اصول نورپردازی سقف خانگی و اداری

#1
نورپردازی سقف امروزه یکی از روش های بسیار جدید و کاربردی برای زیباسازی محیط به حساب می آید. همانطور که می دانید نورپردازی تزیینی برای سقف یکی از روش های پرکاربرد در دیزاین و دکوراسیون فضای داخلی است. بنابراین می توان گفت استفاده درست از منابع نوری و همچنین به کارگیری قدرت لامپ رنگی در فضا می تواند تاثیر زیادی در جلب توجه، آرامش و روحیه انسان داشته باشد.
 آشنایی با منابع نوری مناسب و همچنین انتخاب درست شیوه ، جلوه خاص و زیبایی را به فضاهای داخلی می دهد. از این رو می خواهیم شما را با انواع روش های نورپردازی برای سقف و همچنین سایر جزئیات مهم در این زمینه آشنا کنیم. بنابراین تا پایان این بخش ما را همراهی کنید.
 
نورپردازی سقف خانهنورپردازی سقف خانه یکی از جذاب ترین بخش های کار به حساب می آید. آیا می دانید چرا؟ به این علت که اجرای طرح های مختلف که باعث تضاد نور و روشنایی در منزل می شوند، جذابیت دکوراسیون داخلی را دو چندان می کند. در ادامه شما را با انواع نورپردازی های سقف که در منزل می توان اجرا کرد آشنا می کنیم.
 
نورپردازی سقف آشپزخانهنورپردازی سقف آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا آشپزخانه باید محیطی پرنور و روشن باشد. شما می توانید با توجه به طراحی سقف آشپزخانه، یک منبع نور اصلی و سپس نورپردازی های تزیینی را برای آن در نظر بگیرید. همچنین می توانید قسمت زیری کابینت های بالایی را با لامپ های رنگی ال ای دی دیزاین کنید.
 در این صورت زیبایی فضای آشپزخانه را چند برابر می کنید. اگر سقف آشپزخانه و سقف پذیرایی مشترک است، می بایست به گونه ای نورپردازی را اجرا کنید که سقف این دو مکان مختلف از یکدیگر تفکیک شوند. قطعا این گونه زیبایی فضا بیشتر خواهد شد.
نورپردازی سقف اتاق خواببرای نور سقف اتاق خواب باید به نور طبیعی اتاق توجه داشته باشید. معمولا برای نورپردازی در اتاق خواب از لوسترهای مناسب با فضا استفاده می شود. اما شما می توانید بسته به فضایی که در اختیار دارید، از لامپ های رنگی ال ای دی نیز برای دیزاین سقف استفاده کنید.
 به یاد داشته باشید، سقف اتاق خواب به گونه ای باید نورپردازی شود که تنها هاله ای ملایم از نور در آن پیدا باشد. معمولا اتاق خواب محل استراحت است. پس نورهایی که برای این فضا در نظر می گیرید، ضمن برخورداری از رنگ مناسب، باید ملایم و غیر مستقیم باشند.
نورپردازی سقف پذیراییجذاب ترین بخش نورپردازی به سقف پذیرایی اختصاص دارد. شما می توانید تضاد مناسبی بین نور سقف آشپزخانه و پذیرایی به وجود بیاورید. معمولا در نورپردازی برای سقف پذیرایی، گوشه های سقف بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. زیرا در مرکز سقف، باید یک منبع نوری اصلی قرار بگیرد.
 از این رو می توانید بسته به سلیقه و سبک طراحی داخلی از انواع روش های نورپردازی سقف برای زیباتر شدن محیط استفاده کنید. یکی از رایج ترین روش ها، استفاده از لوستر است. اما اگر کمی هوشمندانه عمل کنید، می توانید در اطراف و گوشه های سقف نیز از سایر روش های نورپردازی که به صورت غیر مستقیم هستند، استفاده کنید.
نورپردازی سقف به روش نور مخفینورپردازی سقف به روش نور مخفی یکی از جدیدترین و در عین حال جذاب ترین مدل نورپردازی به حساب می آید. از آنجایی که نورپردازی یکی از المان های مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی به شمار می رود، شما می توانید با استفاده از اصول صحیح و اجرای آن محیطی جذاب و زیبا را به وجود بیاورید.

