دیده نشدن جنین در سونوگرافی هفته هشتم

سلام وقتتون بخیر.
من باتوجه به اولین روز آخرین پریودم که 8 فروردین 99 بود,در تاریخ 6 خرداد 99 رفتم دکتر سونو شدم که دکتر گفت هفته هشتم هستم,اما در سونو شکمی و واژینال فقط ساک بارداری دیده شد و جنین رؤیت نشد و ضربان هم نداشت,قبل از سونو هم با توجه به 2 سقط قبلی که در هفته های اول داشتم دکترم بهم 20 تا آمپول انوکسان 6000 و قرص آسپرین و دوفاستون داده بود که مصرف کردم ولی نهایتأ نتیجه سونو این شد که جنینی دیده نمیشه,الان حدود 1 هفته ست که لکه بینی قهوه ای رنگ خفیف همراه با کمر درد خفیف دارم,دکترم مجدد سونو رو برای 1 هفته دیگه نوشت که برم ولی زیاد امیدوار نبود و گفت احتمالا اینم سقط میشه,با توجه به این شرایط آیا ممکنه هفته دیگه که میرم سونو جنین دیده بشه و ضربان قلب داشته باشه؟من با این دفعه 3 بار میشه که سقط واسم اتفاق می افته و واقعا دیگه از بارداری میترسم و نگرانم و نمیدونم باید چیکار کنم...لطفا راهنماییم کنین ممنونم.

Re: دیده نشدن جنین در سونوگرافی هفته هشتم

ضمنا بارداری فعلیم هم حدودأ یک ماه بعد از سقط دومم پیش اومد,من اسفند 98 سقط داشتم و مجدد فروردین 99 بطور طبیعی و اتفاقی باردار شدم,2 بارداری ناموفق قبلیم هم مردادماه و بهمن ماه 98 بود که در همون هفته های اول هر دو سقط شدن با دل درد و کمر درد و خونریزی که واسم اتفاق افتاد...
قبل از بارداری فعلیم هم آزمایش های سقط مکرر رو انجام دادم که دکترم گفتن مشکلی نیست,اما همسرم هنوز آزمایش اسپرموگرام رو انجام ندادن دکترم هم گفتن شاید بدلیل ضعف اسپرم باشه سقط مکرری که دارم...
با توجه به این شرایط ممکنه این بارداری سالم باشه؟و اگر مجدد سقط بشه من میتونم بعد از 3 ماه بطور طبیعی باردار بشم یا باید راهکار های دیگه رو برای بارداری بررسی و امتحان کنیم؟؟

Re: دیده نشدن جنین در سونوگرافی هفته هشتم

سلام دوست عزیز
معمولا فتال پل در هفته ۶ تا ۸ بارداری با سونوگرافی شکمی و هفته ۶ بارداری با سونوگرافی واژینال دیده می شود.با این وجود کاملا طبیعی است که فتال پل تا حدود هفته ۹ بارداری و یا هفته ۱۰ بارداری هم قابل مشاهده نباشد.ولی متاسفانه شروع لکه بینی نشانه خوبی نیست.ضمنا شما باید بین بارداری هایتان حداقل ۳ ماه فاصله بگذارید .فاصله گذاری نامناسب احتمال سقط را افزایش میدهد.با تمام وجود آرزو میکنم این حاملگی ختم به خیر شود در صورتیکه خدای نکرده منجر به سقط شد بهتر است به یکی از مراکزی که در زمینه سقط مکرر فعالیت دارند مراجعه نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 77 مهمان