Re: جوانسازی پوست

واید کلاژن فراتر از مسائل مربوط به زیبایی ظاهری است .کلاژن، استحکام و انعطاف پذیری ویژه ای به پوست میدهد و همین ویژگی است که باعث میشود پوستهای جوانتر، پرتر و بدون خطوط ریز به نظر برسند. با اینحال، کلاژن فقط بر جلوه های ظاهری انسانها تاثیر نمیگذارد و درواقع، مانند چسب نگهدارنده ای برای حفظ رباطها، مفصلها و استخوانها کنار همدیگر عمل میکند. بخشی از کلاژنها نیز به عنوان پوشش محافظتی برای اندامهای داخلی بدن مانند کلیه ها، نقش بسیار مهمی دارند .
 ۳.بدن انسان همراه با افزایش سن، کلاژن کمتری تولید میکند همراه با افزایش سن، روند تولید کلاژن در بدن تخریب میشود و کیفیت پوست رو به ضعف بیشتر میرود. همین مساله به شکل گیری چین وچروکها، خطوط ریز و همچنین خشک شدن پوست منجر میشود. قرار گرفتن در معرض عواملی مانند نور ماورای بنفش خورشید یا داشتن رژیم غذایی سرشار از قند و سیگار کشیدن، میتوانند سطح کلاژن را در بدن کاهش بدهند. کمبود کلاژن در بدن، علاوه بر اینکه پوست را پیر میکند، میتواند باعث سفت شدن و متورم شدن تاندونها و رباطها شود.
نکته تغذیه سالم از یک متخصص تغذیه

برای بهبود سلامت استخوان هایم چه کاری می توانم انجام دهم؟

دوست عزیز سلام در جواب اینکه پودر بهتر هست یا قرص کلاژن باید بگویم که راه های بهتر و ارزان تری نیز برای کلاژن سازی پوست وجود دارد که از آن ها بی خبر هستید. برای مثال استفاده از هیالورونیک اسید میتواند روند سنتز کلاژن در پوستتان را افزایش دهد. هیالورونیک اسید معمولا در لوبیا و سبزی های دارای ریشه و سویا به وفور دیده می شود. همچنین می توانید از خوراکی ها و مواد غذایی دارای آنتی اکسیدان مانند بلوبری، دارچین، انار، عصاره قهوه و شیرین بیان برای مبارزه با رادیکال های آزاد موجود در سطح پوستتان استفاده نمایید. این مواد غذایی مانع از افتادگی و شل شدن پوستتان می شوند و از بروز  چین و چروک در آن جلوگیری می کنند. 

سلام دوستان من هم کلاژن مصرف کردم هم هیالورونیک اسید نمیگم تاثیری نداشته و درستش اینه که از یه سنی به بعد از کلاژن استفاده بشه ولی بهترین درمان برای جوانسازی پوست مزوتراپی هست و من بهتون پیشنهاد میدم حتما برای زودتر و بهتر به نتیجه رسیدن از این روش استفاده کنید.من خودم هم کلاژن پودر استفاده می کنم هم مزو انجام دادم برای جوانسازی پوست صورتم.
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 38 مهمان