استفاده از نورهای رنگی آن هم به طور مخفی یکی از جدیدترین شیوه های نورپردازی برای سقف به حساب می آید. آیا می دانید منظور از نور مخفی چیست؟ در حقیقت اجرای نور مخفی به گونه ای است که لامپ و یا منبع نور دیده نمی شود و فقط نور ساطع شده از آن به محیط زیبایی و جلوه می دهد.
 نورپردازی سقف به روش نور مخفی جزو یکی از روش های مدرن نورپردازی به حساب می آید. در کشور ما طی چند سال اخیر، این روش به شدت مورد توجه قرار گرفته است. از نورپردازی به روش نور مخفی می توان در هر محیطی استفاده کرد. بنابراین اگر سلیقه شما به سمت سبک مدرن است، می توانید این سبک را در محیط منزل یا کارتان پیاده سازی کنید.
آیا می دانید زیبایی نورپردازی سقف به روش نور مخفی در چیست؟در واقع نوری که به این روش در محیط پخش می شود به صورت غیر مستقیم است. پس می توان گفت انعکاس هاله ای از این نور می تواند جذابیت محیط را بیشتر کند. یکی از مهمترین مزایای نورپردازی با نور مخفی برای سقف این است که به هیچ عنوان گرما و حرارت به وجود نمی آورد. این ویژگی باعث بالا رفتن امنیت ساختمان می شود. زیرا احتمال تولید گرمای بیش از حد و اتصالی برق یا آتش سوزی از بین خواهد رفت.
انواع نورپردازی سقفنورپردازی سقف انواع مختلفی دارد. شما می توانید بسته به فضایی که دارید و همچنین سبک دکوراسیون طراحی شده، یکی از انواع این روش ها را انتخاب و اجرا کنید. بهتر است تا با ویژگی های هر یک از این نورپردازی های سقف آشنا شویم.
 نورپردازی سقف با گچ بریبرای نورپردازی سقف با گچبری، استفاده از نور مخفی گزینه بسیار مناسبی است. زیرا نور مخفی می تواند زیبایی گچبری های سقف را چند برابر کند و از طرفی به راحتی قابل اجرا می باشد. این سبک نورپردازی برای تمام سقف ها قابل اجرا است و هیچ محدودیتی برای پیاده سازی آن وجود ندارد.
نورپردازی سقف با کنافیکی از شیوه های جدید و به روز نورپردازی سقف، استفاده از کناف است. تلفیق نورپردازی با کناف، دکوراسیون بسیار شیک و مدرنی را در فضا به وجود می آورد. تقریبا می توان گفت امروزه در هر خانه با دکوراسیون لوکس، سقف کناف با نورپردازی دیده می شود. زیرا جلوه بسیار زیبا و جذابی به محیط می دهد.
نورپردازی سقف کشسانیکی از بارزترین ویژگی های سقف کشسان این است که حتی بدون نورپردازی هم می توان آن را اجرا کرد. ضمن اینکه زیبایی منحصر به فردی را نیز به محیط می بخشد. اما خوب است تا بدانید نورپردازی سقف کشسان می تواند به مراتب زیبایی سقف و محیط را بیشتر کند. شما می توانید برای این نوع سقف از انواع چراغ های مناسب نورپردازی استفاده کنید.
سایت حامی نور با فروش لوازم برقی و روشنایی به اصول نورپردازی سقف خانگی و اداری بسیار اهمیت میدهد و شما میتوانید از این سایت به آسانی و با اطمینان خرید کنید.
 سقف کشسان نوعی سقف کاذب است که نورپردازی باید به صورت یکپارچه در آن صورت بگیرد. بنابراین باید بگوییم اگر طراحی و تخصص کافی در این نوع سقف ها به کار گرفته شود، بی شک یکی از زیباترین و شیک ترین فضاها را به وجود می آورد.
 انواع چراغ های نورپردازی سقفبرای اینکه بتوانید انواع نورپردازی سقف را در محیط های مختلف پیاده سازی کنید، می توانید از انواع چراغ های مناسب برای این کار استفاده کنید. در ادامه انواع چراغ های مناسب نورپردازی را به شما معرفی می کنیم.
چراغ و لامپ هالوژناستفاده از چراغ و لامپ هالوژن برای نورپردازی سقف یکی از هنری ترین و البته متداول ترین روش های نورپردازی به حساب می آید. چراغ های هالوژن سقفی با تنوع رنگی بالا می توانند سبکی زیبا و شیک را در محیط های داخلی به وجود بیاورند.
 خوب است تا بدانید این چراغ ها قابلیت نصب بر روی کناف و سقف های کاذب را نیز دارند و بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. از چراغ ها و لامپ های هالوژن برای سقف آشپزخانه و پذیرایی استفاده می شود.
لامپ تزئینیلامپ های تزئینی همانطور که از نامشان پیداست برای تزئین به کار می روند. این لامپ ها به هیچ عنوان منبع نور اصلی به حساب نمی آیند و معمولا در حاشیه سقف به کار می روند. لامپ های تزئینی را می توانید در رنگ های مختلف تهیه کنید. خوب است تا بدانید این لامپ ها نیز بر روی انواع سقف های کاذب قابل اجرا هستند.
لوستریکی از پرطرفدارترین چراغ های نورپردازی سقف، لوسترها هستند. از گذشته تا به امروز لوسترها شکل و ظاهر متفاوتی به خود گرفته اند. شما می توانید این المان های تزئینی و زیبا را در سبک های مختلفی تهیه کنید. معمولا چراغ ها و لامپ هایی که بر روی لوسترها قرار می گیرند، به عنوان منبع اصلی نور مورد استفاده قرار می گیرند.
 بنابراین باید بگوییم شما باید از لامپ هایی با رنگ های آفتابی یا مهتابی استفاده کنید. سبک و طرح لوستر باید با توجه به طرح سقف انتخاب شود. همچنین استفاده از سایر لامپ های تزئینی در حاشیه سقف، می تواند زیبایی نورپردازی سقف را چند برابر کند.
لامپ پنلی و سقفیلامپ های سقفی نیز نوع دیگری از انواع چراغ های مناسب برای نورپردازی سقف به حساب می آیند. این لامپ ها فقط قابلیت نصب روکار یا توکار بر روی سقف را دارند. همچنین لامپ پنلی به صورت یکنواخت و خطی نور را در فضا پخش می کند. معمولا از لامپ های پنلی و سقفی به عنوان نور مکمل استفاده می کنند.
 استفاده از این لامپ ها بیشتر برای سقف هایی که سبک مدرن را دارند، توصیه می شوند. این لامپ ها طول عمر بالایی دارند. بنابراین صرف هزینه برای خرید آنها کاملا مقرون به صرفه است.


Re: اصول نورپردازی سقف خانگی و اداری

#2
خیلی هم عالی!
ممنون از مطالب مفید و با ارزشتون. ابنو میبخواستم بگم که اگر قصد تعمیر مانیتور دارید میتونید لوازم خودتونرو به سایت ما بسپرید و بعد از اون نگران هیچ چیز دیگه ای نباشید.
راستی اینو هم بگم که تعمیرات مانیتور ما همراه با گارانتی هست و در صورت نارضایتی وجه پرداختی برگردونده میشه.
تعمیر مانیتور
سینی کابل
پچ کورد شبکه
ارسال پست

بازگشت به “تبادل نظر بين كاربران سايت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان