خونریزیش شدید نیست ولی بیشتر وقت ها روی لباس لکه خون هست.
نیازی به مراجعه به پزشک هست یا طبیعیه؟ :roll: :roll:
سلام زهرا جون. خوبی؟ آقا کیارش نازت خوبه؟
عزیزم تا وقتی که پسرت فقط از شیر خودت تغذیه میکنه یعنی حدودا تا شش ماه پس از زایمان می تونی از قرص های پیشگیری دوران شیردهی ( اصطلاحا قرص شیردهی ) استفاده کنی قرصهایی مثل تری فازیک برای بعد از شش ماه هستند و الان نباید استفاده کنی. البته بهداشت به من گفت اگه اضافه وزن بالا داشته باشی تاثیر قرص شیردهی کم میشه و همچنین باید مرتب بچه از شیر خودت بخوره تا تاثیر قرص بیشتر باشه. توی خوردنش هم رعایت ساعت خوردن خیلی مهمه یعنی باید سر ساعت خورده بشه...موفق باشی :mrgreen:
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام صبا جون. مرسی خوبه. مهدیار خوشگلت خوبه؟
من فقط از شیر خودم به کیارش میدم حتی شب ها هم دو تا سه بار بهش شیر میدم یعنی تو 24 ساعت شاید بالای 10 بار شیر می خوره :P :P
وزنم هم زیاد نیست الان 55 کیلو شدم یعنی رسیدم به وزنی که تو ماه اول بارداری داشتم. البته هنوز یک کم شکم دارم که اونم ایشالا آبش می کنم :P :P
تو خودت از قرص شیردهی استفاده کردی؟ :roll: :roll:

سلام زهرا جون.پسر گلت خوبه؟عزیزم من ایودی گذاشتم با اینکه تا یه مدت لکه بینی داشتم و واقعا خسته ام کرده بود هر دفعه به دکترم میگفتم میخوام درش بیارم میکفت عجله نکن چون از نظر ما بهترین روش پیشگیری با عوارض کمه.فعلا با قرصی که داده لکه بینیم قطع شده تا ببینم چی میشه ولی دکترم تاکید کیکرد حیفه زود قضاوت کنی چون خیلی روش خوبیه.البته اینم بگم واسه هر کسی اینطور نیست .خواهر شوهرم میگفت من اصلا لک ندیدم.ببین تو هم اگه تونستی و دکترت اجازه داد ایودی بزار.مال من تا 8 سال تاریخ انقضا داره

سلام شفق جون وزهرا جون خوبی گلم دخترت خوبه؟ منم میخوام بعد زایمان آیو دی بذارم ولی نمیدونم اذیتم کنه یا نه . تو الان احساسش میکنی؟
من اصلا قرص نمیخورم
خدایا بحق محمد وعلی وفاطمه وحسن وحسین (ع) مواظب نور چشم ما باش . . . سپردمش به خدا

nasim-irani نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
خسته نباشید. من در اقدام برای بارداری هستم خواستم بدونم اگه بعد از تخمک گذاری( قبل از اینکه معلوم بشه باردارم یا خیر) استخر برم اشکالی داره یا نه؟
و یه سوال دیگه اینکه اگه این مدت دراز نشست برم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟ منظورم از مشکل اینه که مثلا لانه گزینی انجام نشه یا قبل از اینکه بفهمم باردارم سقط بشه و پریودی بیاد. الان سه ماهه اقدامم و خبری نیست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسختون در پست دیگرتون است
كارشناس مامايي فيروز

z.m2000 نوشته شده:سلام به کارشناس عزیز سایت و دوست های گلم.

:roll: :roll:

لاینسترنول (قرص پیشگیری زمان شیردهی ) برای شما مناسب است فقط باید در مصرف قرص دقیق باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز.
ممنون از پاسختون.
2 تا سوال دیگه دارم.

1- من به تازگی سزارین کردم و جای بخیه هام متورم شدن و درد دارن طوری که دردش به ران پام میزنه، البته تب یا ترشح از محل بخیه ها رو ندارم، علت این دردها چیه؟ :roll: :roll:

2- پسر من الان 22 روزشه و روی صورتش و پوست سرش جوش های ریز و سر سفید زده طوری که کل صورتش رو پوشونده، علتش چیه؟ :roll: :roll:

پیشاپیش از پاسختون ممنون، فقط تو رو خدا زود جواب بدید، بابت تورم بخیه هام خیلی نگرانم. :( :( :(

z.m2000 نوشته شده:سلام صبا جون. مرسی خوبه. مهدیار خوشگلت خوبه؟
من فقط از شیر خودم به کیارش میدم حتی شب ها هم دو تا سه بار بهش شیر میدم یعنی تو 24 ساعت شاید بالای 10 بار شیر می خوره :P :P
وزنم هم زیاد نیست الان 55 کیلو شدم یعنی رسیدم به وزنی که تو ماه اول بارداری داشتم. البته هنوز یک کم شکم دارم که اونم ایشالا آبش می کنم :P :P
تو خودت از قرص شیردهی استفاده کردی؟ :roll: :roll:
زهرا جون اینکه چیزی نیست مهدیار من تا قبل از دوماهگی گاهی هر یکساعت شیر میخواست :roll: :D و این طبیعی هست، بعدش بهتر و منظمتر میشه شیر خوردنشون!!
وزنت که خوبه برای قرص شیردهی بالا نیست و بعد از 40 روز که از زایمانت گذشت میتونی شروع کنی چون تا 40 روز نزدیکی ممنوعه! :D
من خودم چون یکم اضافه وزن داشتم بهداشت گفت شاید اثرش کم باشه برات ، استفاده نکردم. روش پیشگیریمون کاندوم بود.
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

سلام زهرا جون.
من خودم از ک ا ن د و م استفاده میکنم از بعد زایمانم به نظرم بهترین روشه که روی ما تاثیری بدی نداره.
پوست صورت دختر منم چند روز بعد از تولدش جوشهای ریزی زده که تا روی سینه هاش هم اومده بود بردمش حمام صدر براش پرفتم بهتر شد چند باری دیگه نزدم براش دوباره پوستش جوشهای ریزو قرمز زده که خارش هم داره چون ملیکا میخوارونه خودش رو. براش کرم وازلین+ویتامینE ثمین گرفتم.از وقتی براش میزنم اصلا خارش نداره و قرمزیش بلافاصه میره خیلی خیلی بهتر شده شکرخدا.
* ملیکای من هدیه خدا و بیمه آقا امام رضا (ع) *

ممنونم خدا جون... واسه این تجربه منحصر به فرد که شبیه هیچ حس دیگه ای نیست...
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 92 مهمان