علل و درمان افسردگی در دوران سالمندی

افسردگی سالمندان یکی از ناراحت کننده‌ترین مسائلی است که با نشانه‌های مختلف و گاها شدید همراه می‌شود و تنش و فشار روانی را جایگزین سلامت روان و آرامش در دوران سالمندی می‌کند. سالمندان ریشه‌های یک خانواده هستند و به دلیل سن و شرایطشان باید مورد توجه خاص اعضای خانواده قرار بگیرند. سالمندان به دلایلی همچون تنهایی، از دست دادن سلامت جسمی، انزوای اجتماعی، احساس ناکارآمدی و ترس از مرگ مستعد افسردگی هستند. افسردگی در سالمندان شایع است ولی طبیعی نیست و باید مورد درمان قرار گیرد. افسردگی در افراد مسن پیامد‌های زیادی را برای آنان به همراه خواهد داشت که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به تشدید بیماری‌های جسمانی و تغییر شخصیت و خلق و خو اشاره کرد

منبع:علل و درمان افسردگی در دوران سالمندی

Re: علل و درمان افسردگی در دوران سالمندی

خیلی از مواقع استفاده از مولتی ویتامین های مخصوص در دوره میانسالی و سالمندان هم مفید باشه و باعث ایجاد حس شادابی و نظاط بشه. من از داروخانه داروبوم بصورت اینترنتی یک مکمل مولتی ویتامین خریدم و مصرف می کنم
khoshboo نوشته شده:
شنبه 16 بهمن 1400, 4:32 pm
بهترین روش برای درمان افسردگی، استفاده از اسانس خوشبو کننده لاوندر است که موجب شادابی و حال خوب سالمندان می شود. من برای مادربزرگم استفاده کردم و افسردگیش با این روش از بین رفت.
ارسال پست

بازگشت به “خانواده”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان