تربیت فرزند

با سلام دختری دارم 13 ساله که فوق العاده شلخته است و اتاقش را مرتب نمی کند و من برای او تمیز می کنم و دائماً وسایل مدرسه و شخصیش را از من می خواهد تا به حال چندین مشاوره رفته ام ولی متاسفانه مشکلم حل نشده خواهشمندم به من بگوئید چه کنم ؟

با سلام و تشكر از اينكه سؤالتون را مطرح كرديد
از چند جنبه مشكل شما قابل بررسي است:
1-آيا ايشان را خيلي به خودتون وابسته كرده ايد و دايما كارهاي ايشان را انجام ميدهيد؟
2-آيا از شما (والدين)به عنوان دوست و حامي همراهي ومساعدت لازمه را دريافت نمي كند ويا شرايط منزل نامطلوب ويا پر تنش است؟
3-آيا در محيط خارج از منزل (مدرسه،دوستان....)دچار مشكل بوده وشرايط استرس زايي را سپري مي نمايد؟
4-آيا علايم بلوغ و مسايل جسماني ،عاطفي،اجتماعي ناشي از آن را داراست؟
4-............

بهتر است ابتدا در محيطي صميمانه ،به عنوان دوستي كه همراز است وياريگر ،به طور خصوصي با ايشان به گفتكو بنشينيد،نشان دادن حسن نيت وتلاشتون در جهت درك بيشتر مشكلاتش واينكه قصد ايراد گرفتن ويا .... نداريد،بلكه نگرانش هستيد،مؤثر است.
مشاور پزشكي فيروز

با سلام و تشکر از راهنمائی خوبتون در خصوص سئوالاتتون که پرسیدید باید بگویم که دخترم فوق العاده به من وابسته است و من هم به او خیلی حساس هستم ودائماً کارهای او را به او گوشزد می کنم و این مسئله باعث آزار او هم شده و دائماً از من گلایه می کند ولی من نمی دانم چگونه از حساسیتم نسبت به او کم کنم چون احساس می کنم از عهده کارهایش بر نمی آید و یا زیر بار کارهایش نمی رود البته باید بگویم که فرزندم تک فرزند می باشد لطفاً به من کمک کنید متشکرم :(

با سلام مجدد و تشكر از توجه واهتمام شما
بهتر است ابتدا به صفحه اصلي سايت باز گرديد ودر عنوان (مقالات) به مبحث روانشناسي (تربيت كودك)رجوع نماييد ،مقالات متنوعي تحت عنوان( رفتار با نوجوان )موجود است.
اميدوارم براي شما هم مفيد واقع شود .
با آرزوي موفقيت هر چه بيشتر شما
مشاور پزشكي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “تربیت فرزند ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان