Re: مشکل بارداری

ممنونم از حس خوشحالی شما با دوبار سونو این تشخیص رو دادند اما امروز یک ماما از مرکز بهداشت مجددا نگرانش کرده گفته یک بار دیکه برو سونو اما متخصص گفته بچه کاملا سالم و وزنش هم خیلی خوبه تا زایمان هم احتیاجی نیست سونو بدی به نظر شما سونو بدن مجدد یا نه؟

با سلام خدمت کارشناس عزیز خواستم بگم که من با توجه به سونوی واژینال دکترم گفتن که تنبلی تخمدان دارم اما بدون دارو هم پریودهای منظم و دقیقی دارم بدون موهای زاید و چاقی و ریزش مو فقط سونو من پلی کیستیک اعلام کردند خواستم بدونم شرایط من چوری هست و اینکه این شرایط رو برای دکارم گفتم گفت خیلی خوبه یعنی تنبلیت ضعیفه! و برای همسرم اسمرمو گرام نوشتن که این نتیجه ازمایش هست
Liquefaction:30
Color and smell:gray, opaque
Viscidity:normal
Agglutination:non
Aggregation:non
Semenvolume:1.60
Ph:7.40
Sperm count:147.78
Motile sperms:52.40
Progressive sperms:43.54
Round ceell:0.37
Normalmorphology:19
Ab normal morphology:81
Hed deficiency:78
Neckdeficiency:1
Tail:2
Teratozomiaindex:1 .0
Spermdeformity index:0.81
این هم ازمایش همسرم بود میشه برام تفسیر کنید و اینکه با نوجه به تنبلی تخمدان من امکان بارداری دارم یا خیر؟؟

ظبق معیار های who نرمال است و از مرز حداقل رد شده است.اما خوب ممکن است متخصص ارولوژی به جهت بهتر کردن کیفیت اسپرمها( به خصوص بالا بردن درصد اسپرمهای با شکل آنرمال) داروی کمکی نیز تجویز کنند. حجم مایع منی البته باید بالای 2 میلی لیتر می بود. مدت زمان نداشتن انزال پیش از آزمایش را رعایت کرده بودید؟ و تمام نمونه داخل ظرف ریخته شده بود یا ...؟
در مورد خود شما هم : احتمال بارداری عاید و بدون کمک دارویی همچنان هست البته تشخیص دقیقش اینطور است که حدود 12 سیکل سونویی جهت دیدن فولیکول بالغ و ... داشته باشید.تا ببینیم تنبلی تخمدان توانسته تخمک گذاری را قطع کند یا خیر.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام بله هفت روز بود به علت خارش و سوزش من رابطه نداشتیم ولی در ازمایشگاه شرایط دادن ازمایش رو همسرم نداشتن به همین علت تو خونه نمونه رو گرفتن اما فکر کنم همه نمونه رو نتونستن در ظرف نمونه بریزن و خودمون هم فهمیدیم که نمونه خیلی کمتر از همیشه بود ایا زیاد شدن نداشتن رابطه و سوزش من در نمونه همسرم تاثیر گذاشته؟ و اینکه پزشک من گفت برای ما این ازمایش قابل قبوله و اینکه چرا به متخصص اورولوژی معرفی نکردند به نظر شما به اورولوژیست مراجعه کنند بهتره؟؟ و در مورد خودم هم کلومفین تجویز کردن از 3پریود تا پنج شب و شبی دو عدد و اینکه به نظر شما چه داروی تقویتی یا کمکی برای همسرم مناسب هست
آخرین ويرايش توسط 1 on سارا خلج, ويرايش شده در 0.

با سلام خدمت کارشناس محترم
من حدود 9 هفته باردار هستم و فهمیدم بچه دو قلو هست ولی متاسفانه ضربان قلب دیده نشده دکتر گفته بعد از یک هفته دوباره سونو واژینال بدم ممکنه راهنماییم کنید چقدر میشه به این اطلاعات تکیه کرد؟ خواهش میکنم من خیلی نگرانم
جواب سونو هفته قبل به این شرحه:
تصویر یک ساک حاملگی دیده میشود
موقعیت ساک در حفره رحم طبیعی میباشد
تصویر دو yolk sac دیده میشود که هر دو بزرگتر از حد طبیعی میباشد
تصویر یک فتال پل دیده می شود
با اندازه گیری Gs سن بارداری 9 هفته و 1 روز می باشد
با اندازه گیری CRL سن بارداری 5 هفته و 6 روز می باشد
Int.OS بسته است و طول سرویکس 40 میلیمتر می باشد
هماتوم به سایز 19*9 میلیمتر در خلف قسمت تحتانی ساک حاملگی رویت میشود
با این سونو میشه قطعا گفت بار داری پوچ بوده؟
و اینکه Int.OS یعنی چی؟
ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ، این روزها فقط کارم شده گریه

سارا خلج نوشته شده:با سلام بله هفت روز بود به علت خارش و سوزش من رابطه نداشتیم ولی در ازمایشگاه شرایط دادن ازمایش رو همسرم نداشتن به همین علت تو خونه نمونه رو گرفتن اما فکر کنم همه نمونه رو نتونستن در ظرف نمونه بریزن و خودمون هم فهمیدیم که نمونه خیلی کمتر از همیشه بود ایا زیاد شدن نداشتن رابطه و سوزش من در نمونه همسرم تاثیر گذاشته؟ و اینکه پزشک من گفت برای ما این ازمایش قابل قبوله و اینکه چرا به متخصص اورولوژی معرفی نکردند به نظر شما به اورولوژیست مراجعه کنند بهتره؟؟ و در مورد خودم هم کلومفین تجویز کردن از 3پریود تا پنج شب و شبی دو عدد و اینکه به نظر شما چه داروی تقویتی یا کمکی برای همسرم مناسب هست
سلام مجدد
بله عزیزم! متخصص سلامت باروری و درمان مردان، ارولوژ است و کار صحیح تر مراجعه به ایشون و گرفتن داروی تقویتی(در صورت نیاز ) است.
از طرفی هم نظر درمانگری که فرمودید در رابطه با اینکه همین آزمایش برای ما قابل قبول است درست است چراکه فاکتورهایی که قابل بررسی ست در هر میلی لیتر مایع منی(جدا) بررسی می شود.و به نتیجه ای که می خواستیم رسیده ایم. مهم هم نیست که در منزل گرفتید عزیزم.
من از اون جهت پرسیدم که مطمئن شوم همیشه حجم پایین نداشته باشد. که فرمودید اینطور نیست و همیشه بیشتر است و همین کافیست.
در مورد دارو: چنانچه لازم باشد تاکید می کنم فقط در صورتی که کسی نیاز به تقویت داشته باشد( به تشخیص ارولوژ) اغلب ویتامین c و E حتما تجویز میشود.گاهی زینگ پلاس و برخی داروهای دیگر هم همراه می شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 26 مهمان