ملاک های ازدواجی که به شما نمی گویند

ملاک های ازدواج در شهرها و کشورهای مختلف متفاوت است.پیش نیاز ازدواج می تواند حتی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. به صورت کامل توسط تیم روانشناسی مرکز مشاوره ستاره بیان شده است
 این ملاک ها باید ابتدا توسط خود فرد یا با کمک مشاور توانا شناسایی و سپس ارتباط تفاهمی آن با همسر آیندتان بررسی شود.
ملاک های ازدواجملاک های ازدواج به صورت کلی شامل موارد زیر است:
اختلاف سطح تحصیلات در ازدواجمرد و زن هردو دارای تحصیلات عالیه یکسان باشند و یا مرد تحصیلات عالیه داشته و خانم از تحصیلات پایین تری برخوردار باشد و یا اینکه مرد بسیار باسواد بوده و خانم بی سواد می باشد و در بدترین شرایط ممکن خانم باسواد بوده و مرد از تحصیلات کمی برخوردار است.
هرکدام از موارد بالا مقولات مربوط به خود را دارد اما مواردی که در آن سطح تحصیلاتی داری اختلاف فاحش بوده و حتی موردی که خانم دارای تحصیلات بالاتری می باشد همواره مشکلات حادی را ایجاد می کند.

اختلاف تحصیلی زوجین در زادواج یکی از ملاک های ازدواج
دلیل ترک تحصیل شخص مقابل مان چیست؟
  • آیا علاقه ای به ادامه تحصیل ندارد یا برحسب شرایط مجبور به ترک تحصیل شده است؟
  • من به عنوان فردی با تحصیلات بالاتر چه نگرش و احساسی به ازدواج با فردی که از تحصیلات کمتری برخوردار است دارم؟
  • آیا احساس می کنم در حق من اجحاف شده، حیف شدم، من خیلی برتر و سرترم، با معرفی همسرم  احساس خجالت دارم؟
البته این موضوع را در نظر بگیرید که در ازدواج باید از رویای تغییر دادن ویژگی ها و شخصیت فرد مقابل تان دست بردارید.
نگرش منفی به تحصیلات پایین تر همسرم ندارم، احساس می کنم همسرم از نظر درک و زبان مشترک خیلی به من نزدیک است و این برایم مهم تر از مدرک تحصیلی او است.
تاثیر اختلاف قد در انتخاب همسر آینده
برای برخی افراد اختلاف قد یکی از ملاک های ازدواج به شمار می آید و تاکید زیادی روی آن دارند.
 برای خانم ها، قد مهم تر از آقایان است . معمولا بلندی قد آقایان نسبت به خانم ها مشکلی را ایجاد نمی کند. حتی اگر این تفاوت قد 15 تا 20 سانتی متر باشد.
 اما اگر قد خانمی به میزان فاحشی بیش تر باشد، حتما باید پیش از ازدواج در این رابطه به مشاور مراجعه کرد.

اختلاف تحصیلی زوجین در زادواج یکی از ملاک های ازدواج
نقش اختلاف سن در پیش از ازدواجاختلاف سن به پنج دسته کلی تقسیم می شود.
 1.خانم و آقا همسنباشند.
 2.خانم کم تر ازیک سال بزرگ تر از آقا باشد.
 3.آقا کم تر از هفت سال بزرگ تر از خانم باشد.
 4.خانم بیش از یک سال بزرگ تر از آقا باشد.
 5.آقا بیش از هفت سال بزرگ تر از خانم باشد.
 پیش از بررسی دسته های بالا باید توجه داشت که:
بهترین سن برای ازدواج هنگامی است که خانم و آقا به بلوغ جسمی، فکری و عاطفی تقریبا یکسانی رسیده باشند و همچنین نیاز ها و علایق آن ها در جهان های یکسانی قرار گرفته باشد.
برای مثال وقتی که خانم و آقا متولد نسل های مختلف هستند، آقا نیاز به همراهی دوستان داشته و به دنبال پیدا کردن هویت در اجتماع است. در حالی که خانم به فکر گردش رفتن یا کتاب خواندن در خانه است.
 لذا سن کم اهمیت تر از هم سطحی علایق زوجین است.

ادامه مطلب: ملاک های ازدواج

ارسال پست

بازگشت به “ملاکهای انتخاب همسر”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان